Aman Dikkat! Evinizdeki Halı Servet Değerinde Olabilir
Genişleyen sokak kısıtlamasının detayları netleşti! Bu akşam başlıyor

Aman Dikkat! Evinizdeki Halı Servet Değerinde Olabilir

21.05.2015 09:12 | Son Güncelleme: 21.05.2015 19:01
Aman Dikkat! Evinizdeki Halı Servet Değerinde Olabilir

ABD başkanları gibi birçok isme halı satan Hakan Evin, "Üzerinde yürüdüğünüz babaannenizden kalma halı ya da kilim servet değerinde olabilir" diyor.

Ünü kulaktan kulağa yayılan Amerikalı parlamenterlere, Hollywood yıldızlarına ve Suudi krallarına kadar uzanan bir müşteri kitlesi olan Hakan Evin'in Kapalıçarşı'daki halı mağazasından alışveriş yapanlar arasında eski ABD Başkanı baba George Bush, Demi Moore, Ben Affleck, Eric Clapton da var. Evin'in mağazasında metrekaresi 142 bin dolarlık halılar da bulunuyor.

MÜŞTERİLERİ ÜNLÜ İSİMLER

3 nesildir Kapalıçarşı'da halıcılıkla uğraştıklarını söyleyen Hakan Evin, "Bir insan halıcılığı severse asla bırakamaz." dedi.
Dünyada eşi benzeri olmayan halıları sattıklarını belirten Evin, "Yabancılar bu tür eserlere daha çok önem verdiği için yabancı müşterim çok. George Bush, Demi Moore, Ben Affleck, Eric Clapton bunlardan sadece birkaçı. Yabancılar için Türkiye doğu. Onlar doğu denilince halıları akıllarına getiriyorlar, bu nedenle de evlerine dönerken halı satın alıyorlar. Özellikli olan halılar yabancılar tarafından daha çok tercih ediliyor." şeklinde konuştu.

METREKARESİNDE 1 MİLYON 960 DÜĞÜM

Ellerinde 60 yaşlarında bir halı olduğunu söyleyen Evin, "Bu halı Türkiye tarihinde en iyi ipeklerin dokunduğu dönemden kalma. Metrekaresinde 1 milyon 960 düğüm var. 6 metrekarelik halı. Bu halıyı yapmak 11.6 yıl sürer. İpeklerini işlemesi hariç. Fiyatı 300 bin dolar. Halıya dokunduğunuzda bebeğe dokunmuş gibi olursunuz." diye bilgi verdi. Evin, "Babaannemizden kalan bir kilim milyon dolarlık olabilir. Birinin, sevgisini ilmeklerine kattığı halı ve kilimler bu tür yüksek fiyatlarda olabilir. Mesela köylü bir kadının yaptığı kilim orijinaldir. Üç nesildir satmamıştır, dördüncü nesil satmıştır. Bunun tarihi eser değeri vardır. Ruhtaki güzelliklerin halıya aktarılması da iyi bir halıyı getirir." diye konuştu.

YILDIZLARIN HALI TUTKUSU

"Bir insan halıcılığı severse asla bırakamaz." diye konuşan Hakan Evin'in ünlü gitarist Eric Clapton ve Hollywood yıldızı Ben Affleck gibi ünlü müşterileri bulunuyor. (Kaynak:Habertürk)


Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (25)
HÜSEYİN: ben 1980 de bi tane taksitle almıştım evde salonda duruyor 6 metrekare yıllardır üzerinde dolaşıyoruz bırakın yıpranmayı sanki dahada yenileniyor gibi o zamanlar bu antep halısı dediler bende maaşım iyiydi taksitle almıştım şimdi yok böyle halı hepsi gösteriş
MUDUR: Biz satiyoruz millet alip ayak basıyor. E halıyı sen kendin evinde kullan,yada sen senden sonrasına aktar. Niye satacaksinki. E millet alip ne yapıyorsa sende onu yap.
TAMER: bende sultan suleymanın savaşlarda sultan çadırlarında kullandığı 1500 lü yıllardan kalma halıları var bizzat sultan suleyman o zamanlar bana hediye etmişti. . . şimdi inanmayanlar gülenler çıkacaktır tabi bu normal ama benim yaşım 2417 ben sultan suleymanın en yakın korumalarından biriydim adım Tamer 30 yaşlarında gösteriyorum.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title