ALİ KOÇAL HABERLERİ

Ali Koçal haber, Ali Koçal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Koçal

Ali Koçal

Doğum Yeri Trabzon / Türkiye
Doğum Tarihi 5.10.1948 - ...

Ali Koçal Kimdir ?

Ali Koçal, 5 Ekim 1948'de Trabzon Vakfıkebir'de doğdu. Babasının adı Mevlüt, annesinin adı Fatma'dır. Öğretmen; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu'nu bitirdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çeşitli kademelerinde yönetici ve öğretmen olarak görev yaptı. Öğretmen sendika ve derneklerinde kurucu ve yönetici olarak görev aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ali Koçal - 23.03.2016
Dilburnu Deniz Feneri Restore Edilecek
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyet Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş, Altınova Belediyesi'ni ziyaret etti. Genel Müdür Aytaş; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Belediye Meclis üyeleri Hasan Karabacak, Bilal Ok, Ali Saruhan, Ali Koçal, Mustafa Sarıgül ve Birol Bayram tarafından karşılandı.
Ali Koçal - 06.05.2013
Zihinsel Özürlülerden Ankara'da Dostluk ve Dayanışma Gecesi
Ankara'nın Çankaya ilçesinde yapıldı.
Ali Koçal - 17.03.2013
Devrek Add Dayanışma Yemeği Düzenlendi
Düzenlenen dayanışma yemeğine, Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Bozkurt, Türk Hukuk Kurumu Başkanı Sabih Kanadoğlu, Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Işık Kansu Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP eski Zonguldak Milletvekilleri Ali Koçal ve Nadir Saraç, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İl Başkanı Halil Furat, CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, CHP Devrek İlçe Başkanı Şeref Aydınlı ve yönetim kurulu üyeleri, Devrek Engelli Vatandaşlara Yardım ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Malkoç ve çok sayıda partili partisiz vatandaş katıldı.
Ali Koçal - 17.03.2013
Gökçebey'de 'Anayasa ve Parlamenter Sistem' Adlı Panel Düzenlendi
Gökçebey ilçesinde CHP Eski İlçe Başkanı Ömer Başoğlu Başkanlığında oluşturulan Tertip Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Türk Hukuk Kurumu Başkanı Sabih Kanadoğlu, Türk Hukuk Kurumu Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Işık Kansu katıldılar. Gökçebey Camlı Köşk Sosyal Tesislerinde gerçekleşen konferansa, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan, CHP eski Zonguldak Milletvekilleri Ali Koçal ve Nadir Saraç, CHP İl Başkanı Halil Furat, CHP Eski İl Başkanları Osman Yayla ve Tümer Peker, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, sivil toplum kuruluşu başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ali Koçal - 16.03.2013
Gökçebey'de "Anayasa ve Parlamenter Sistem" Paneli
Gökçebey Camlı Köşk Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen konferansa, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan, CHP eski Zonguldak Milletvekilleri Ali Koçal ve Nadir Saraç, CHP İl Başkanı Halil Furat, CHP Eski İl Başkanları Osman Yayla ve Tümer Peker, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, sivil toplum kuruluşu başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ali Koçal - 18.01.2013
Rize'de Çimento Boşaltan Gemi Yan Yattı
6 DALGIÇ ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI Telsizci Tarık Yılmaz'ı bulabilmek için Rize Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ekibi arama çalışması başlattı. Yaralı olarak kurtarılan Bilal Kaptan da Çayeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olaya tanık olan Ali Koçal, boşaltma yapan geminin önce yana doğru yatmaya başladığını, sonra da bir anda suya gömüldüğünü anlattı.
Ali Koçal - 18.01.2013
Rize'de Batan Kuru Yük Gemisi
Geminin batma anına şahit olan Ali Koçal, "Evimin penceresinden limanı seyrediyordum.
