Anayasa Taslağı Tamamlandı, Son Söz Erdoğan'ın

Anayasa Taslağı Tamamlandı, Son Söz Erdoğan'ın

Anayasa Taslağı Tamamlandı, Son Söz Erdoğan'ın

ANKARA (ANKA) - Yeni anayasa taslağına son şeklini vermek üzere Sapanca'da kampa giren AKP Anayasa Komisyonu ile Bilim Kurulu üyeleri, çalışmalarını tamamladı. Taslaktaki bazı düzenlemelerin son şeklini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verecek.

AKP Anayasa Komisyonu Başkanı Dengir Mir Mehmet Fırat, çalışmaların ardından "Siyasi irademizi arkasına koyabileceğimiz bir taslak oluşturduk" dedi.

"Taslağın farkı, bireyi odağa alan, özgürlükçü, ideolojilerden uzak, sivil bir anayasa oluşudur. Uygar bir anayasadır. Toplumun her kesimini kabul edebileceği bir anayasa yapmaya çalıştık" diyen Fırat, taslağın çarşamba günü AKP MYK'ya sunulacağını ve önümüzdeki hafta içinde Başbakan ile basın toplantısı yapılarak taslağın tartışmaya açılacağını belirtti.

Prof. Dr. Ergun Özbudun başkanlığındaki Bilim Kurulu, AKP'den gelen notlar doğrultusunda taslağı yeniden kaleme alırken, çalışmaya son halini Başbakan Erdoğan verecek.

Yarın yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında da yeni anayasa taslağının ana gündem maddesini oluşturması bekleniyor. (ANKA)

Kaynak: ANKA