Ahmet Öksüz Haberleri

Ahmet Öksüz haber, Ahmet Öksüz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Öksüz - 10.03.2021
Bursa'da "Tekstil Zirvesi TEXSUM'21" programı çevrim içi gerçekleştirildi
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz de "Pandemi sonrası tekstil sektörünün geleceği, yine parlak olacaktır.
Ahmet Öksüz - 22.02.2021
Son dakika haber | Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı başladı
Gültepe, sanal fuarla birlikte, 71 firmayla beraber 120 ülkeden yaklaşık 10 bin kişinin katılacağı bir platform oluşturulduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği'nin organize ettiği ilk sanal fuarın açılışını yapacağız. Biz birlik olarak ilkleri hep yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. 2020 yılında pandemi sonrasında ortaya koymuş olduğumuz performans ilk olarak İstanbul Moda Haftası'nı sanal ortamda gerçekleştirdik. Daha sonra Genç Koza Tasarım Yarışması'nı sanal ortamda gerçekleştirdik ve ilkleri başarmıştık. Şimdi aynı şekilde Türkiye'nin ilk sanal fuarını yapıyoruz. Bu kapsamda özellikle Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği Başkanı Rıdvan kardeşimizi ve bütün yönetim kurulunu tebrik ediyorum gerçekten çok farklı bir çalışma içerisine girdiler. 71 firmayla beraber 120 ülkeden yaklaşık 10 bin kişinin katılacağı bir platform oluşturdular. Bu platform inşallah bizimde ortaya koyacak olduğumuz 2022 sonrası için Türk Hazır Giyim Fuar planımıza bir örnek olur. Biz bu tarz faaliyetleri bu çalışmaları hep destekliyoruz desteklemeye de devam edeceğiz." "Sektörlerimizin katma değerli ihracatına katkı sağlayacak" İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz ise yaptığı konuşmada, tekstil sektörünün ihracattaki başarısına dikkati çekerek şunları kaydetti: "Gururla ifade ediyoruz ki tekstil sektörümüz entegre gücü sayesinde dünyanın 6'ncı büyük, AB'nin ise ikinci büyük tedarikçisi konumuna ulaşmıştır.
Ahmet Öksüz - 30.01.2021
Kipaş, AB'nin Yeni Pamuk Projesi'nin partneri seçildi
Konuyla ilgili açıklamada görüşlerine yer verilen Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Öksüz, kurulumu gerçekleştirilen teknolojiden beklentilerinin üzerinde verim alabileceklerini belirtti.
Ahmet Öksüz - 22.01.2021
İstanbul Tıp Fakültesi'nde "Prof. Dr. Faik Tanman Çocuk Diyaliz Ünitesi" açıldı
Konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mahmut Ak bağışlarından dolayı ASOY İnşaat Kurucusu ve Genel Müdürü Adem Soytekin'e; Prof. Dr. Tufan Tükek, Enka Vakfı adına törene katılan Ceren Uzun'a; Prof. Dr. Ümmihan İşoğlu da İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği ve Halı İhracatçıları Birliği adına törene katılan Ahmet Öksüz'e plaket takdim etti.
Ahmet Öksüz - 29.12.2020
İTHİB Başkanı Öksüz: "STA, rekabetçi konumumuzun güçlenmesi için kritik öneme sahip"
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nın (STA) rekabetçi konumlarının korunması ve güçlenmesi için kritik öneme sahip olduğunu belirterek, "İmzalanan STA ile...
Ahmet Öksüz - 30.09.2020
İş dünyası temsilcileri Yeni Ekonomi Programı'nı değerlendirdi
İstanbul Tekstil ve Hammadde İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, yaptığı yazılı açıklamada, YEP'in teknoloji odaklı, stratejik reformların hayata geçirildiği, istihdam oranlarında ilerleme kaydedilmesi hedefiyle hazırlanmış olduğunu aktardı.
Ahmet Öksüz - 15.09.2020
Teknik tekstil ihracatı, geçen yılın tamamını geçerek, 1,8 milyar dolara ulaştı
Açıklamada görüşlerine yer verilen İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, kişisel koruyucu donanım ürünleri ihracatındaki hibelerin kaldırılmasıyla teknik tekstil ihracatının daha da artacağını belirterek, kişisel koruyucu donanım ürünlerine ilişkin hibelerin kaldırılmasını çağrısında bulundu.
