AKİF ÖZKALDI HABERLERİ

Akif Özkaldı haber, Akif Özkaldı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akif Özkaldı

Akif Özkaldı

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 31.12.1963

Akif Özkaldı Kimdir ?

31 Aralık 1963 yılında Ankara’da doğdu.1989 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu yurtdışı master programını kazanarak ABD de Utah State Üniversitesi Sulama Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisansını 1991 yılında tamamlayarak DSİ Genel Müdürlüğündeki görevine dönmüştür. 1 Nisan 1992 – 31 Mart 1993 tarihleri arasında yedek subay olarak vatani görevini yapmıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Akif Özkaldı - 17.10.2021
Ordu'da yapılan "AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı" sona erdi
Özhaseki başkanlığında, basına kapalı gerçekleştirilen oturumda, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı yer aldı.
Akif Özkaldı - 13.10.2021
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI SAYIN AKİF ÖZKALDI'NIN DENİZLİ İLİ ZİYARET PROGRAMI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞIBAKAN YARDIMCISI SAYIN AKİF ÖZKALDI'NINDENİZLİ İLİ ZİYARET PROGRAMI14 EKİM 2021 PERŞEMBE08. 45- 09. 00 : Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi - Denizli Polisevi09. 00 - 12. 00 : Bakanlık Bağlı Birimleri ile ToplantıYer : Denizli Polisevi12. 00 - 13.
Akif Özkaldı - 13.10.2021
Son dakika! Bakan Pakdemirli: Hedefimiz, yanan alanların ağaçlandırmasını 1 yılda tamamlamak
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki otelde, Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen 'İklim Değişikliği Sürecinde Orman Yangınları Çalıştayı'na katıldı. Yangın öncesi, sırası ve sonrası başta olmak üzere ulusal ve uluslararası iletişim konularının değerlendirileceği çalıştaya Bakan Pakdemirli'nin yanı sıra Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Sait Kocabay ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkanı Prof.
Akif Özkaldı - 30.09.2021
GÜNDEM / 30 Eylül 2021
(Moskova/18.00) ÖZEL HABER 1- Suyun rotası Şura ile belirlenecek Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı: "Suyu kullanan tüm paydaşların daha verimli ve etkin yararlanması için orta ve uzun vadede alınması gereken tedbirler belirlenecek" "Su Şurası'nın akabinde de Su Kanunu yasalaşacaktır diye ümit ediyoruz.
Akif Özkaldı - 29.09.2021
BAKAN YARDIMCISI ÖZKALDI BAŞKANLIĞINDA KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü29 Eylül 2021 Perşembe günü Genel Müdürlüğümüz Namık Kiper Toplantı salonunda, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı başkanlığında yapılan "Koordinasyon Toplantısında' 2021 Yılı Hedeflerinin Son Durumu ile Büyük ve Küçük Su İşlerinde Gelinen Seviyeler"...
Akif Özkaldı - 14.07.2021
TBMM'de Müsilaj Komisyonu toplandı
TBMM'de Müsilaj Komisyonu toplandı TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı'yı dinledi.
Akif Özkaldı - 14.07.2021
TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu toplandı
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, "Müsilajın nedenlerine bir bakacak olursak, tabii ki başta su kirliliği etkili burada organik, endüstriyel, evsel atıklarla alakalı, bir miktar da tabii bizim bakanlığımızın da sorumluluğu içerisinde bulunan az miktarda da olsa tarımsal...
Akif Özkaldı - 13.07.2021
Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu yarın ikinci kez toplanacak
Kurum, Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu ikinci toplantısını yarın saat 11.00'de yapacaklarını aktararak, paylaşımında şu bilgilere yer verdi: "Bakan Yardımcılarımız, Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız, ilgili kurum temsilcileri ve bilim kurulumuzun katılacağı toplantıda müsilaj seferberliğimizin bir ayını değerlendireceğiz. İlk günden beri aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalarla Marmara Denizi'mizi temizliyor, mavisine kavuşturuyoruz. Yarın Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapacağımız toplantıda; bu süreçte elde ettiğimiz sonuçları ve bundan sonraki yol haritamızı Kurul üyelerimizle istişare edeceğiz." Bakan Kurum'un başkanlığında düzenlenecek toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Sağlık Bakanı Yardımcısı Tolga Tolunay, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Daire Başkanı Deniz Albay Hakan Kuşlaroğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Yalova Valisi Muammer Erol, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, TÜBİTAK ve Marmara Belediyeler Birliği Bilim ve Teknik Kurulu Başkanı Prof.
