Andrey Zvyagintsev Haberleri

Andrey Zvyagintsev haber, Andrey Zvyagintsev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Andrey Zvyagintsev - 07.06.2018
Açıkhava Film Festivali Devam Ediyor
Özenle hazırlanmış zengin film seçkisinde Berlin, Venedik ve Cannes gibi önde gelen festivallerde gösterilmiş, Michael Haneke, Greta Gerwig, Yorgos Lanthimos, Michel Hazanavicius, Andrey Zvyagintsev, Christian Petzold, Fatih Akın gibi yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor.
Andrey Zvyagintsev - 25.01.2018
Bu Hafta 6 Film Vizyona Girecek
"Sevgisiz" Günümüz Rus sinemasının usta yönetmenlerinden Andrey Zvyagintsev'in "Yabancı Dilde En İyi Film" kategorisinde Oscar aday seçilen filmi "Sevgisiz", boşanma arefesindeki bir çiftin, çocuklarının ortadan kaybolmasının ardından yaşadıklarını konu ediniyor.
Andrey Zvyagintsev - 15.12.2017
Oscar'da "Yabancı Dilde En İyi Film" Adayları Filmler Belli Oldu
Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 2018'de "Yabancı Dilde En İyi Film" dalında yarışacak 9 filmi açıkladı.
Andrey Zvyagintsev - 06.11.2017
5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali"
Woody Allen'dan Andrey Zvyagintsev'e, Naomi Kawase'den Takeshi Kitano'ya, dünya sinemasının usta isimlerinin son filmlerini buluşturan 'Dünya Sineması' bölümünde, toplam 10 film gösterilecek.
Andrey Zvyagintsev - 30.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali
Festivalde ödüle layık görülen sanatçı ve eserler şöyle: Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri En İyi Film Ödülü: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü) Yılmaz Güney Ödülü: Daha (Onur Saylak) Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak) En İyi Yönetmen Ödülü: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok) En İyi Senaryo Ödülü: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok) En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Buğday) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Naz Erayda (Buğday) En İyi Kurgu Ödülü: Ayris Alptekin (Kar) Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok) Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Varlı (Taş) Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Hazar Ergüçlü (Kar) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Halil Babür (Kar) SİYAD En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak) FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday) Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan) Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri En İyi Film Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev) Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa) Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri En İyi Belgesel Film Ödülü: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker) En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kötü Kız (Ayçe Kartal) En İyi Deneysel Film Ödülü: İrony (Radheya Jegatheva) En İyi Kurmaca Film Ödülü: İt's Just A Gun (Brian Robau) Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek) En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo) En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan) En İyi Kurmaca Film: 3.
Andrey Zvyagintsev - 25.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali Başladı
Bu filmlerin isimleri ve yönetmenleri ise şunlar: "A Gentle Creature/Krotkaya/Uysal Bir Ruh (Fransa) Yönetmen: Sergei Loznitsa, Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Türkiye) Yönetmen: Onur Ünlü, Daha (Türkiye) Yönetmen: Onur Saylak, Fantastic Woman/Una Mujer Fantastica/Muhteşem Kadın (Şili) Yönetmen: Sebastian Lelio, Little Crusader/Krizacek/Küçük Hacı (Çekya) Yönetmen: Vaclav Kadrnka, Loveless/Nelyubov/Sevgisiz (Rusya) Yönetmen: Andrey Zvyagintsev, Patti Cakes (ABD) Yönetmen: Geremy Jasper, Rey (Şili) Yönetmen: Niles Atallah, The Killing of a Sacred Deer/Kutsal Geyiğin Ölümü (İngiltere) Yönetmen: Yorgos Lanthimos, The Square/A Negyzet/Kare (İsveç) Yönetmen: Ruben Östlund, Three Bilboards Outside Ebbing Misouri/Üç Bilboard Ebbing Çıkışı (ABD-İngiltere) Yönetmen: Martin McDonagh" Festivalde uluslararası kısa film kategorilerine Avustralya'dan Nijerya'ya kadar dünyanın çeşitli ülkelerinden 2 binin üzerinde başvuru gerçekleşti.
Andrey Zvyagintsev - 25.09.2017
Sonbaharın Rengi Filmekimi
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl Vodafone Red sponsorluğunda düzenlenen 16. Filmekimi, 29 Eylül'de başlıyor.
Andrey Zvyagintsev - 24.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali Yarın Başlıyor
Yarışmada, Andrey Zvyagintsev'den Yorgos Lanthimos'a, Ruben Östlund'dan Sebastian Lelio'ya, Martin Mc Donagh'dan Sergei Loznitsa'ya kadar geçen 10-15 yılda başarılı çalışmalarıyla yükselişe geçen yönetmenlerin filmleri yer alacak.
