Almazbek Atambayev Haberleri

Almazbek Atambayev haber, Almazbek Atambayev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Almazbek Atambayev - 31.12.2020
Kırgızistan'da 2020'ye siyasi kriz ve yolsuzluk iddiaları damga vurdu
Ceenbekov yönetimi yolsuzluk iddiaları ile karşı karşıya kaldı Cumhurbaşkanı Ceenbekov bu süreçte salgınla mücadele yönetimi, eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in tutukluğu, kabinedeki ve bürokrasideki yolsuzluk iddiaları nedeniyle zor günler geçirmeye başladı.
Almazbek Atambayev - 14.12.2020
Dünyada 2020 böyle geçti (4)
6 Ekim Kırgızistan'da 4 Ekim Pazar günü yapılan milletvekili seçim sonuçlarını protesto eden göstericiler, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve parlamentoyu işgal etmelerinin ardından cezaevinden eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'i çıkardı.
Almazbek Atambayev - 30.11.2020
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'in davası yeniden görülecek
Kırgızistan Yüksek Mahkemesince, suç örgütü lideri Aziz Batukayev'in serbest bırakılmasından sorumlu tutulan ve 11 yıl 2 ay hapis cezası alan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in davasının yeniden görülmesine ilişkin karar açıklandı.
Almazbek Atambayev - 04.11.2020
Kırgızistan: Demokrasi mi, istikrarsızlık mı?
Kırgızistan'da 4 Ekim'de gerçekleştirilen parlamento seçimleri ülkede yeni bir siyasi kriz meydana getirdi. Seçime katılan 16 partiden yalnızca dördü yüzde 7'lik seçim barajını geçebildi. Bu partilerin üçünün mevcut hükümetle doğrudan bağlantılı olması tepkileri daha da artırdı. Seçime dair usulsüzlük iddialarıyla birlikte, sonuçlardan memnun olmayan 12 siyasi parti gösteri başlattı ve polisle protestocular arasında arbede yaşandı. 5-6 Ekim tarihlerinde cumhurbaşkanlığı sarayı ve parlamento dahil olmak üzere pek çok yeri ele geçiren protestocular eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve eski Milletvekili Sadır Caparov'un da aralarında olduğu önde gelen tutuklu siyasetçileri serbest bıraktı.
Almazbek Atambayev - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2011- Kırgızistan'da Almazbek Atambayev cumhurbaşkanı seçildi.
Almazbek Atambayev - 12.10.2020
Son dakika haberi | Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Bişkek'te yeniden OHAL ilan etti
Kırgızistan'da 4 Ekim Pazar günü yapılan parlamento seçimlerinin sonuçları protesto edilmişti. Yaklaşık bir hafta süren gösterilerde Parlamento binası işgal edilmiş ve hapisteki eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, eski Başbakan Sapar İsakov, eski milletvekilleri Ravşan Ceenbekov ile Sadır Caparov ve diğer devlet yetkilileri cezaevinden çıkartılmıştı.
Almazbek Atambayev - 10.10.2020
Son dakika haberleri: Kırgızistan'da Sadır Caparov'un başbakanlığı onaylandı
Kırgızistan'da 4 Ekim'de yapılan parlamento seçimlerinde 4 siyasi parti meclise girmeye hak kazanmıştı. Seçim sonuçlarını tanımayan ve iptalini isteyen diğer partilerin üyeleri ve destekçileri 5 Ekim günü öğleden sonra başkent Bişkek'te toplanmıştı. Gösteriler ilerleyen saatlerde ayaklanmaya dönüşmüş ve parlamento binası işgal edilmişti. Göstericiler, Milli Güvenlik Devlet Komitesi cezaevini basarak eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, eski Başbakan Sapar İsakov, eski milletvekilleri Sadır Caparov ile Ravşan Ceenbekov'u cezaevinden çıkarmışlardı.
Almazbek Atambayev - 10.10.2020
Son dakika haberi: Kırgızistan'da cezaevinden çıkarılan eski Cumhurbaşkanı Atambayev ve destekçileri gözaltına alındı
Edinilen son dakika haberine göre Kırgızistan'da cezaevinden çıkarılan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve taraftarları evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.
