Ahde Vefa Haberleri

Ahde Vefa haber, Ahde Vefa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahde Vefa - 30.12.2020
Jandarma yılbaşı dolayısıyla şehit yakınları ve gazileri ziyaret etti
Açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı olarak şehit ve gazi ailelerimizin ahde vefa ilkeleri doğrultusunda her zaman ve her koşulda yanlarında olacağımızı arz ederiz.
Ahde Vefa - 03.12.2020
Erzurumlular, kentte 20 yıl vaizlik yapan Vani Efendi'nin hatırası, adına yaptırılan camide yaşatıyor
"Ahde vefa günümüzde çok önemli" Küçükuğurlu, Vani Efendi'nin yolunun tarihte her dönem Erzurum ile kesiştiğini ve aynı zamanda kızını da kente gönderdiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Erzurumlu onu unutmamış, kentte ismini yaşatmışlar.
Ahde Vefa - 17.11.2020
3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi sonuç bildirisi açıklandı
Kongrenin her bir oturumu, COVİD-19 sürecinde veya farklı rahatsızlıklar nedeniyle yakın zamanda kaybettiğimiz ve alanlarının büyük hocaları ile başta ülkemizin kurucusu Türk kurtuluş hareketinin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi Türk Dünyası'nın devlet, edebiyat ve sanat alanlarında çalışmalar yapan değerlerine tahsis edilerek bir ahde vefa örneği sergilenmiştir.
Ahde Vefa - 14.11.2020
Erdoğan, AK Parti Kars ve Karaman 7. Olağan İl Kongrelerinde konuştu: (2)
Erdoğan, "Ahde vefa ve değişimi birlikte hayata geçirdiğimiz ilçe ve il kongrelerimiz gayet güzel bir atmosferde sürüyor.
Ahde Vefa - 21.10.2020
Balıkesirspor Başkanı Arslan'dan ahde vefa ziyaretleri
TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan, kulübe gönül vermiş esnaf ve taraftarlara dönük yaptığı ahde vefa ziyaretlerini sürdürüyor.
Ahde Vefa - 07.10.2020
Doğu Akdeniz'de AB ve NATO'nun arabuluculuğu çözüme giden yolu açabilir mi?
İki kıyıdaş ülke arasında NATO ve AB'nin girişimleriyle sürdürülen diplomatik müzakereler, doğrudan gerçekleştirilen iletişim sonucunda varılan mutabakat, tarafların iradelerinin aracısız sonucu olmakta ve ahde vefa ilkesi gereği uygulanmaktadır.
Ahde Vefa - 28.09.2020
İBB Şehir Tiyatroları, usta oyuncu Zihni Göktay'ın maaşını 7 aydır ödemiyor
Göktay, eşinin hasta olduğunu ve tedavi gördüğünü sözlerine ekleyerek, emekli maaşıyla ihtiyaçlarını yetiştiremediğini, ek iş almadığını söyleyerek, şunları aktardı: " 'Vereceğiz' ya da 'vermeyeceğiz, başınızın çaresine bakın.' diye bir şey söyleyin. Ayıptır. Ekrem İmamoğlu, seçim propagandasında, 'Ben kimsenin hakkını yemedim. Kimseye de hakkımı yedirmem.' dedi. Dişli çocukmuş. Kazandı. Helali hoş olsun. İş bilenin, kılıç kuşananın. Ben de şimdi diyorum ki Türk tiyatrosuna 57 sene hizmet verdim. Dişimle salatalık soydum ve alnımın teriyle paramı kazandım. Ne Asmalı Mescit'te, ne meyhanelerde, ne at yarışlarında, ne okey oyunlarında geçirmedim. Namusumla, rapor almadan bu tiyatroda hizmet verdim. İki çocuğumu da alnımın teriyle, nüfuzumu kullanmadan yetiştirdim." "Lüküs Hayat oynadım ama lüks hayat yaşamadım" İBB Başkanı İmamoğlu'nun bu durumdan haberi olmadığı tahmininde bulunan Göktay, şöyle devam etti: "Kraldan çok kralcılar var. Efendi bir çocuk. Oyumu da verdim. Ama bir ayyuka çıksın iş, o zaman, 'Oynamıyorlar. Biz onlara oynamadıkları için para vermedik.' derler. O iş öyle değil. Öğretmenlerin maaşı kesildi mi? Böyle şey olmaz. 'Bunlar çalışmadılar.' diyor olabilirler. Ama öyle bir çalışmışım ki... Siyatik hastasıydım, ambulans bekliyordu kapıda, rapor vereceklerdi ben istemedim. 'İstemem.' dedim. Lüküs Hayat seyretmeye, Kağıthane Sahnesi'ne 600 kişi gelmiş. 1991 yılının ocak ayında annemi gömdüm. Salon tıklım tıklım doluydu. Sahneye çıktım oynadım, sonra kulise çıktım ağladım. Acımı içime gömdüm. Ben bu tiyatroya bu kadar güzellik, yaptım, helali hoş olsun tiyatroma. Ama ahde vefa vardır.