Ali Koçal - 19.06.2012
Eski Milletvekili Koçal, Bir Haftada İki Acı Yaşadı
CHP 23.Dönem Milletvekili Ali Koçal, bir hafta içerisinde önce eşini sonra da yeğenini kaybetti.
Ali Koçal - 09.06.2012
CHP Eski Milletvekili Ali Koçal'ın Acı Günü
23.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal'ın eşi Fatma Yadigar Koçal hayatını kaybetti.
Ali Koçal - 27.02.2012
Avukat Erol Mekik'in, "Chp Delegeliği Ricası" İddiası
Partilerinin ilkelerini ve uyacağı kuralları belirleyen parti tüzüğü ile programını bilen bir CHP'li olduğunu anlatan Mekik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bu nedenle delege, yeni adıyla temsilci olmak için nasıl hareket edileceğinin bilincinde olduğumdan, aynı bilinç ve sorumluluğu taşıyan arkadaşlarımla birlikte hareket ettim. CHP Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker'e, Merkez İlçe Başkanı Tarık Çoşkun'a, eski CHP Zonguldak milletvekilleri Harun Akın'a ve Ali Koçal ile CHP Zonguldak milletvekili Ali İhsan Köktürk'e gidip de, 'beni delege yapın' demedim.
Ali Koçal - 27.02.2012
Zonguldak Barosu Avukatlarından Mekik Açıklaması
Partilerinin ilkelerini ve uyacağı kuralları belirleyen parti tüzüğü ile programını bilen bir CHP'li olduğunu anlatan Mekik, şöyle konuştu: "Bu nedenle delege, yeni adıyla temsilci olmak için nasıl hareket edileceğinin bilincinde olduğumdan, aynı bilinç ve sorumluluğu taşıyan arkadaşlarımla hareket ettim. CHP Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker'e, Merkez İlçe Başkanı Tarık Çoşkun'a, eski CHP Zonguldak milletvekilleri Harun Akın'a ve Ali Koçal ile CHP Zonguldak milletvekili Ali İhsan Köktürk'e gidip beni delege yapın demedim.
Ali Koçal - 03.06.2011
Zkü'de 2 Bin Mezun Verdi
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) 2010-2011 yılında 2 bin 24 öğrenciyi mezun etti. Mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı. Kozlu Belediyesi Şehir Stadı'nda düzenlenen ZKÜ'nün 2010-2011 yılı mezuniyet törenine Vali Erdal Ata, TBMM eski Başkanı AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Ali Koçal - 03.06.2011
Zkü'de Mezuniyet Coşkusu
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde eğitimini tamamlayan öğrenciler, 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde kep atarak mezuniyeti kutladı. Kozlu Belediyesi Şehir Stadı'nda düzenlenen ZKÜ'nün 2010-2011 Akademik Yılı mezuniyet törenine Vali Erdal Ata, TBMM eski Başkanı AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Ali Koçal - 24.04.2011
Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Olağan Genel Kurulu
Zonguldak'ta faaliyet gösteren Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin olağan genel kurulu yapıldı. Derneğin mevcut başkanı Adil Bahadır, Memurlar Lokali'ndeki kurulda yaptığı konuşmada, 20 yıl önce kurulan derneklerinde 8 yıl başkanlık yaptığını ve hiç bir zaman tek başına karar almadığını söyledi. Bu göreve talip olduklarında ideallerinin olduğunu ve derneği ayağa kaldırmak istediklerini anlatan Bahadır, "İlk 28 kişiyle kongre yapmıştık ve şimdi salonlara sığmıyoruz. Hedeflerimiz ve isteklerimizi gerçekleştirdik, derneğimize yakışır etkinlikler yapmaya çalıştık. Görev yaptığım sürede destek veren herkese teşekkür ediyor, yeni seçilecek yönetimin her zaman yanında olacağıma söz veriyor, başarılar diliyorum" dedi. Tek liste ile gidilen kurulda başkanlığa Ahmet Bayrak seçildi, yönetim kurulu Yüksel Çelik, Coşkun Özdoğan, Bayraktar Aydın, Metin Konak, Münir Uzundorukan, Nafiz Kandemir, İhsan Erdoğan, Murat Bahadır, Muhittin Orhan, Faruk Demirci, Kibar Arıkan, Ömer Davul, Yaşar Güven ve Yılmaz Altuntaş'tan oluştu. Denetleme kuruluna da Necat Uzun, Kenan Ermiş ve İsmet Marabaoğlu getirildi. Genel kurula Zonguldak Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP Zonguldak Milletvekilleri Ali Koçal ve Ali İhsan Köktürk, CHP İl Başkanı Tümer Peker, AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, bazı belde belediye başkanları, milletvekili adayları, dernek başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.
