Ali Ballı Haberleri

Ali Ballı haber, Ali Ballı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Ballı - 18.01.2020
GÜNDEM / 18 Ocak 2020
ÖZEL HABER 1- Mehmetçiğin "can dostları" zorlu eğitimden geçiyor Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında mayın ve bomba arama, keşif gibi önemli görevler üstlenen dedektör köpekler, Bursa'da zorlu eğitimlerden geçerek operasyonlarda görev alıyor Henüz yavruyken eğitimine başlanan Mehmetçiğin can dostlarına, görevleri sırasında karşılaşacakları engeller, insanlar, motorlu araçlar ve mekanlara yönelik alıştırma ve itaat eğitimleri veriliyor Eğitimleri boyunca gece gündüz beraber oldukları eğitici ve kullanıcı uzman erbaşlarla aralarında özel bir bağ kurulan köpeklerden eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar, yurt içinde ve sınır ötesinde görev yapacakları birliklere uğurlanıyor (Uğur Ulu/Bursa) 2- "Amil Bey" saçlarını "Kel Mahmut"u hatırlatması için kazıtmış Bir dönem tekstil işiyle uğraşsa da çok sevdiği sahnelerden hiç kopmayan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu 71 yaşındaki Tarık Papuççuoğlu, kariyerinde çok sayıda role hayat verdi Hayat Bilgisi'nin, "Amil Bey"i Papuççuoğlu: "Gani Müjde bana 'Bu dizide kel olacaksınız, 'Kel Mahmut Hoca'yı hatırlatan bir tip istiyoruz' dedi. Ben de 'Başı açık arkadaşlar var, onları oynatın' dedim. Ancak 'İlla sen olacaksın' dedi. Yüksek teknolojik kamera nedeniyle kullandığımız peruk anlaşılınca berbere gittim ve saçlarımı kazıttım" "Saçı dökülmemiş bir adam olduğum için dört sezon süren projede hep saçlarımı kazımak zorunda kaldım. Çok güzel anılarla dolu başarılı bir diziydi,137 bölümde tamamlandı" (Ali Ballı/Muğla) 3- Bakanlıktan iklim değişikliğiyle mücadele için 30 basit tavsiye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hazırladığı kitapçık ile vatandaşlara iklim değişikliğiyle mücadele için 30 maddelik tavsiyelerde bulundu Buna göre, tasarruflu ampuller, A sınıfı enerjili beyaz eşya kullanımı, ısı yalıtımı, yemek pişirirken tencerenin kapağını kapatmak, klimanın soğukluk ayarını 2 derece daha yükseltmek, donmuş yerine taze gıda tüketmek, iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlıyor Motorlu taşıt sahiplerinin sadece yüzde 1'inin araç bakımlarını zamanında yaptırması halinde yılda 450 bin tondan fazla karbondioksit üretimi engellenebiliyor (Yıldız Nevin Gündoğmuş/Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Ali Ballı - 02.09.2019
GÜNDEM / 2 Eylül 2019
(Walbrzych/17.15) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ - YPG/PKK'ya ağustosta ağır darbe Halkın barış, huzur ve güvenliğini bozmak isteyen terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik ağustos ayında yurt içi ve dışında düzenlenen operasyonlarda 125 terörist etkisiz hale getirildi Bu teröristler arasında Terörden Arananlar Listesi'nde "turuncu" kategoride yer alan "Fikri" kod adlı Ahmet Boyraz, 300 bin lira ödülle "gri" kategoride aranan "Hebat" kod adlı Abdurrahman Siler ve Ankara Kızılay'daki Güvenpark'ta bombalı saldırıda kullanılan patlayıcıyı temin eden PKK'lı terörist de bulunuyor (Yunus Okur/Erzurum) 2- Dünyayı sarsan Aylan bebeğin ölümünün dördüncü yılı Muğla'nın Bodrum ilçesinde, sahile vuran minik bedeniyle göçmenlerin yaşadığı dramın sembolü haline gelen Aylan bebeğin ölümünün üzerinden dört yıl geçmesine rağmen acısı hala ilk günkü gibi yürekleri burkuyor Olayın tanıklarından Uğur Özdoğan: "Belki de Aylan bebek dışında kaç çocuğun bedeni sahile vurmadan kaybolup gitti. Bu insanlar, mülteci olarak iptidai botlarla karşıya geçmeye çaba sarf etmesinler" Yönetmen Ömer Sarıkaya: "Diğer insanlar gibi benim de içim sızladı. Bunun filmini çekeceğimi hiç sanmıyordum. Avrupa'nın mülteci konusunda Türkiye'yi yalnız bıraktığını biliyorum. Bunlar bizim komşularımız, gidecek hiçbir yerleri olmadığı için mecburen Türkiye kapısını açtı" (Ali Ballı/Muğla) 3- Cumhuriyet Teknokent hız kesmeden teknoloji üretmek istiyor Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yıl "En İyi Yükselen Teknokentler" arasında ikincilik ödülü alan Sivas Cumhuriyet Teknokent, bu yıl birincilik kürsüsünde yer almak istiyor Cumhuriyet Teknokent Genel Müdürü Serdar Mercan: "Son iki yıl içinde ihracata başlandı ve ihracat rakamımız 380 bin dolara ulaştı" "24 farklı projemiz var ve bunlardan elde edilen gelir bugüne kadar yaklaşık 3 milyon 600 bin liraya ulaştı" (Serhat Zafer/Sivas) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Ali Ballı - 22.08.2019
Yangına hassas alanlara ateşe dayanıklı ağaç türleri dikiliyor
HALİL ŞAHİN/AYŞE YILDIZ/ALİ BALLI - Türkiye'deki ormanlık alanların büyük bölümünü oluşturan yangına hassas alanlar, ateşe daha dayanıklı ağaç türlerinden oluşturulan şeritlerle korunuyor.