Almazbek Atambayev - 10.10.2020
Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden Kırgızistan'a "şiddetten kaçınma ve diyalog" çağrısı
Kırgızistan'da 4 Ekim'de yapılan milletvekili seçimlerinin sonuçlarını tanımayan muhalefet partilerinin taraftarları, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis binasını işgal etmiş, eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve eski milletvekili Sadır Caparov'u cezaevinden çıkarmıştı.
Almazbek Atambayev - 09.10.2020
BM'den Kırgızistan'daki siyasi krize barışçıl çözüm için "yardım" teklifi
Kırgızistan'da 4 Ekim'de yapılan milletvekili seçimlerinin sonuçlarını tanımayan muhalefet partilerinin taraftarları, cumhurbaşkanlığı ve parlamento binasını işgal etmiş, eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve eski milletvekili Sadır Caparov'u cezaevinden çıkarmıştı.
Almazbek Atambayev - 09.10.2020
AGİT'ten Kırgızistan'a "şiddetten kaçınma ve istikrarı koruma" çağrısı
Kırgızistan'da 4 Ekim'de yapılan milletvekili seçimlerinin sonuçlarını tanımayan muhalefet partilerinin taraftarları, cumhurbaşkanlığı ve parlamento binasını işgal etmiş, eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve eski milletvekili Sadır Caparov'u cezaevinden çıkarmıştı.
Almazbek Atambayev - 09.10.2020
Kırgızistan'da eski Cumhurbaşkanı Atambayev'in aracı kurşulandı
Kırgızistan'da cezaevinden çıkarılan ve Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov'un istifa etmesi talebiyle miting düzenleyen eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in aracı kurşunlandı.
Almazbek Atambayev - 09.10.2020
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov, "Ülke hukuki zemine oturur oturmaz cumhurbaşkanlığı görevinden...
Öte yandan, göstericilerin cezaevinden çıkardığı eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Bişkek'te bugün öğleden sonra yapacağı mitingine ülkenin çeşitli bölgelerinden geniş katılımının olacağı yönündeki iddiaların atıldığı akşam saatlerinde Bişkek sakinlerini endişelendirdi.
Almazbek Atambayev - 08.10.2020
Kırgızistan'da başbakanlık koltuğuna oturan Caparov'a tahsis edilen korumalar ve araç geri alındı
Caparov, güvenlik birimlerinin koordinasyonu görevinin yasalara aykırı olduğunu ileri sürerek, Suvanaliyev'in arkasındaki ismin yarın Bişkek'te miting düzenleyeceği açıklanan (cezaevinden çıkarılan eski Cumhurbaşkanı) Almazbek Atambayev olduğunu iddia etti.
Almazbek Atambayev - 07.10.2020
Kırgızistan'daki seçim beklenenden çok daha büyük bir değişime yol açabilir
Miting çatışmaya dönüştü Seçimin ertesi günü, yani 5 Ekim'de Ala-Too meydanında saat 11'den itibaren bütün muhalefet partileri bir araya gelerek büyük bir miting düzenlediler. Akşamüzeri miting meydanında sadece seçimlerin iptali değil, cumhurbaşkanının da bir an önce görevden ayrılması talepleri dile getirilmeye başlamıştı. Akşam 19: 40 civarında bazı mitingcilerin Ak Üy (Beyaz Ev) olarak adlandırılan parlamento binasına girmeye çalışması üzerine polis mitingcilere müdahale etti. Polis hızlı bir şekilde miting meydanını boşaltsa da gece saat 01: 00 civarında göstericiler tekrar toparlanarak yeniden meydana yürüdüler ve polisle aralarında taşlı sopalı sert çatışmalar gerçekleşti. Göstericilerin meydanda yeniden toplanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov büyük güvenlik tedbirleri altında parlamento binasını terk etti. Gece saat 03: 30 itibariyle göstericiler polis barikatlarını kırarak parlamento binasına ve milli istihbarat binasına girdiler. Polis güçleri bölgeden tamamen ayrıldılar. Parlamentoya girenlerin binada ciddi tahribat yaptığı ve bazı odaları ateşe verdiği gözlendi. Parlamentonun ele geçirilmesinin ve güvenlik güçlerinin görev yerlerini terk etmesinin ardından, cezaevinde bulunan muhalefet liderlerinden Sadır Caparov, yolsuzluk ve cinayetten dolayı 12 yıl hapse mahküm edilen Almazbek Atambayev ve diğer bazı siyasetçiler hapishaneden çıkarıldı.