Ali Koçal - 18.04.2011
Haberal'ın Seçim Ofisinde Hazırlıklar Tamamlandı
Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından CHP Zonguldak 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın ailesi seçim çalışmalarına başladı. CHP'nin Zonguldak milletvekili adayları ve partililer, dün akşam Haberal ailesinin davetiyle Deniz Kulübü'nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. CHP İl Başkanı Tümer Peker ile birlikte CHP Zonguldak Milletvekilleri Ali İhsan Köktürk ve Ali Koçal'ın da katıldığı basına kapalı yemekte Prof.
Ali Koçal - 18.04.2011
Siyasete Girme Nedenini Kardeşi Açıkladı
ERGENEKON davasının tutuklu sanıklarından CHP'nin Zonguldak 1'inci sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın kardeşi Prof. Dr. Ali Haberal, Ergenekon davasının siyasi olduğunu, bunun hesabının da siyasi olarak sorulacağını söyledi. Prof. Dr. Ali Haberal, "Bu hesabın sorulmasında Haberal Ailesi olarak bizim de bir katkımız olursa bizim için en büyük onurlardan biri olacaktır. Hocanın siyasete girmesinin en büyük nedeni budur" dedi. Öte yandan Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın seçim bürosu da şehir merkezinde açıldı. CHP'nin Zonguldak Milletvekili adayları ve partililer, dün akşam Haberal ailesinin davetiyle Deniz Kulübü'nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. İl Başkanı Tümer Peker ile birlikte CHP Zonguldak Milletvekilleri Ali İhsan Köktürk ve Ali Koçal'ın da katıldığı yemekte milletvekili adayları kendilerini tanıtarak partililere hitap etti.
Ali Koçal - 18.04.2011
Haberal'ın Siyasete Girme Nedenini Kardeşi Açıkladı
-ergenekon davasının tutuklu sanıklarından CHP'nin Zonguldak 1'inci sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın kardeşi Prof. Dr. Ali Haberal, Ergenekon davasının siyasi olduğunu, bunun hesabının da siyasi olarak sorulacağını söyledi. Prof. Dr. Ali Haberal, "Bu hesabın sorulmasında Haberal ailesi olarak bizim de bir katkımız olursa bizim için en büyük onurlardan biri olacaktır. Hocanın siyasete girmesinin en büyük nedeni budur" dedi. CHP'nin Zonguldak milletvekili adayları ve partililer, dün akşam Haberal ailesinin davetiyle Deniz Kulübü'nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. İl Başkanı Tümer Peker ile birlikte CHP Zonguldak milletvekilleri Ali İhsan Köktürk ve Ali Koçal'ın da katıldığı yemekte milletvekili adayları kendilerini tanıtarak partililere hitap etti.