Ahmet Öksüz - 15.09.2020
Teknik Tekstil Ihracatı 8 ayda 2019 yılını geçti
Ocak-Ağustos 2020 döneminde Türkiye'nin gerçekleştirdiği teknik tekstil ihracatı geçen yılın tamamında yapılan teknik tekstil ihracatının üzerine çıkarak, 1.8 milyar dolara ulaştı. Kişisel koruyucu donanım ürünleri ihracatındaki hibelerin kaldırılmasıyla teknik tekstil ihracatının daha da artacağını söyleyen İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, kişisel koruyucu donanım ürünlerine ilişkin hibelerin kaldırılmasına yönelik çağrıda bulundu.
Ahmet Öksüz - 15.09.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Olay yerinden görüntü Tolga TAHÇI - Halil İbrahim KARABIYIK / İZMİR, ===================================== KAHVEHANEDEKİ ÇİFTE CİNAYET KAMERADA KONYA'nın Seydişehir ilçesinde, bir kahvehanede 2 kişinin yaşamını yitirdiği ve 1 kişinin yaralandığı silahlı saldırının güvenlik kamera kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde saldırgan Mevlüt Çağşak (55), tartıştığı Hacı Ahmet Öksüz (41), Ayhan Yalçınkaya (45) ve Necati Harmancı'ya (44) defalarca tabancayla ateş açıp, uzaklaşıyor.
Ahmet Öksüz - 14.09.2020
Boyner ile Lee Cooper'dan doğa dostu iş birliği
Şimdi de, sürdürülebilirlik alanında yaptığımız çalışmaları değerli iş ortağımız Lee Cooper ile farklı bir boyuta taşıyan, değerli bir projeyi hayata geçirdik. Çevreci, etik ve sürdürülebilir moda anlayışının çok güzel bir örneği olan, repreve ipliklerle hazırlanan denim koleksiyonunu tüketicilerle buluşturuyoruz. Koleksiyon doğa dostu bir anlayışla tasarlanmakla birlikte, son derece konforlu ve trend parçalardan oluşuyor. Bu koleksiyonun moda dünyasında sürdürülebilirlik akımına katkı sağlamasını diliyor, Lee Cooper'a iş birliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hem Boyner özel markalarımızla hem de iş birliği yaptığımız markalarla sürdürülebilir moda alanını genişleten projelere imza atmaya devam edeceğiz." "Boyner ile birlikte tam sürdürülebilir bir koleksiyon sunmayı hedefledik" 2010 yılında İngiliz denim markası Lee Cooper'ın Türkiye perakende, pazarlama ve üretim haklarını alan Kipaş'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz ise pandemiyle birlikte sürdürülebilir yaşam tarzına olan ihtiyacın çok daha net görmeye başladıklarını ifade etti.
Ahmet Öksüz - 12.09.2020
Kahvehanedeki çifte cinayetin sebebi selamlaşmaymış
KONYA'nın Seydişehir ilçesindeki bir kahvehanede tartıştığı Hacı Ahmet Öksüz (41) ve Ayhan Yalçınkaya'yı (45) tabancayla vurarak öldüren, Necati Harmancı'yı (44) da ağır yaralayan Mevlüt Cağşak (55) tutuklandı.
Ahmet Öksüz - 21.07.2020
Türkiye'nin "teknik tekstil" ihracatında yıl sonu hedefi 2 milyar dolar
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, ham madde temininde yurt dışına bağlı olmayan teknik tekstil sektörünün, pandemi sınavından başarıyla çıktığını belirterek, "Türkiye'nin 'teknik tekstil' ihracatının yıl sonuna kadar 2 milyar...
Ahmet Öksüz - 15.07.2020
İTHİB ve EGD'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı
İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin, "15 Temmuz gecesi milletimizin eşi benzeri görülmemiş mücadelesiyle defedilen hain darbe girişimini unutmuyoruz.
