Afganistan'da Taliban, ünlü komedyen Nazar Mohammad'i boğazını keserek öldürdü - Haberler
Haberi Paylaş

Afganistan'da Taliban, ünlü komedyen Nazar Mohammad'i boğazını keserek öldürdü

Haberler.com - Haberler | Dünya

Afganistan'ın ünlü komedyeni Nazar Mohammad namı diğer Khasha, Taliban tarafından kaçırıldıktan sonra boğazı kesilerek öldürüldü. Taliban'ın insanları güldürmenin "haram" olduğu gerekçesiyle öldürdüğü Mohammad'in ortaya çıkan videosunda ise komedyenin bir aracın içinde Taliban üyeleri tarafından defalarca tokatlandığı anlar yer aldı.

ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinden sonra ülkedeki etkinliğini iyice artıran Taliban güçleri, halka uyguladığı baskı her geçen gün artıyor.

Nazar Mohammad namı diğer Khasha'nın idam edilmeden önce Taliban tarafından kaçırılıp tokatlandığı bir video sosyal medyada gündem olurken görüntüler büyük tepki çekti.

İran International muhabiri Tajuden Soroush tarafından paylaşılan videoda elinde silah olan bir Taliban üyesinin Khasha'yı defalarca tokatladığı görülüyor. Soroush, "Bu video, Kandahari komedyeni Khasha'nın Taliban tarafından tutuklandığı, onu arabanın içinde tokatladığı ve sonra öldürdüğü anı gösteriyor" diye yazdı.

Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü

Taliban tarafından insanları güldürmenin "haram" olduğu gerekçesiyle bir ağaca bağlanarak boğazı kesilen komedyenin, korkunç halde bulunduğu aktarıldı.

Afganistan'da Taliban, ünlü komedyen Nazar Mohammad'i boğazını keserek öldürdü
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (24)
Vatan Sever:Bu tip orgutlerin babasi amerika ve ingilteredir. Hem Islam'i kotu bir din gibi gosterirler,hem de cevre ulkelerin basina bela ederler. Sokmayin afgani bilmemneyi.
Nedim Biçeryen:Talibanı meydana çıkaran amerika
Nedim Biçeryen:Talibani ortaya çıkaran amerikandır bunların müslümanlıkla alakası yok
500