Annesine sorduğu soruyla istismar olayları ortaya çıktı

Annesine sorduğu soruyla istismar olayları ortaya çıktı

Sakarya'da 8 yaşındaki kız çocuğu, annesine "Senin babandan sakladığın sır var mı?" diye sordu. Annesi, "Babaya karşı sır olmaz" deyince kız çocuğu, yaşadığı dehşeti anlattı.

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde, E.Y. (8) adlı kız çocuğu, annesine "Senin babandan sakladığın sır var mı?" diye sordu. Annesi, "Babaya karşı sır olmaz. Her şeyi anlatmalısın" cevabını verince küçük kız, amcasının oğlu Ö.Y. (14) ile komşu D.Ş.'nin (62) cinsel istismarına uğradığını söyledi.

Serdivan'a bağlı 32 Evler Mahallesi'nde ailesiyle yaşayan E.Y. adlı kız çocuğu, akşam yemeğinde annesine, "Senin babandan sakladığın bir sır var mı?" diye sordu. Anne de kızına "Babaya karşı sır olmaz. Her şeyi anlatmalısın" yanıtını verdi. Bunun üzerine küçük kız, kuzeni Ö.Y. ile aralarında sır olduğunu söyledi. E.Y. adlı kız, aynı mahallede yaşayan amcasının oğlu Ö.Y.'nin, oyun oynamaya bahanesiyle kendisini odaya götürüp, cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Küçük kız, bu olayın defalarca yaşandığını belirtti.

ANNE SORDU KÜÇÜK KIZ ANLATTI

Çocuğunun söyledikleriyle şok yaşayan anne, "Sana bu şekilde başka dokunan oldu mu?" diye sorunca küçük kız, başka bir olayı anlattı. Aynı mahallede oturdukları babaannesinin komşusu D.Ş.'ye, bayramda şeker almaya gittiğinde, kendisine istismarda bulunduğunu söyleyen E.Y., babaannesine gittikleri başka zaman da adamın kendisini evin arkasındaki ormanlığa götürerek, yine istismarda bulunduğunu anlattı. Olaylarla ilgili E.Y.'nin ailesi, polise gidip, şikayette bulundu.

BİRİNE TUTUKLAMA DİĞERİNE ADLİ KONTROL

Küçük kızın psikolog eşliğinde ifadesi alındı. D.Ş. ve Ö.Y. ise gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen D.Ş., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Ö.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (103)

 • PAPATYA:
  Tek bir çözümü var bunun ya öyle insanların kollarını keseceksin ya idam hapisle çözülmüyor bu çünki paşa gbi bayılıyorlar .olan ailelere ve o masumlara oluyo.azcık şerefi olan buna şahit olunca sessiz kalmaz kalamaz zaten ve bunu da yapmaz.herkez çocukları kendi çocuğunun yerine koysa keşke, biliyorum bu devirde imkânsızdaaa
 • HAKKARİLİ:
  ARKADAŞLAR ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÖZELLİKLE ÇEKİRDEK AİLELER ÇOCUK YETİŞTİRME KONUSUNDA PEK DE BİLİNÇLİ GÖRMÜYORUM. ÇOCUĞU SUSTURMAK İÇİN ELİNE CEP TELEFONU VERİR, KAFAM RAHAT OLSUN DİYE SOKAĞA GÖNDERİR AKŞAMA KADAR ÇOCUK DIŞARIDA NEREYE GİTTİ, KİMİNLE OYNUYOR HABERİ YOK. ÇOCUĞA KENDİSİNİ NASIL KORUYACAĞINI ANLATMADAN ÇOCUĞU SOKAĞA SALIYORLAR. TABİ Kİ SORUN SADECE AİLELERDE DEĞİL DEVLETİN BU İŞE EL ATMASI LAZIM CAYDIRICI CEZALAR VERMESİ LAZIM KEŞKE HER BİREY KENDİ ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ HAKKIYLA VERSE
 • HAKKI AYDIN BULUT KARAGÜNDOSTU:
  tez elden derhal kellelerinin kopartılıp domuzlara yedirilmesi gerekiyor hakkaniyet gereği budur. idam geri gelsin
 • ALİ:
  O sülale, öyle amcaoglunu nasil aralarinda yasatiyor anlamis degilim....ayrica hapisa giren , keske bir baska katil onun hakkini verse...serefsizler
 • HAKAN ARS:
  Devlet yetkilileri, çevre kirliliğin önlenmesi amacıyla çıkaracağınız poşet yasağı yerine, keşke çocukların kirlenmemesi için yasa çıkarsaydınız.
 • JUSTİCE:
  bir elma bir armut daha diyorsun. her yasa olmalı her alnda her yasa herşeyi kapsayacak ve vicdanları rahatlatacak yeterlilikte olmalı!!
Tüm 103 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.