Ali Koçal - 11.04.2011
CHP'nin Milletvekili Aday Listesi
CHP'nin 12 Haziran'da yapılacak genel seçim milletvekili aday listesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 2'nci bölge 1'inci sıradan aday olurken Merkez Yönetim Kurulu üyeleri de seçilebilecekleri yerlerden listeye girdi. CHP'nin milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kuruluna teslim edildikten sonra basın mensuplarına dağıtıldı. Listede Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin İstanbul 1'nci bölge 1'inci sırada, Osman Korutürk İstanbul 1'inci bölge 2'nci sırada, Sezgin Tanrıkulu İstanbul 2'nci bölge 3'üncü sırada, Erdoğan Toprak İstanbul 3'üncü bölge 1'inci sırada, Umut Oran İstanbul 3'üncü bölge 2'nci sırada, Süheyl Batum Eskişehir 1'inci sırada, Gülsün Bilgehan Ankara 2'nci bölge 1'inci sırada, İzzet Çetin Ankara 2'nci bölge 2'nci sırada, Sencer Ayata Ankara 1'inci bölge 1'inci sırada, Emrehan Halıcı Ankara 1'inci bölge 2'nci sırada, Sena Kaleli Bursa 1'inci sırada, Alaattin Yüksel İzmir 2'nci bölge 1'inci sırada, Volkan Canalioğlu Trabzon 1'inci sırada, Hurşit Güneş Kocaeli 1'inci sırada, Engin Altay Sinop 1'inci sırada, Faik Öztrak Tekirdağ 1'inci sıradan, Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil İstanbul 2'nci bölge 2'nci sırada aday gösterildi. CHP Grup başkanvekilleri Muharrem İnce Yalova 1'inci sıra, Akif Hamzaçebi ise İstanbul 1'inci bölge 3'üncü sıradan aday oldu. -SAV LİSTEDE YOK- Listede eski Genel Sekreter Önder Sav ile Kemal Anadol, Hakkı Suha Okay, Onur Öymen, Yılmaz Ateş yer almadı. YSK'ya gönderilen listelerde, 5 dönem milletvekili olarak görev yapan ve 2000-2010 yılları arasında CHP'nin genel sekreterlik görevini sürdüren Sav, yeni dönem için aday gösterilmeyen isimler arasında dikkati çekti. Sav 15, 16, 20, 22 ve 23'üncü Dönem Ankara Milletvekilliği yapmış, 37'nci Hükümet'te ise Çalışma Bakanı olarak görevde yapmıştı. CHP'nin TBMM Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Kemal Anadol da listelerde yer almadı. Anadol, 15 ve 16'ncı dönem Zonguldak, 18, 22 ve 23'üncü dönem İzmir Milletvekili olarak parlamentoda bulunmuştu. 20, 22 ve 23'üncü Dönem Ankara Milletvekilliği yapan Yılmaz Ateş ile 23'üncü dönem Ankara Milletvekili olan eski Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay da listede yer almadı. 22'nci Dönem İstanbul ve 23'üncü Dönem Bursa Milletvekilliği yapan Onur Öymen de listede bulunmuyor. 19, 20, 22 ve 23'üncü Dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de listede yer almıyor. Sevigen, 52'nci Hükümet'te Devlet Bakanı olarak görev yapmıştı. -HABERAL VE BALBAY DA ADAY- CHP, Ergenekon davası tutuklu sanıklarından Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı Zonguldak 1'nci sıra, yine tutuklu sanıklar arasında yer alan Gazeteci Mustafa Balbay'ı ise İzmir 2'nci bölge 2'nci sıra adayı olarak gösterdi. Eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün Ankara 2'inci bölge 3'üncü sıra, Eski YARSAV Başkanı Emin Ülker Tarhan Ankara 1'inci bölge 3'üncü sıra, Eski Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Yargıçlarından Rıza Türmen İzmir 1'inci bölge 2'nci sıra, sanatçı Sabahat Akkiraz İstanbul 3'üncü Bölge 6'ncı sıra, Gazeteci Oktay Ekşi de İstanbul 3'üncü bölge 4'üncü sıra, eski DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de İstanbul 3'üncü bölge 3'üncü sıradan, sanatçı Tolga Çandar Muğla 1'inci sıradan milletvekili adayları arasına giren isimlerden oldu. -CİHANER VE ÖZBEK ADAY GÖSTERİLMEDİ- Eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, eski HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, eski bakanlardan Tayyibe Gülek, Murat Karayalçın ve Ercan Karakaş, eski TBMM Başkanlarından Hikmet Çetin, eski İstanbul il başkanı Berhan Şimşek listelerde yer alamadı. -37 MİLLETVEKİLİ TEKRAR ADAY GÖSTERİLDİ- Bu arada CHP'nin 23'üncü dönem parlamentoda yer alan 101 milletvekilinden İstanbul Milletvekili Ali Topuz ve Esfender Korkmaz, Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, Muğla Milletvekili Gürol Ergin, Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, Artvin Milletvekili Metin Arif Ağaoğlu, İstanbul Milletvekili Şinasi Öktem ve İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ daha önce aday adayı olmayacaklarını açıklamışlardı.
