Ankara Emniyeti 5 Aydır Vekaleten Yönetiliyor
Haberler » Güncel » Ankara Emniyeti 5 Aydır Vekaleten Yönetiliyor - Haber

Ankara Emniyeti 5 Aydır Vekaleten Yönetiliyor

Ankara son 5 ayda 3 büyük saldırıyla sarsıldı. 175 kişi hayatını kaybetti. Saldırılardan sonra hiçbir kamu görevlisi istifa etmedi. Ankara Emniyeti ise hala vekaleten yönetiliyor.

Ankara adeta acının başkenti oldu. 'nin kalbinde son 5 ayda 3 büyük saldırı meydana geldi. Saldırılarda toplam 175 kişi hayatını kaybetti. Yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Bu süreçte hiçbir kamu görevlisi, vekil veya bakan istifa etmezken sadece Gar saldırısının ardından Ankara Emniyet Müdürü görevden alınmıştı.

Şimdi 5 ay öncesine gidelim...

Tarih: 10 Ekim 2015

Henüz 1 Kasım seçimleri olmamış, meydanlar siyasi partilerin mitingleriyle dolup taşıyordu. İşte o gün de Ankara'da Barış Mitingi vardı. Ancak Barış Mitingi, bir anda Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırısına dönüşmüştü. Tam 109 can o gün toprağa düşmüştü.

Tarih: 17 Şubat 2016

Bu kez hedefte askeri servisler vardı. Ankara'nın en güvenlikli noktası olarak tabir edilen Merasim Sokak'ta askeri servisler hedef alındı. Bomba yüklü araç patlatılarak gerçekleştirilen saldırıda 29 vatandaşımızı sonsuzluğa uğurladık.

Tarih: 13 Mart 2016

Terör bu kez Kızılay'ın göbeğinde Ankara'nın en hareketli noktasında patladı. Atatürk Bulvarı'nda otobüs durağı ve Çevik Kuvvet noktasının yanı başında yine bomba yüklü araçla saldırı yapıldı. 37 kişi hayatını kaybetti, 71 kişi yaralandı.

175 CAN GİTTİ TEK BİR İSTİFA YOK

5 ayda tam 175 canımızı toprağa verdik. Yüzlerce hayat hikayesi yazdık. Bu süreçte istifa eden tek bir kamu görevlisi dahi olmadı.

ANKARA'NIN EMNİYET MÜDÜRÜ HALA YOK

Tek istisna Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal'dı. O da gar saldırısından sonra istifa etmemiş görevden alınmıştı. Ve o gün bugündür Ankara Emniyeti hala vekaleten yönetiliyor. Kartal'ın yerine "vekaleten" üç yıldızlı, 2. sınıf emniyet müdürü olan atanmıştı. Merasim sokaktaki saldırının ardından da Hakan Arıkan görevden alındı, yerine yine "vekaleten", 2. sınıf Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar getirildi.


Haber Videosu

: Ankara Emniyeti 5 Aydır Vekaleten Yönetiliyor

Manşet

Haberler