ALP SAUL Biyografisi, ALP SAUL kimdir?
İstanbul Barosu başkanını seçiyor! Oy verme işlemi sona erdi

Alp Saul Biyografisi


 Alp Saul

1971 yılında doğan Alp Saul, A.B.D.’de “University of Virginia”da Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim görmüş ve 1994 yılında B.S. derecesiyle mezun olmuştur. Üniversiteyi tamamladıktan sonra iki arkadaşı ile birlikte Pronet Güvenlik Sistem ve Servis Hizmetleri Ltd. firmasını konut ve ticari işletmeler için kurmuştur.

2002 yılında, gelişmekte olan dijital tabela alanında faaliyet gösteren Next Generation Media Anonim şirketini kurmuştur. Next Generation Media alışveriş merkezleri, havaalanları, metro istasyonları gibi halka açık yerlerde, dijital ekranlar üzerinden içerik ve reklam yayını yapmaktadır.

2006 yılında, Pronet Grup güvenlik görevlisi alanına girmeye karar vermiş ve kurulan Pronet Güvenlik Danışmanlık ve Hizmet A.Ş. ile bu alanda aktif olarak rol almaya başlamıştır.

2010 yılının Nisan ayında, Alp Saul, Grupanya’ya yatırım yapmış ve CEO pozisyonu görevini üstlenmiştir. Günümüzde Grupanya, Türkiye’de İnternet üzerinden satın alma işleminde başı çeken sitelerden biri olmuştur.

Alp Bey’in kurduğu Next Generation Media, 2014 yılında en büyük yerel outdoor şirketlerinden birine satılmıştır.

Günümüzde, Alp Saul 4 şirketin Yönetim Kurulu başkanıdır. Aynı zamanda, Gesider Yönetim Kurulu Üyesi ( Güvenlik Endüstrisi Sanayicileri ve İşadamları Derneği ) , TOBB Genç Girişimciler Kurulu yönetim kurulu üyesi (Genç Girişimciler Derneği) ve Endeavour Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir. Bunlara ek olarak, yerel YPO bölümü eğitim başkanıdır.

Alp Saul, 2007 yılında, Ernst & Young tarafından düzenlenen “Yılın Girişimcisi” yarışmasında son 5 finalist arasından seçilmiştir. Kendisi evli ve 2 çocuk babasıdır.