Andrey Zvyagintsev - 19.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Bu yarışmada, Andrey Zvyagintsev'den Yorgos Lanthimos'a, Ruben Östlund'dan Sebastian Lelio'ya, Martin Mc Donagh'dan Sergei Loznitsa'ya kadar geçen 10-15 yılda başarılı çalışmalarıyla yükselişe geçen yönetmenlerin filmleri yer alacak.
Andrey Zvyagintsev - 15.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde 30 Altın Koza Verilecek
Uluslararası Uzun Metraj Yarışmasına da değinen Avşar, Sergei Loznitsa'nın "Uysal Bir Ruh", Onur Ünlü'nün "Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok", Onur Saylak'ın "Daha", Sebastian Lelio'nun "Muhteşem Kadın", Vaclav Kadrnka'nın "Küçük Hacı", Andrey Zvyagintsev'in "Sevgisiz", Geremy Jasper'ın "Patti Cakes", Niles Atallah'ın "Rey", Yorgos Lanthimos'un "Kutsal Geyiğin Ölümü", Ruben Östlund'ın "Kare", Martin McDonagh'ın ise "Üç Bilboard Ebbing Çıkışı" adlı yapımların yer aldığına dikkati çekti.
Andrey Zvyagintsev - 28.08.2017
Andrey Zvyagintsev Filmleri Malatya'da
2017 Cannes Film Festivali Jüri Ödüllü son filmi "Sevgisiz / Loveless" 7. Malatya Uluslararası Film Festivali programında gösterilecek.
Andrey Zvyagintsev - 17.05.2017
Perşembe Sineması ve Film Okuması: Leviathan
Leviafan [Leviathan] (2014) Yönetmen: Andrey Zvyagintsev 136 dakika Rusça; Türkçe ve İngilizce altyazılıRusya'nın kuzeyindeki büyüleyici Barents Denizi yakınlarında bir balıkçı kasabasında doğup büyüyen Kolya, eşi ve oğlu Roma ile yaşadığı evin yanındaki oto tamirhanesinin sahibidir.
Andrey Zvyagintsev - 13.04.2017
70. Cannes Film Festivali
Buna göre, Fatih Akın'ın "Solgun" isimli filmiyle birlikte "Altın Palmiye" ve ana kategorideki diğer ödüller için yarışacak diğer 17 film şöyle: Noah Baumbach'ın "The Meyerowitz Stories" filmi Bong Joon-Ho'nun "Okja" filmi Robin Campillo "120 beats per minute" filmi Sofia Coppola'nın "The Beguiled" filmi Jacques Doillon'ın "Rodin" filmi Michael Haneke'nin "Happy end" filmi Todd Haynes'in "Wonderstruck" filmi Michel Hazanavicius'un "The Redoutable" filmi Hong Sangsoo'nun "Geu-Hu (The Day After)" filmi Naomi Kawase'nin "Hikari (Radiance)" filmi Yorgos Lanthimos'un "The Killing Of A Sacred Deer" filmi Sergei Loznitsa'nın "A Gentle Creature" filmi Kornel Mandruczo'nun "Jupiter's Moon" filmi François Ozon'un "L'Amant double" filmi Lynne Ramsay'ın "You Were Never Really Here" filmi Benny Safdie ve Josh Safdie'nin "Good Time" filmi Andrey Zvyagintsev'in "Nelyubov (Loveless)" filmi Türk asıllı Alman yönetmen, senarist ve yapımcı Akın, 2007 yılında Cannes Film Festivali'nde "Yaşamın Kıyısında" adlı filmiyle en iyi senaryo ödülünü almıştı.
Andrey Zvyagintsev - 20.03.2017
"Emin Alper" Berlin Güzel Sanatlar Akademisi'nden Büyük Sanat Ödülü'nü Aldı
Berlin Güzel Sanatlar Akademisi Büyük Sanat Ödülü daha önce Aki Karusmaki, Andrey Zvyagintsev, Claire Denis, Peter Watkins gibi önemli yönetmenlere verilmişti.
Andrey Zvyagintsev - 24.08.2015
Unıq İstanbul'da Başka Sinema
Perşembe ve Pazar geceleri, çimlerin üzerinde film keyfi sunan UNIQ İstanbul, film severleri bekliyor. İstanbul'un yeni açık hava sahnesi, bu kez film festivali ruhunu yaşatıyor. Sabırsızlıkla beklenen bağımsız filmleri yıl boyunca erişilebilir kılan ve "Bize Her Gün Festival" sloganıyla sinemaseverleri mutlu eden BAŞKA SİNEMA, kendi seçkisinden10 bağımsız filmle yazın son günlerini dolu dolu yaşatıyor. UNIQ Açık Hava Sahnesi'nde bu hafta… Rusya'nın en önemli yönetmenlerinden biri olan Andrey Zvyagintsev'in çarpıcı bir hikayeye imza attığı 'Leviathan' filmi, 27 Ağustos Perşembe günü UNIQ Açık Hava Sahnesi'nde olacak.