Ahde Vefa - 24.09.2020
Adanalı genç sinemacılar kısa filmde uluslararası ödül kazandı
Yenilikçi Atılım Projeleri (YAP) Derneği Başkanı ve İcaz Film Koordinatörü Ömer Faruk Bostancı, AA muhabirine, sosyal farkındalık temalı içerikler üreten sinema topluluğunun, bugüne kadar yayınlanan "Ahde Vefa", "Terazi", "Palyaço", "Ekin ve Hasat ve Ekinoks" isimli kısa filmlerini sosyal medyada ilgiyle karşılandığını belirtti.
Ahde Vefa - 16.09.2020
Mersin'de "Ahilik Haftası" kutlamaları
Etkinlikte konuşan Vali Su, bu sene Ahilik Haftası etkinliklerinin yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edildiğini belirtti. Ahiliğin, Türk kültürü içerisinde önemli bir yer kapladığını vurgulayan Su, geleneğin yaşatılması amacıyla kutlamaya önem verdiklerini aktardı. Geçmişten günümüze aktarılan geleneğin yeni nesiller tarafından benimsenmesi gerektiğini ifade eden Su, "Ahilik geleneği içerisinde de dürüstlük, doğruluk, başkasını düşünme, alışverişlerde mutlaka hesaba kitaba riayet etmek, insanları kandırmama, vefa ve ahde vefa gibi birçok hususu görüyoruz.
Ahde Vefa - 09.09.2020
AB, İngiltere'nin Brexit anlaşmasına uymasını istedi
Von der Leyen, Brexit anlaşmasına uyulmamasının uluslararası hukuku ihlal etmek anlamını taşıyacağını ve bunun güveni zayıflatacağını belirterek, gelecekteki müreffeh ilişkilerin temelinin taraf devletlerin yaptıkları antlaşmalara uyma zorunluluğu (Ahde Vefa ilkesi) olduğuna işaret etti.
Ahde Vefa - 28.08.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan muharrem ayı ve Kerbela mesajı Açıklaması
Hazreti Hüseyin'in toplumu ifsat eden kabilecilik ve kavmiyetçilik karşısında ümmet ve kardeşlik bilincinin ihyası için mücadele ettiğine şahit olduklarını vurgulayan Başkan Erbaş, şunları ifade etti: "Hazreti Hüseyin, bu uğurda canıyla bedel ödemiş bir büyük şahsiyettir. Nitekim o, iman, sadakat, ahde vefa ve samimiyet hususunda abideleşen duruşuyla zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin karşısına dikilmiş ve şehadetiyle zulme ve zalimlere galebe çalmıştır.
Ahde Vefa - 28.08.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Muharrem ayı ve Kerbela mesajı
Erbaş, mesajında şunları kaydetti: "Bu bağlamda Hz. Hüseyin'in hayatına baktığımızda onun, toplumu ifsat eden kabilecilik ve kavmiyetçilik karşısında ümmet ve kardeşlik bilincinin ihyası için mücadele ettiğine şahit olmaktayız. En temel gayesinin, İslam toplumunda hak ve adaleti egemen kılmak ve Rasulüllah'ın miras olarak bıraktığı 'güzel ahlak' üzere bir toplum inşa etmek olduğunu görmekteyiz. İşte Hz. Hüseyin, bu uğurda canıyla bedel ödemiş bir büyük şahsiyettir. Nitekim o, iman, sadakat, ahde vefa ve samimiyet hususunda abideleşen duruşuyla zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin karşısına dikilmiş ve şehadetiyle zulme ve zalimlere galebe çalmıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahde Vefa Haberleri | Ahde Vefa Haber - Haberler - Ahde Vefa haberleri, son dakika ahde vefa haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! Öğrencilerin sağlık çalışanlarına gönderdiği mektup ve resimler hastanede sergileniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 11:24:08. #1.15#

title