Anadolukavağı Sakinleri Vapurunu Geri İstiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Anadolukavağı Sakinleri Vapurunu Geri İstiyor

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Anadolukavağı Sakinleri Vapurunu Geri İstiyor

Anadolu Kavağı sakinleri, Boğaz seferi olarak geçen turist vapurunun yanı sıra ilçeye yönelik normal vapur seferlerine başlanmasını istiyor.

Beykoz'da Anadolu Kavağı sakinleri, Boğaz seferi olarak geçen ve bileti 25 TL olan turist vapurunun yanı sıra ilçeye yönelik normal vapur seferlerine başlanmasını istediler. Bu istek, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in, ilçenin turistik yerleşimlerinden Anadolukavağı'nda esnafla bir araya geldiği, turizm potansiyelini canlandırmaya yönelik önerilerin alındığı toplantıda dile getirildi.

Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklamada, esnaflardan Mecit Yılmaz, vapur seferlerinin sıklaştırılmasının turizm potansiyelini artıracağına dikkat çekti ve normal vapur seferlerine başlanması gerektiğini vurguladı. Esnafın birleştiği bu görüşün yanı sıra, Üsküdar-Anadolukavağı otobüs seferi, Sarıyer'e vapur seferi, Yuşa Tepesi'ne otobüs, kayıklar için çekek yeri ve yol düzenlemeleri gibi istekler dile getirildi. Kaymakam Erdoğan ve Başkan Çelikbilek de turizme yönelik gelişmelerin takipçisi olacaklarını söylediler.

Anadolukavağı'nın turizm potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu ve geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, "Turizm beldesi olmak istiyorsak ortak hareket etme kültürünü geliştirmemiz lazım. Turizmde yerel halkın bakışı ve tavrı çok önemli, hizmet sektörü zahmetli bir sektör, uzun vadeli düşünmek ve öncelikle alınan kararlara ortak uymak gerekiyor" dedi.

MEYDANLAR VE SOKAKLAR YENİLENİYOR

Anadolukavağı'na bugüne kadar, yol genişletmeden, Yuşa Yolu düzenlemesine, kale yolunun yapımından spor sahası alanına kadar pek çok hizmet götürdüklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de sokak ve meydanların yenilenmesini kapsayan Anadolukavağı Peyzaj Düzenleme Projesi hakkında bilgiler verdi. Anadolukavağı'nı güzelleştirmek için hazırlanan projeyle 6 bin 715 m² sokak, Atatürk Meydanı, İskele Meydanı ve Çeşme Meydanı, Kent Meydanı aydınlatmalarıyla yenilenecek.

Tarihi Yoros Kalesi'nin turizm açısından çok önemli olduğuna da değinen Çelikbilek, kale ve çevresinin ancak mevcut arkeolojik kazının bitmesinin ardından canlanabileceğini söyledi.

Anadolukavağı Sakinleri Vapurunu Geri İstiyor

Anadolukavağı Sakinleri Vapurunu Geri İstiyor

Anadolukavağı Sakinleri Vapurunu Geri İstiyor

Anadolukavağı Sakinleri Vapurunu Geri İstiyor

Demirören Haber Ajansı - Güncel

süleyman erdoğan, mecit yılmaz, beykoz, Politika, Güncel, Haber

title