Ali Koçal - 02.04.2011
CHP Zonguldak Milletvekilleri Aday Adayları Tanıtıldı
CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal da "CHP Zonguldak'ta emin ellerde.
Ali Koçal - 26.03.2011
CHP'de Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları Sona Erdi
- 5 MİLLETVEKİLİ ADAYLIK BAŞVURUSU YAPMADI- CHP'nin TBMM grubundaki milletvekillerinin tamamına yakını aday adayı olmak için başvuru yaparken İstanbul Milletvekilleri Esfender Korkmaz ve Ali Topuz, Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, Muğla Milletvekili Gürol Ergin ve Ali Koçal milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunmadı.
Ali Koçal - 25.03.2011
CHP'de Aday Adaylığı Başvuruları Sona Erdi
İstanbul Milletvekili Ali Topuz ve Esfender Korkmaz, Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, Muğla Milletvekili Gürol Ergin, Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, yapılacak seçimler için aday adayı olmayacaklarını açıklamışlardı.
Ali Koçal - 17.03.2011
CHP'liler Birbirine Girdi
CHP'LİLER BİRBİRİNE GİRDİ Verilen arada salondan çıkarak kendi aralarında toplantı yapan CHP'li üyeler, ikinci tur için salona girdikleri sırada içeride bulunan bazı CHP'liler tarafından alkışlarla protesto edildi. Bu protestoya diğer bazı CHP'lilerin tepki göstermesi üzerine ise tartışma çıktı. Kısa sürede arbedeye dönen olaya polis müdahale etti. Bu sırada CHP'li Zonguldak Milletvekili Ali Koçal da kavga eden grubun arasında kaldı.
Ali Koçal - 15.03.2011
CHP'li Canalioğlu: İktidara Koşan Bir Ekibiz
CHP Genel Başkan Yardımcıları Volkan Canalioğlu ve Engin Altay, seçim çalışmaları kapsamında Zonguldak İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Zonguldak Milletvekilleri Ali İhsan Köktürk, Ali Koçal, İl Başkanı Tümer Peker ve diğer partililerle bir araya gelen Canalioğlu ve Altay, görüş alışverişinde bulundu.
Ali Koçal - 18.02.2011
Meclis Tutanaklarına Yansıyan Önerge Krizi
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP Adana Milletvekili Kürşat Atılgan'ın Verdiği Adana'da Hava Ulaştırma Fakültesi Kurulmasına İlişkin Önerge Tartışmalara ve Krize Neden Oldu.
Ali Koçal - 11.02.2011
CHP'li Serter, 'ikna Odası' Kasetlerine İlişkin Soruya Cevap Vermedi
CHP'li Nur Serter, TBMM'de Zonguldak Milletvekili Ali Koçal ile birlikte "ÖSYM'nin Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun teklifine ilişkin düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin konuyla ilgili sorularına muhatap oldu.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Koçal Haberleri | Ali Koçal Kimdir - Haberler - Ali Koçal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Koçal kimdir, hayatı ve biyografisi. Önemli Kararlar Oy Birliğiyle Alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 17:45:00. #1.16#

title