Akif Özkaldı - 10.07.2021
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli Hayrabolu İlçemizi Ziyaret Etti
Bir dizi ziyaret için ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli beraberinde Vali Aziz Yıldırım, Bakan Yardımcısı Sayın Akif Özkaldı, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül ve il protokolü ile birlikte Hayrabolu Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Akif Özkaldı - 06.07.2021
Suyun Gücü Milletle Buluşuyor Toplu Açılış Töreni Düzenlendi
Açılış törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Şadiye Yalçın, Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Bolu Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.
Akif Özkaldı - 01.07.2021
Elazığ Uluova Sulaması Masaya Yatırıldı
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü01 Temmuz 2021 tarihinde Genel Müdürlüğümüz Namık Kiper Toplantı Salonunda 'Elazığ Uluova Sulaması' masaya yatırıldı. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Yardımcılarımız Akif Özkaldı, Mehmet Hadi Tunç, Ayşe Ayşin Işıkgece, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ İl Başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı, Genel Müdürümüz Kaya Yıldız, Genel Müdür Yardımcımız Şadiye Yalçın, Elazığ Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar ve ilgililer katıldılar.
Akif Özkaldı - 30.06.2021
Bakan Yardımcısı Özkaldı: Yanlış arazi kullanımı büyük sorunlar vermekte
TARIM ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, kentlerdeki su baskını ve taşkınların yanlış arazi kullanımından kaynaklandığını belirterek, "Yağış- akış katsayısı arazi kullanımı değişince artıyor ve akan debide de suda da önemli ölçüde artışlar meydana geliyor.
Akif Özkaldı - 30.06.2021
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Özkaldı, Meclis'te "İklim Değişikliği ve Türkiye'de Suyun Yönetimi"ni anlattı Açıklaması
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, "Ülkemizde su kaynaklarına olan talep ve su kaynakları üzerindeki baskı giderek artarken suların korunması ve yönetimine ilişkin genel esas ve usulleri ortaya koyan ulusal bir su kanununa ihtiyaç duyulmaktadır.
Akif Özkaldı - 25.06.2021
Irak ile Su Alanında Ki İşbirliği Çalışmaları Masaya Yatırıldı
Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüTürkiye'ye biz dizi incelemelerde bulunmak üzere gelen Irak heyetine ülkemizde inşa edilen su yapıları ve faydaları konusunda kazanılan bilgi birikimler aktarıldı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen bilgilendirme ve inceleme programları kapsamında Iraktan gelen heyet 21 Haziran Pazartesi günü ilk olarak İstanbul'da tarihi ve turistik ziyaretlerde bulundu. Teknik Müsteşar Jamal Mohsen Ali başkanlığında su ve barajlar konusunda uzman Irak heyetinde, Barajlar ve Rezervuarlar Genel Müdürü Kazım Sahar, Ulusal Su Kaynakları Yönetim Merkezi Genel Müdürü Sayın Hatem Hamid Hussein, Kuzey Bölgesi Araştırmaları Merkezi Genel Müdürü Bakr Rahim Farag ve beraberlerinde ki teknik heyet yer aldı. 21 Haziran'da yapılan İstanbul ziyaretlerinin ardından 22 Haziran tarihinde İstanbul'dan Batman Hasankeyf'e geçen Irak heyetine burada DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, Etüt, Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanı Nazmi Kağnıcıoğlu, İşletme ve Bakım Dairesi BaşkanıMehmet Uğur Yıldırım, DSİ Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Müşaviri Tuncer Dinçergök, Proje İnşaat Dairesi Başkan Yardımcısı Hayrettin Erşan ve DSİ Ilısu 16. Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı, ve beraberlerinde ki heyet eşlik etti. DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu başkanlığında heyet ve Iraklı heyet Hasankeyf'te bir dizi incelemede bulundular. Hasankeyf Yeni Kültürel Park'ta Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı göl alanında kalan anıt eserlerin taşındığı antik kentte eserler hakkında ve taşınma hikayeleri ile tarihi eserlerin sergilendiği müzede eserler hakkında heyete bilgilendirme yapıldı. Bilindiği üzere Türkiye, Ilısu Barajı ve HES Projesi kapsamında tarihi ve kültürel varlıkların korunması konusunda dünyaya örnek olacak nitelikte çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çerçevede Hasankeyf'teki kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılması için yoğun mesai harcanırken, DSİ Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen çalışmalar sırasında ulusal ve uluslararası bilim insanlarından oluşan komisyonların da görüşleri alındı. Söz konusu çalışmalar neticesinde Ilısu Barajı göl alanından etkilenmeyecek Hasankeyf Yukarı Şehir yeniden düzenlenerek açık hava müzesi haline getirildi. Baraj göl alanından etkilenen Hasankeyf Aşağı Şehir'de yer alan tarihi ve kültürel varlıklar ise bütüncül bir yaklaşım ve son derece titiz yöntemlerle bu alandan taşınarak, nihai yerlerinde konumlandırıldı. Proje kapsamında, Zeynelbey Türbesi, Artuklu Hamamı, İmam Abdullah Zaviyesi, Orta Kapı, Kızlar (Eyyubi) Camisi Doğu ve Batı Bloku, Kızlar (Eyyubi) Camisi Kuzey ve Güney Duvarı, Süleyman Han Camisi külliyesi, taç kapı ve çeşme, Süleyman Han Camisi külliyesi, minaresi Er-Rızk Camisi Yeni Kültürel Park'a taşınmıştı. Iraklı heyet 22 Haziran Salı günü son olarak Ilısu Barajı gölalanın da gerçekleştirilen tekne turuna katıldılar. Iraklı heyet 23 Haziran Çarşamba günü de DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu başkanlığında heyet ile birlikte Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES projesini gezdiler. Heyete Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES projesinin hikayesi hakkında sunum yapılarak gerekli bilgilendirme yapıldı. Bilindiği üzere Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Türkiye'nin en büyük 4'üncü hidroelektrik santrali olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES 25 Aralık 2020 tarihinde tam kapasite ile enerji, üretimine başlamıştı. 24 milyon metreküp dolgu hacmi ile Atatürk Barajı'ndan sonra Türkiye'nin ikinci büyük barajı olan Ilısu Prof. Dr. Veysel EroğluBarajın ilk tribünü 19 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katıldığı programda devreye alınmıştı. Baraj GAP'ın iki ayağından birini oluşturan kilit proje konumunda olup, toplam 6 üniteden oluşan barajın yılda üreteceği 4 milyar 120 milyon kwh enerji ile Türkiye ekonomisine yılda 2, 8 milyar lira katkı sağlayacaktır. Sınıfında Dünyanın en büyük gövdesine sahip olan ve ülkemizin 4. büyük hidroelektrik santrali olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES'in enerji üretimine başladığı 19 Mayıs 2020 tarihinden 5 Mart 2021 tarihine kadar 2, 47 milyar kilowatt saat enerji üretilerek ülke ekonomisine yaklaşık 1 milyar 730 milyon TL katkı sağlamıştır. Sahada yapılan incelemenin ardından DSİ 16. Ilısu Bölge Müdürlüğünde Iraklı heyete Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve bileşenleri hakkında sunum ve bilgilendirme yapıldı. Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES projesini yerinde inceleyerek bilgi alan Iraklı heyet 23 Haziran Çarşamba günü akşamı İstanbul'a dönerek 24 Haziran Perşembe günü ise İstanbul DSİ 14. Bölge Müdürlüğünde yapılan teknik toplantıya katıldılar. 24 Haziran Perşembe günü DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğünde yapılan teknik toplantıya DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Etüt, Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanı Nazmi Kağnıcıoğlu, İşletme ve Bakım Dairesi Başkanı Mehmet Uğur Yıldırım, Dış İlişkiler Müşaviri Tuncer Dinçergök, Proje İnşaat Dairesi Başkan Yardımcısı Hayrettin Erşan, DSİ 14. Bölge Müdürü Celaleddin Ensar Şengül, DSİ 16. Ilısu Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı ve ilgililer katıldılar. Söz konusu toplantıyaTeknik Müsteşar Jamal Mohsen Ali başkanlığında ki su ve barajlar konusunda uzman Irak heyetinden, Barajlar ve Rezervuarlar Genel Müdürü Kazım Sahar, Ulusal Su Kaynakları Yönetim Merkezi Genel Müdürü Sayın Hatem Hamid Hussein, Kuzey Bölgesi Araştırmaları Merkezi Genel Müdürü Bakr Rahim Farag ve beraberlerinde ki teknik heyet katıldılar. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız başkanlığında yapılan söz konusu toplantıda Iraklı heyet ülkemizde DSİ tarafından inşa edilen devasa projeler ve su yapılarının genel durumu ile ekonomik faydaları hakkından bilgilendirme yapıldı. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, toplantının açılışında yaptığı kısa değerlendirmede Iraklı heyeti ülkemizde ve ülkemizin en güzide şehirlerinden İstanbul'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, 'Her iki dost ve kardeş ülke arasında su alanında ki işbirliğini bugün masaya yatıracağız. Malumunuz olduğu üzere; ülkelerimizin yer aldığı yarı kurak coğrafyada son yıllarda daha da sıklaşan ve şiddeti artan ciddi kuraklık problemleri ile karşı karşıya kalmaktayız. Bu durumun diğer havzalarımızda olduğu kadar ortak paydamız olan Fırat Dicle Havzası üzerindeki olumsuz etkilerini de teknik açıdan birlikte değerlendireceğiz. Bu kapsamda, tecrübe paylaşımı ve istişare yoluyla, Eylem Planı kapsamında geliştirebileceğimiz projeler vasıtasıyla bu olumsuz durumun üstesinden nasıl gelebileceğimizi birlikte ele alacağız. 'dedi. Toplantıya video Konferans ile katılan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı'da yaptığı konuşmada, 'Irak ile Ülkemiz arasında su alanındaki işbirliğine olan inancımızı ve sizleri ülkemizde ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha ifade etmek isterim.
Akif Özkaldı - 24.06.2021
Irak'ın su ve barajlar konusundaki uzman heyeti, Türkiye'de temaslarda bulundu
"Fırat ve Dicle'deki su kaynaklarının durumu belirlenecek" Toplantıya video konferans yöntemiyle katılan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı da Türkiye'nin her zaman bilgi ve tecrübelerini Irak'la paylaşmaya hazır olduğunu aktararak, iki ülke arasında 2014 yılında imzalanan Su Alanında Mutabakat Zaptı'nın da mart ayında Mecliste onaylandığını anımsattı.
Akif Özkaldı - 22.06.2021
Gaziantep su güvenliği planının hazırlanması projesinde imzalar atıldı
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak'ın katılımıyla Bakanlık'ta imza töreni düzenlendi.
Akif Özkaldı - 18.06.2021
Tarım ve Hayvancılık Şehri Burdur'da, Söktörün Sorun ve Taleplerinin Dile Getirildiği İl Tarım Orman Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Akif Özkaldı'nın katılımı ile gerçekleşen Burdur İli Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısına katıldı.
Akif Özkaldı - 16.06.2021
Bakan Yardımcısı Özkaldı Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü16 Haziran 2021 Çarşamba günü Genel Müdürlüğümüz Namık Kiper Toplantı salonunda, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı başkanlığında yapılan "Koordinasyon Toplantısında' 2021 Yılı Hedeflerinin Son Durumu ile Büyük ve Küçük Su İşlerinde Gelinen...
Akif Özkaldı - 07.06.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Başkanlığında Kocaeli'nde Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.
Marmara Belediyeler Birliğince Kocaeli'de düzenlenen Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı,...
Akif Özkaldı - 09.05.2021
1'inci Su Şurası hazırlıkları tamamlandı
TARIM ve Orman Bakanlığı'nca, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek 1'inci Su Şurası için hazırlıkların tamamlandığı, oluşturulan 11 çalışma grubunda 834 kişinin görev alacağı açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Akif Özkaldı Haberleri | Akif Özkaldı Kimdir - Haberler - Akif Özkaldı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akif Özkaldı kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Özkaldı, Yalova'da aronya fidesi dağıtımına katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 08:40:27. #1.14#

title