Ahmet Emin Yalman Haberleri

Ahmet Emin Yalman haber, Ahmet Emin Yalman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Emin Yalman - 15.01.2021
Kocaeli Valisi Yavuz 16 Ocak Basın Onur Günü mesajı yayımladı
Vali Yavuz, Kocaeli'deki basın toplantısın da tarihteki yerini aldığına işaret ederek, şunları kaydetti: "Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu tarihi toplantıya katılan Dr. Adnan Adıvar'ı, Velit Ebuzziya'yı, Ahmet Emin Yalman'ı, Falih Rıfkı Atay'ı, Suphi Nuri İleri'yi, Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nu, İsmail Müştak Mayakom'u, Halide Edip Adıvar'ı, Hilal-i Ahmer Başkanı Hamit Bey ile İleri gazetesinin İzmit muhabiri Hakkı Kılıçoğlu'nu bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
Ahmet Emin Yalman - 10.01.2021
Haftanın tarihine bakış
Mustafa Kemal Atatürk, İzmit'te düzenlediği, 16 Ocak 1923 gecesi başlayıp 17 Ocak sabahı saat 03.00'e kadar 5,5 saat süren ilk basın toplantısına katılan dokuz gazeteciye, devrimlerinin ipuçlarını açıkladı.
Ahmet Emin Yalman - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1972- Vatan gazetesinin sahibi gazeteci Ahmet Emin Yalman, 84 yaşında İstanbul'da öldü.
Ahmet Emin Yalman - 15.12.2019
Haftanın tarihine bakış
1972- Vatan gazetesinin sahibi Gazeteci Ahmet Emin Yalman 84, yaşında İstanbul'da öldü.
Ahmet Emin Yalman - 09.09.2019
Ehliyeti olmayan sürücü yerine direksiyona geçen polis, hasta bebeği doktora götürdü
Ehliyeti olmayan sürücü yerine direksiyona geçen polis, hasta bebeği doktora götürdü Okul önünde denetim yapan narkotimleri şoke eden sürücü Aracı durduran polis, kucağında bebekle seyreden sürücüyü görünce şoke oldu Ehliyeti olmayan sürücü yerine direksiyona geçen polis, hasta bebeği hastaneye yetiştirdi İSTANBUL - Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte narkotimlerde, okul önlerinde denetim gerçekleştirdi. Durdurulan araçları didik didik arayan polis, kucağında bebekle seyreden sürücüyü görünce şoke oldu. Kimliği yanında olmayan sürücünün yerine direksiyona geçen polis, hasta olduğu öğrenilen bebeği doktora götürdü. 2019-2020 yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, mega kentin bir çok noktasında çeşitli uygulamalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı narkotimler, Beyoğlu Kasımpaşa Ahmet Emin Yalman İlkokulunun önünde uygulama noktası oluşturdu.
Ahmet Emin Yalman - 22.12.2018
Fikir Tarihimizde Hür Fikirleri Yayma Cemiyeti Sempozyumu"
Hür Fikirleri Yayma Cemiyetinin kurucuları Prof. Dr. Ali Fuat Başgil ve Ahmet Emin Yalman'ın fikirleri, LDT tarafından düzenlenen "Fikir Tarihimizde Hür Fikirleri Yayma Cemiyeti Sempozyumu"nda ele alındı.
Ahmet Emin Yalman - 18.05.2018
Demokrasinin İnfazı: 27 Mayıs"Kamuoyu Darbeye Basın Aracılığıyla Hazırlanıyor"
"CHP ile kutuplaşma arzu edilmiyor" Demokrat Parti'nin destekçilerinden Vatan gazetesinin sahibi ve bas¸yazarı Ahmet Emin Yalman'ın DP'nin zaferiyle sonuçlanan 1950 seçimlerinin ardından İsmet İnönü'yü tebrik eden yazısını hatırlatan Şimşek, "CHP ile kutuplaşma ya da bir gerginlik arzu edilmiyor.
Ahmet Emin Yalman - 18.12.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1972- Vatan gazetesinin sahibi Gazeteci Ahmet Emin Yalman 84, yaşında İstanbul'da öldü.
Ahmet Emin Yalman - 19.12.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1972- Vatan gazetesinin sahibi Gazeteci Ahmet Emin Yalman 84, yaşında İstanbul'da öldü.