Ahmet Öksüz - 14.07.2020
Son dakika haber... FETÖ'nün darbe girişiminin "sır kutusu": Adil Öksüz
Öksüz'ün Karabük Üniversitesinde görevliyken meslekten ihraç edilen eski Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkan Yardımcısı kardeşi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz (44), Karabük Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırıldı.
Ahmet Öksüz - 22.02.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 3
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Gültepe ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Öksüz'ün konuşmaları ile başlayan çalıştaya Çin'den tüm dünyaya yayılarak  ticareti de etkileyen Korona virüsü damgasını vurdu.
Ahmet Öksüz - 22.02.2020
TİM Başkanı Gülle: "Türkiye koronavirüsten dolayı güvenilir liman oldu"
"Sanayi üretim endeksi 2019 Aralık ayında yüzde 11,6 arttı" İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz de 2019'da tekstil sektöründe kapasite kullanım oranının yüzde 80 ile imalat sanayi ortalamasından 3 puan daha yüksek olduğunu bildirdi.
Ahmet Öksüz - 22.02.2020
TEKSTİL VE KONFEKSİYON ÇALIŞTAYINA KORONA VİRÜSÜ DAMGASINI VURDU
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Gültepe ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Öksüz'ün konuşmaları ile başlayan çalıştaya Çin'den tüm dünyaya yayılarak  ticareti de etkileyen Korona virüsü damgasını vurdu.
Ahmet Öksüz - 21.01.2020
Türk tekstil firmaları ABD'de görücüye çıktı
- "ABD'nin de 6'ncı veya 7'nci büyük tedarikçisi olabiliriz" İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz de "I Of The World" fuarının ABD ile Türkiye arasında hedeflenen 100 milyar dolar dış ticaret hedefine en somut katkılardan birini sağlayacağını söyledi.
Ahmet Öksüz - 15.01.2020
Türk tekstili New York'a çıkarma yapıyor
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, birlik tarafından New York'ta bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "I Of The World" fuarının ABD ile Türkiye arasında hedeflenen 100 milyar dolar dış ticaret hedefine en somut katkılardan birini...
Ahmet Öksüz - 30.09.2019
İthib işbirliği: teknik tekstiller yüksek lisans programı
"Ayrıca Tekstil ve Hammaddeleri sektörümüz, 4.3 dolar olan birim değeri ile en çok katma değer üreten sektörlerimizden birisi.  Bu anlamda, yetişen kalifiye iş gücümüz, ihracat ailesinin en kıymetlilerinden olma niteliği taşıyor. Bizler ihracatçılar olarak bunun farkındayız. İşbirliğimizin en önemli sac ayağının katma değer olduğunu unutmamalıyız. Bizleri en çok motive edecek netice; yapılan projeler ve yazılan tezlerin hayata geçerek, ülkemize birer milli teknoloji ürünü olarak katma değer sağlayabilmesidir. TİM olarak belirlediğimiz 'Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye' hedefimize ancak geliştireceğimiz milli teknolojiyi ihraç ederek ulaşabiliriz." İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın, program ile sektörün gelişimine liderlik edecek nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine katkı sağlanmasının yanı sıra, firmaların AR-GE potansiyellerinin geliştirilmesine de destek olunacağını belirtti ve ekledi, "Öğrenci, yenilikçi ve özgün teknik tekstil ürünleri tasarlama, geliştirme ve son kullanım alanına bağlı olarak ürün kalitesini değerlendirme becerisi kazanmanın yanı sıra, programın sunduğu disiplinler arası perspektif sayesinde mesleklerinde rekabet avantajı yaratabilme potansiyelini bünyesine katacak. Türkiye'de ve Dünya'da son zamanlarda önemi gittikçe artan Teknik Tekstiller alanında ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için çağdaş ve öncü bir öğretim programı hazırladık. Sektöre desteğimizi farklı kanallardan sürdüreceğiz." İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, "Tekstil üretim, ihracat ve istihdam açısından Türkiye ekonomisi için vazgeçilmez sektörlerinin başında geliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Öksüz Haberleri | Ahmet Öksüz Kimdir - Haberler - Ahmet Öksüz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Öksüz kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber... KONYA Selamını almadıkları iddiasıyla 2 kişiyi öldüren sanığa, 3 kez a
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 01:37:48. #1.14#

title