Ahmed Arif Haberleri

Ahmed Arif haber, Ahmed Arif son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmed Arif 19.9.2019
Ankaralı kadınlar, 'kadına şiddeti' protesto etti
ANKARA'da Ahmed Arif Park'ında bir araya gelen kadınlar, Çankaya'da dün torununun gözü önünde, eski eşinin bıçaklı saldırısına uğrayan Fadime T. ile bugün Mamak'taki metruk bir binada 3 yaşındaki çocuklarının gözü önünde eşi tarafından öldürülen Meral G.
Ahmed Arif 19.9.2019
Ankaralı kadınlar, 'kadına şiddeti' protesto etti
ANKARA'da Ahmed Arif Park'ında bir araya gelen kadınlar, Çankaya'da dün torununun gözü önünde, eski eşinin bıçaklı saldırısına uğrayan Fadime T. ile bugün Mamak'taki metruk bir binada 3 yaşındaki çocuklarının gözü önünde eşi tarafından öldürülen Meral G.
Ahmed Arif 18.9.2019
Eski eşini, çocuğunun gözü önünde 10 yerinden bıçakladı
Olay, Çankaya ilçesi Sokullu Mehmet Paşa Caddesi'ndeki Ahmed Arif Parkı'nda meydana geldi.
Ahmed Arif 28.6.2019
Nazım Hikmet ve Ahmed Arif Şiirlerle Anıldı
Şiirin iki büyük ustası Nazım Hikmet ve Ahmet Arif, Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği (MUSANDER) tarafından düzenlenen "Haziran'da Ölmek Zor" şiir ve türkü dinletisi ile anıldılar.
Ahmed Arif 15.2.2019
Bakan Varank: Batı İllerinde de PKK'yı Belediyelere Sokmak İstiyorlar
'DİYARBAKIR'I HAK ETTİĞİ GÜZELLİKLERE KAVUŞTURUYORUZ' Diyarbakır'ın tarihiyle, kültürüyle, çıkardığı nice değerli isimlerle medeniyetin kurucu şehirlerinden biri olduğunu anlatan Bakan Varank, şöyle devam etti: "Mekke ve Medine'den sonra en çok Sahabe-i Kiram'ın olduğu bu şehir, İslami ilimlerin en önemli merkezlerinden biridir. Örneğin kelam ilminin en büyük otoritelerinden olan Seyfüddin Amidi Diyarbakır'da yetişmiş, nice İslam beldelerinde öğretisini geliştirmiştir. Diğer yandan El-Cezeri tarafından sibernetiğin ilk adımlarının atıldığı ve ilk robotun yapılıp çalıştırıldığı yer de Diyarbakır'dır. Ulu Camii'nin avlusundaki güneş saatinin de El-Cezeri tarafından yapıldığı söylenir. Diyarbakır böyle bir ilim ve medeniyet mirasının sahibidir. Ama maalesef Diyarbakır yıllar boyu, bu medeniyetten nasibini alamamış çevrelerin istismarına uğradı. Seyfüddin Amidi, El Cezeri, Ahmed Arif, Sezai Karakoç, Cahit Sıtkı, Ali Emiri Efendi ve Celal Güzelses gibi nice büyük isimle anılması gereken Diyarbakır'ı maalesef uyuşturucu ticaretiyle, terörle anılır hale getirdiler.
Ahmed Arif 12.1.2019
Diyarbakır'da Yeşillendirme Çalışması
Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 300 bin metrekare alanda peyzaj çalışması yürüttü. Yeşil Kuşak Projesi, Temapark, Kent Meydanı, Kardeşlik Parkı ve Ahmed Arif Parkı olmak üzere toplam 500 bin metrekare alanda yeni parklar inşa ederek vatandaşların hizmetine açtı.
Ahmed Arif 25.10.2018
Kerem Alışık Şiirlere Ses Verdi
Alışık, gecede Türk edebiyatının usta isimlerinden Nazım Hikmet, Cemal Süreyya, Ahmed Arif ve İlhan Berk'in dillerden düşmeyen şiirlerine kendine özgü yorumuyla hayat verdi.
Ahmed Arif 18.9.2018
Ahmed Arif Parkı'nın İkinci Etabına Başlandı
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki Ahmed Arif Parkı'nın ikinci etabının yapımına başladı.
Ahmed Arif 28.5.2018
Diyarbakır'ın Çehresi Belediye Hizmetiyle Değişti
Yeşil alanları artırmayı amaçlayan belediye, yapımına geçen yıl başladığı Kayapınar ilçesinde 34 bin metrekarelik "Tema", 50 bin metrekarelik "Ahmed Arif", Bağlar ilçesinde ise 40 bin metrekarelik "Kardeşlik Parkı"nın yapım çalışmalarını hızla sürdürüyor.
Ahmed Arif 14.4.2018
Bedii Hakkındaki 3. Müebbet Cezasına Onama
Mısır'da en yüksek temyiz mahkemesi Yargıtayın, aynı davadan yargılanan, aralarında İslam davetçisi Salah Sultan, İhvan Sözcüsü Ahmed Arif, gazeteciler Samih Mustafa, Muhammed el-Adli ve Abdullah el-Faharani'nin de bulunduğu 15 kişi hakkındaki 5'er yıl hapis cezasını da onadığı belirtildi.
Ahmed Arif: Kadına Şiirli DestekAhmed Arif 9.3.2018
Şu an buradasınız: Ahmed Arif Haberleri | Ahmed Arif Kimdir - Haberler - Ahmed Arif haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmed Arif kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski eşini bıçakla yaralayan sanığın tahliye talebine ret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.5.2020 13:16:20. #1.14#
title