Almazbek Atambayev - 07.10.2020
Kırgızistan'da göstericilerce Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve parlamento binasının işgal edildiği 24...
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yakın mesafede bulunan Milli Güvenlik Devlet Komitesi'ndeki cezaevinden önce eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'i çıkardı.
Almazbek Atambayev - 06.10.2020
Kırgızistan'da seçim sonuçlarını protesto eden göstericiler parlamento binasına girdi
Kırgızistan'da 4 Ekim'de 16 siyasi partinin katılımıyla düzenlenen parlamento seçimlerinin ardından çıkan olaylar devam ediyor. Seçimlerin iptal edilmesini isteyen protestocular, başkent Bişkek'teki parlamento binası ve cumhurbaşkanlığı sarayına girdi. Protestocular işgal ettikleri cezaevinden de yolsuzluk iddiaları nedeniyle tutuklu olan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'i çıkardı.
Almazbek Atambayev - 06.10.2020
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev cezaevinden çıkarıldı
Kırgızistan'da milletvekili seçim sonuçlarını protesto eden göstericiler işgal ettikleri cezaevinden eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'i çıkardı.
Almazbek Atambayev - 06.10.2020
Kırgızistan'da milletvekili seçim sonuçlarını protesto eden göstericiler işgal ettikleri...
Kırgızistan'da milletvekili seçim sonuçlarını protesto eden göstericiler işgal ettikleri cezaevinden eski cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'i çıkardı.
Almazbek Atambayev - 13.07.2020
Kırgızistan Dışişleri Bakan Yardımcısı, İstanbul Başkonsolosu oldu
Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, açık bulunan Kırgızistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna Abdahmanov atanırken tutuklu eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in 2012-2018 yıllarındaki iktidarı döneminin Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev da Kazakistan'ın Berlin Büyükelçiliğine getirildi.
Almazbek Atambayev - 30.06.2020
Kırgızistan'da tutuklu eski Cumhurbaşkanı zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırıldı
Kırgızistan'da tutuklu eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'e, zatürre teşhisi konulduğu bildirildi.
Almazbek Atambayev - 23.06.2020
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'e "yolsuzluktan" 11 yıl 2 ay hapis cezası
Kırgızistan'da suç örgütü lideri Aziz Batukayev'in serbest bırakılmasından sorumlu tutulan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'e 11 yıl 2 ay hapis cezası verildi.
Almazbek Atambayev - 23.06.2020
Flaş… Flaş…
Kırgızistan'ın eski devlet başkanı Almazbek Atambayev, yolsuzluk suçlamasıyla 11 yıl iki ay hapis cezasına çarptırıldı.
Almazbek Atambayev - 03.03.2020
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'in yargı süreci başladı
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve destekçileri hakkında 10 ayrı suçtan açılan davanın ilk duruşması yapıldı.
Almazbek Atambayev - 01.03.2020
Mart 2020 Dünya Gündemi
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in yargılanacağı ilk duruşma yapılacak.
Almazbek Atambayev - 27.02.2020
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev hakkındaki iddianame tamamlandı
Kırgızistan'da polisin operasyonuyla geçen yıl 8 Ağustos'ta gözaltına alınan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve destekçileri hakkında iddianame hazırlandı.
Almazbek Atambayev - 18.12.2019
Tutuklu bulunan eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'e cinayet suçlaması
Kırgızistan'da 132 gündür yolsuzluk iddiasıyla tutuklu bulunan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'e cinayet suçlaması da yöneltildiği bildirildi.
Almazbek Atambayev - 16.12.2019
Dünyada 2019 böyle geçti (3)
8 Ağustos Kırgızistan'da yolsuzluk suçlamasıyla dokunulmazlığı kaldırılan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, evine düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.
Almazbek Atambayev - 06.12.2019
Kırgızistan'da "Merkezi Isıtma Kurumunun modernizasyonu" davasında karar açıklandı
Eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in iktidarı döneminde kabinesinin 2 başbakanı, 3 bakanı ile 3 üst düzey bürokratın yargılandığı davanın son duruşması yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Almazbek Atambayev Haberleri | Almazbek Atambayev Kimdir - Haberler - Almazbek Atambayev haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Almazbek Atambayev kimdir, hayatı ve biyografisi. Kırgızistan'da 2020'ye siyasi kriz ve yolsuzluk iddiaları damga vurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 06:48:44. #1.14#
title