Ali Ballı - 04.07.2019
Bodrum'da 23 yıldır süren "devre mülk" davası
Muğla'nın Bodrum ilçesinde parasını ödedikleri halde devre mülklerinin tapularını alamadıklarını iddia eden 100'e yakın davacı, 23 yıldır hukuk savaşı veriyor.
Ali Ballı - 03.07.2019
"Türkiye'nin sahilleri çok özeldir" - MUĞLA
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Türkiye'nin sahilleri, denizi, kumu ve güneşi gerçekten Akdeniz Çanağı'nda rekabet edilmekten çok uzak, çok özeldir.
Ali Ballı - 03.07.2019
"Türkiye'nin sahilleri çok özeldir"
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Türkiye'nin sahilleri, denizi, kumu ve güneşi gerçekten Akdeniz Çanağı'nda rekabet edilmekten çok uzak, çok özeldir.
Ali Ballı - 27.06.2019
"Sadece gulet değil motor yatta da iyi projelere imza atıyoruz"
Turizm cenneti Bodrum'da, dünya çapında ün yapan Bodrum guletlerinin yanı sıra, mega yat, motor yat ve birçok değişik tipte üretilen tekneler de meraklılarının dikkatini çekiyor.
Ali Ballı - 26.06.2019
Bodrum'da turist yoğunluğu
Türkiye'nin ve dünyanın gözde turizm kenti Bodrum'da, yerli ve yabancı turist sayısında yoğunluk yaşanıyor.
Ali Ballı - 20.06.2019
"Çok büyük sanatçılar ülkemize gelmek için can atıyor"
Devlet sanatçısı, piyanist Gülsin Onay, "16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali" kapsamında "kumda", "taşta" ve "suda" güzel etkinliklere imza atacaklarını belirterek, "Çok büyük sanatçılar ülkemize gelmek için can atıyor, bu güzelliklere katılmak istiyor.
Ali Ballı - 18.06.2019
"Bodrum Avrupa'nın turizm merkezi konumunda"
OSMAN URAS - Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Necmeddin Akben, düzenledikleri "Bodrum Müzik Akşamları"nda seyirciyle buluştuklarını belirterek, "Bodrum turizm kentinden öte Avrupa'nın turizm merkezi konumunda.
Ali Ballı - 17.06.2019
Bodrum'un "en sessiz" kafesi
Muğla'nın Bodrum ilçesinde işitme engellilerin bir araya gelme fırsatı bulduğu "sessiz kafe" ilgi görüyor.
Ali Ballı - 14.06.2019
"Türkiye koy zenginliğiyle her ülkeyle rekabet edebilecek güçte"
Türkiye'nin turizm cenneti Bodrum'un maviyle yeşilin buluştuğu eşsiz koylarında yat yoğunluğu yaşanıyor.
Ali Ballı - 03.06.2019
Emekli öğretmenden "pet taksi" hizmeti
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, taksicilik yapan emekli öğretmen Yakup Savaş Küstü, "pet taksi" adını verdiği aracıyla 6 yıldır evcil hayvanları da taşıyor.
Ali Ballı - 02.06.2019
El değmemiş koyların "milyon dolarlık" misafirleri
ALİ BALLI - "Yeryüzü cenneti" olarak nitelendirilen bin 484 kilometrelik Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip şehri Muğla, lüks yatların da uğrak yeri haline geldi.
Ali Ballı - 29.05.2019
"Türkiye çok güzel, nefes kesici bir yer"
Tatil cenneti Bodrum'da bulunan tarihi mekanlar, dünyanın farklı bölgelerinden gelen yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
Ali Ballı - 14.05.2019
Bodrum'da Yabancı Ziyaretçi Sayısında Artış Bekliyoruz"
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bodrum'un dünyada tanınan destinasyonlardan biri olduğunu belirterek, "Bodrum'da yabancı ziyaretçi sayısında artış bekliyoruz.
Ali Ballı - 05.05.2019
Bodrum Eşsiz Koylarıyla Ziyaretçilerini Büyülüyor
Türkiye'nin ve dünyanın gözde turizm kenti Muğla'nın Bodrum ilçesi, mavinin bütün tonlarını barındıran eşsiz koylarıyla da ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.
Ali Ballı - 19.03.2019
Deniz Sektörü Her Şeyin En İyisini Hak Ediyor"
İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç, tekneleri gelecek günlerde suya indirip, turizme hazır hale getireceklerini belirterek, "Deniz sektörü her şeyin en iyisini hak ediyor.
Ali Ballı - 21.02.2019
Kanser Hastası Eşi İçin "Sevgi Çemberi" Kurdu
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, eğitimci yazar Halis Açacak, dört kez yakalandığı kanseri yenen 50 yıllık eşi emekli öğretmen Güldane Açacak'ı "sevgi çemberi" ile yaşama bağladı.
Ali Ballı - 15.02.2019
Sahibinin Terk Ettiği Köpek Dolmuş Durağından Ayrılmıyor
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, etraftakilerin "Can" adını verdiği kurt kırması köpek, bir yıl önce terk edildiği dolmuş durağında sahibini beklemeyi sürdürüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Ballı Haberleri | Ali Ballı Haber - Haberler - Ali Ballı haberleri, son dakika ali ballı haber ve gelişmeleri burada. Soçi'deki zirve başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 09:57:11. #1.15#
title