Ahmet Emin Yalman - 17.12.2015
Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi
19 Aralık 1972 Gazeteci Ahmet Emin Yalman öldü.
Ahmet Emin Yalman - 14.12.2015
Haftanın Tarihine Bakış
1972- Vatan gazetesinin sahibi Gazeteci Ahmet Emin Yalman 84 yaşında İstanbul'da öldü.
Ahmet Emin Yalman - 11.12.2015
İstiklal Mahkemeleri Sempozyumu
Bengi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunların yanı sıra Velid Ebüzziya Eşref Edib Fergan, Tahirül Mevlevi Olgun, Ömer Rıza Doğrul gibi muhafazakar isimlerin de olması, mahkemelerin bir başka işlevinin aşırı görüşleri engellemek olduğu kanaatini uyandırır. Gazeteciler bir yanda Şark İstiklal Mahkemesinde Şeyh Said Davası'na paralel yargılanırken, diğer tarafta Ankara İstiklal Mahkemesinde komünizm davasında sol eğilimli, şapka davasında muhafazakar eğilimli basın mensuplarının yargılanması, yeni rejimin ideolojisi dışındaki görüşlere müsamaha edilmeyeceği mesajı vermektedir."  Bengi, yargılanan gazeteciler arasında Gazi Mustafa Kemal ile dünya görüşü itibarıyla farklılıkları olmayan ancak uygulamalarda kendilerine göre yanlış ya da eksik gördükleri hususları eleştirmekten de geri durmayan Hüseyin Cahit Yalçın ve Ahmet Emin Yalman gibi isimlerin bulunmasının, özellikle rejimin oturtulması ve inkılapların yerleştirilmesi evresinde iktidarın icraatlarına mutlak itaatin istendiğinin göstergesi olduğunu anlattı.
Ahmet Emin Yalman - 05.12.2015
Tan Baskınının 70. Yılında Gazetecilere Dayanışma Çağrısı
TAN BASKI’NI NASIL OLDU? Tan Gazetesi, 1935 yılında Ali Naci Karacan, 1936’da Ahmet Emin Yalman’ın başyazarlığında yayımlandı.
Ahmet Emin Yalman - 02.12.2015
Tan Baskınının Yıl Dönümünde Resim Sergisi
TAN BASKINI NASIL OLDU? Tan gazetesi, 1935 yılında Ali Naci Karacan, 1936’da Ahmet Emin Yalman’ın başyazarlığında yayımlandı.
Ahmet Emin Yalman - 12.12.2014
Oynamayı Değil, Oyun Yapmayı Öğreniyorlar
Beyoğlu Belediyesi ve Ajans Medya For işbirliği ile Turabibaba Kütüphanesi'nde başlatılan "Kod Okuryazarlığı" dersine Cezayirli Gazi Hasan Paşa ve Ahmet Emin Yalman İlkokulu öğrencileri katıldı.
Ahmet Emin Yalman - 14.10.2014
Gazeteci Yazar Hüseyin Üzmez Vefat Etti
1931 yılında Malatya'da doğan Üzmez, 1952'de bir lise öğrencisiyken, Malatya'yı ziyaret etmekte olan yazar Ahmet Emin Yalman'ı ateş ederek ağır yaraladı.
Ahmet Emin Yalman - 15.09.2014
İstanbul'da Yeni Eğitim Öğretim Yılı
Ahmet Emin Yalman İlkokulu, Galatasaray İlkokulu ve Firuzpaşa İlkokulu öğrencilerinin katıldığı törende öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Uygar hayat ancak ilim ve fen ile olur", "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir", "Okullar; genç beyinlere, insanlığa hizmeti, millet ve memlekete sevgiyi, bağımsızlığı öğretirler" ve "Bir millet esas değerini eğitimle kazanır" sözlerinin yazılı olduğu afişleri taşıdı.
Ahmet Emin Yalman - 09.04.2014
10 Minik Polis Oldu
Kasımpaşa Ahmet Emin Yalman İlköğretim Okulu'ndan 10 minik öğrenci, resmi kıyafetler giyerek Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'ne geldi.