Andrey Zvyagintsev - 05.01.2015
Leviathan"In Basın Gösterimi Yapıldı
Rus yönetmen Andrey Zvyagintsev'in 67. Cannes Film Festivali'nde "en iyi senaryo ödülü" alan son filmi "Leviathan"ın basın gösterimi gerçekleştirildi.
Andrey Zvyagintsev - 05.01.2015
İstanbul Modern Sinema'da Yabancı Dilde En İyi Film Adayları Gösteriliyor
Programda yer alan 12 film, Oscar adayı olmalarına rağmen aslında Hollywood kulvarının dışında, dünya festivallerinde başarılı olmuş, farklı dil ve kültürlerden filmlerin bir araya geldiği bir kategoriyi temsil ediyor. Bu yıl 87. yaşını kutlayan Akademi Ödülleri'ne 83 ülke film gönderirken, geçtiğimiz günlerde bu aday adayları arasından 9 filmlik kısa liste açıklandı. "Oscar'ın Yabancıları" programında bu 9 filmlik kısa listeden, 5 film bulunuyor. Filmler arasında; başrolünde İlyas Salman'ın oynadığı Gürcü filmi Mısır Adası (Simindis Kundzuli), 2014 Cannes Film Festivali'nde "Belirli Bir Bakış" jüri özel ödülünü kazanan, Ruben Östlund imzalı İsveç filmi Turist (Force Majeure), "Altın Aslan" kazanan Dönüş'ten sonra bu yıl da Cannes Film Festivali'nden "En İyi Senaryo" ödülüyle dönen, Andrey Zvyagintsev imzalı Leviathan, Polonya'dan 2014 yılının en büyük sürpriz başarı hikayelerinden biri olan, anlatımı ve hissiyatıyla izleyicinin üzerinde iz bırakacak Pawel Pawlikowski imzalı İda ve Moritanya'nın Oscar adayı, Afrika sinemasının en büyük isimlerinden Abderrahmane Sissako'nun sessiz direnişi anlatan son filmi Timbuktu yer alıyor.
Andrey Zvyagintsev - 02.01.2015
Leviathan", 16 Ocak'ta Vizyona Girecek
Rus yönetmen Andrey Zvyagintsev'in 67. Cannes Film Festivali'nde "En İyi Senaryo Ödülü" alan son filmi "Leviathan", 16 Ocak'ta vizyona girecek.
Andrey Zvyagintsev - 19.12.2014
Kış Uykusu" Oscar'dan Elendi
Rusya'dan "Leviathan" Andrey Zvyagintsev,  (Yöntmen).
Andrey Zvyagintsev - 17.11.2014
Dünya Sinemasının En Yenileri Gezici Festival'de
Dönüş ile tanıdığımız, Elena ile daha da sevdiğimiz Andrey Zvyagintsev'in dördüncü uzun metrajlı filmi Leviathan, Rusya'da küçük bir kasabada yaşayan Kolya'nın hikayesini seyirciyle buluşturuyor.
Andrey Zvyagintsev - 19.09.2014
Altın Koza'da "Hasat Zamanı"
Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 2014 Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" kazanan "Kış Uykusu" filminin özel gösteriminin de yapıldığı festival çerçevesinde, dünya prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan Jean-Pierre ve Luc Dardenne kardeşlerin "İki Gece Bir Gün", Andrey Zvyagintsev'in "Leviathan", Jean-Luc Godard'ın "Dile Veda", David Cronenberg'in "Yıldız Haritası", Alice Rohrwacher'ın "Mucizeler", Mike Leigh'in "Mr.
Andrey Zvyagintsev - 22.08.2014
Leviafan Filmi
Yönetmen: Andrey Zvyagintsev Senaryo: Andrey Zvyagintsev, Oleg Negin Oyuncular: Roman Madyanov , Elena Lyadova, Aleksey Serebryakov , Vladimir Vdovichenkov , Vladimir Vdovichenkov Filmin Türü: Drama 0, Orijinal Adı: Leviathan Yapımcı Firma: 0 Yapım Yılı: 2014 Yapım Ülkesi: Rusya Orijinal Dili: Rusça Filmin Süresi: 140 dk.
Andrey Zvyagintsev - 24.05.2014
67. Cannes Film Festivali
"Jüri Ödülü", "Mommy" filmiyle Xavier Dolan'a, "En İyi Senaryo Ödülü" de Andrey Zvyagintsev'in çektiği "Leviathan" filmine gitti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Andrey Zvyagintsev Haberleri | Andrey Zvyagintsev Kimdir - Haberler - Andrey Zvyagintsev haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Andrey Zvyagintsev kimdir, hayatı ve biyografisi. Maço değilim, şiirsel bir ruhum var.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 21:26:14. #1.16#

title