AK Parti'nin "En beğenilen siyasetçi" anketinde İmamoğlu ve Demirtaş sürprizi
Haberler » Güncel » AK Parti'nin "En beğenilen siyasetçi" anketinde İmamoğlu ve Demirtaş sürprizi - Haber

AK Parti'nin "En beğenilen siyasetçi" anketinde İmamoğlu ve Demirtaş sürprizi

AK Parti'nin yaptırdığı "En beğenilen siyasetçi" kamuoyu anketinde sürpriz bir sonuç çıktı. Anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan birinci çıkarken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ikinci oldu. Üçüncü sırada ise Selahattin Demirtaş yer aldı.

AK Parti'nin

'nin her ay düzenli olarak aynı anda, iki ayrı şirkete yaptırdığı kamuoyu araştırmalarının bu ayki sonuçlarından dikkat çeken bir ayrıntı çıktı.

AK Parti'nin anketinde katılımcılara yöneltilen "En beğendiğiniz siyasetçi kim?" sorusunda Recep Tayyip Erdoğan birinci çıktı. İkinci sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , üçüncü sırada HDP eski Eş Başkanı yer aldı.

Tarafsiz Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'in haberine göre, anket sonuçlarına ilişkin bilgi veren yetkili, Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki makasın anketlere göre Erdoğan lehine giderek açıldığını söyledi.

BAHÇELİ, DEMİRTAŞ'TAN AŞAĞIDA

AK Partili yetkilinin aktardığına göre; Demirtaş'ın ardından MHP lideri Devlet Bahçeli geliyor. Bahçeli'yi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener izliyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 7 ve 8. sıralarda yer alıyor.

ERDOĞAN'DAN SONRA ANKETLERDE 2 AK PARTİLİ İSİM DİKKAT ÇEKTİ

"Beğendiğiniz siyasetçi kim" sorusunda listeye AK Parti'den 2 isim girdi. Yetkili, Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun listenin üst sıralarında olduğunu belirtti.

Anket sonuçlarına ilişkin Tarafsız Haber Ajansı'na konuşan AK Partili yetkili, "Daha iyiyiz. Daha iyi olacağız" ifadesini kullandı.


Haber Videosu

: Ak Parti'nin yaptırdığı "En beğenilen siyasetçi" anketinin sonucu herkesi şaşırttı!

Manşet

Haberler