Ahmet Emin Yalman - 20.04.2013
Menderes'in Avukatı Vefat Etti
AV. BURHAN APAYDIN Avukat Burhan Apaydın, 1926 yılında Kayseri'de dünyaya geldi. 1948 yılında avukatlığa başladı. Ahmet Emin Yalman, Hüseyin Emir Erkilet gibi isimleri savundu.
Ahmet Emin Yalman - 27.03.2013
Şark İstiklal Mahkemesi Kitabı
İstiklal Mahkemeleri yakın tarihimizin en önemli kurumları arasında gösterilebilir. Bu mahkemeler hukukçu olmayan kişilere emanet edilmişti. Asker kökenli milletvekillerinin çoğunluğu oluşturduğu mahkemelerde Mustafa Kemal'in istekleri doğrultusunda karar vermek esastı. Duruşmalar açık yapılsa da, genellikle hükümler önceden veriliyordu. Mahkeme kararlarının halk arasında "sanığın idamına, tanıkların bilahare dinlenmesine," biçiminde alaya alınmasının sebebi de, önceden verilmiş hükmü meşrulaştırmak için sergilenen gerekçe bulma komedyasıydı. Cumhuriyet rejimine ve Mustafa Kemal'e muhalif olan herkes potansiyel suçluydu ve İstiklal Mahkemeleri'nde yargılanabilirdi. Mustafa Kemal, bu mahkemeler sayesinde, bütün rakip ve muhaliflerini kolayca tasfiye edebiliyordu; dahası, henüz mahkemeye yolu düşmemiş olanların yüreklerine korku salma şansına da sahip oluyordu. Nitekim İzmir suikastında on yıl ağır hapis cezasına çarptırılan Halis Turgut ve Canpolat Bey, cezaya itirazlarını canlarıyla ödemişlerdi. Cezaları aynı celse içinde ve hiçbir ek suçlama veya belgeye ihtiyaç duyulmadan anında idama çevrildi ve infaz edildi. İstiklal Mahkemeleri'nin en bilinen örneklerinden Şark İstiklal Mahkemesi ise doğuda gelişen Şeyh Sait Ayaklanması sırasında yakalanan isyancıları yargılamak üzere kuruldu. Ancak mahkeme başka bazı görevleri de üstlenmişti. Doğudaki feodalizmi yok etmek, İslamcıları ve Kürtleri sindirmek, muhalif İstanbul basınını susturmak, Terakkiperver Cumhuriyet Fırkasının sonunu hazırlamak, bu ekstra görevlerden birkaçıydı. Elazığ'daki Şark İstiklal Mahkemesi'nde yargılanan Cumhuriyetçi Vatan gazetesinin sahibi Ahmet Emin Yalman bu mahkemeyi ".
Ahmet Emin Yalman - 16.03.2013
Akbank'ın Zıt İkizleri
'Çocuk ve bebek oyuncular 3500 kişi arasından seçildi' Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü ise konuşmasında Türkiye'nin en değerli banka markası Akbank'a yakışan ve farkını ortaya koyan çok özel bir kampanyaya imza attıklarına inandıklarını belirtti. Projede yer alan sanatçılara ve katkısı bulunan herkese emekleri için teşekkür eden Murat Göllü, 'Aslen filmde bizleri en çok zorlayan konu casting oldu. Kıvanç ve İlker'in bebekliklerinden bugüne gelene kadar benzerlerinin bulunması için toplam 3500 cast arasından seçim yapıldı ve en uygun castlar şeçildi. Filmde geçen dönemlere ait detaylar da ince ince çalışıldı. Hastanede bebek odasındaki beşiklerin kırmızı kurdelelerinden, 80'lere ait okul çantasına, önlük ve yakasından, sünnetteki nazarlığın Urfa'dan özel olarak getirtilmesine kadar her şey aslına uygun üretildi. Mekanlar da özel olarak seçildi Çemberlitaş Sinema salonundan, Kasımpaşa Ahmet Emin Yalman İlk Öğretim okuluna hepsi tarihi dokusu baskın ve bahsedilen dönemleri yaşamış mekanlardı' dedi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahmet Emin Yalman Haberleri | Ahmet Emin Yalman Kimdir - Haberler - Ahmet Emin Yalman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Emin Yalman kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 29 Temmuz tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 22:09:07. #1.15#

title