Adnan Diler Haberleri

Adnan Diler haber, Adnan Diler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adnan Diler - 27.10.2020
Muğla Valisi Orhan Tavlı, Sedir Adası'nda incelemelerde bulundu
Muğla Valisi Orhan Tavlı, Gökova Körfezi'nde bulunan koruma altındaki Sedir Adası ve Kedrai Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. Sedir Adası'nda 2004'ten beri araştırma yürüten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Diler, ada tarihi ve bu yıl ada ve ana karada yürütülen kazı çalışmaları hakkında Tavlı'ya bilgi verdi.
Adnan Diler - 08.10.2019
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Altunel'den ziyaret
Altunel'in ilk olarak Muğla Müzesi'ni ziyaret ederek çalışanlara da görüştüğü, daha sonra Marmaris Kalesi'nde incelemelerde bulunduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Altunel, Datça Knidos Antik Kenti'nde kazı alanını inceleyerek Kazı Başkanı Ertekin Doksanaltı'dan bilgi aldı. Buradan Dalyan Kaunos Antik Kentine hareket ederek burada Kazı Başkanı Cengiz Işık ve Adnan Diler ile görüştü.
Adnan Diler - 01.08.2019
Bodrum'da Antik Pedasa Kenti'nde kazı çalışmaları
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bodrum Belediyesinin desteğiyle başlatılan kazı çalışmaları, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı ve Pedasa Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler öncülüğünde devam ediyor.
Adnan Diler - 01.12.2018
Karia Arkeolojisi: Güncel Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı ve sempozyum düzenleme kurulu üyesi Prof. Dr. Adnan Diler, yaptığı açıklamada, sempozyumun Karia hakkındaki soru işaretlerinin çözümüne büyük katkı sunduğunu söyledi.
Adnan Diler - 29.07.2018
Uzunyuva Unesco ile Dünyaya Açıldı
Kamulaştırmaları tamamlanan tarihi yapılar restore ediliyor ve kazı çalışmalarıyla toprak altındaki eserler ortaya çıkarılıyor. Çalışmalarla bölgenin açık hava müzesine dönüştürülmesi hedefleniyor. Ziyaretçilerin müzede hem eserleri görüp hem de uygulamalı gezmesi planlanıyor. Karia Kralı Hekatomnos'a ait mezar odası ve alandaki çalışmalar ise Milas Müze Müdürlüğü başkanlığında, Kültür Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğünün tayin ettiği bilim kurulu danışmanlığında sürdürülüyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Öğretim Üyesi Uzunyuva Kazı Bilim Heyeti Üyesi Prof. Dr. Adnan Diler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölge, şehrin merkezinde olmasına rağmen yaklaşık 3 yıl süren bir soygun yaşandığını vurgulayarak, definecilerin mezar içindeki altın varaklı resimler ve lahit boyalarına zarar verdiklerini söyledi.
Adnan Diler - 03.12.2017
Hükümlülerin Tekneyle Tarihe Yolculuğu
- "Bölge, arkeolojik anlamda önemli bir yerleşme" Kazının bilimsel danışmanlığını yürüten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler de Kedrai antik kentinin bir ada yerleşmesi olduğunu, bölgenin arkeolojik açıdan önem taşıdığını söyledi.
Adnan Diler - 28.10.2017
Res'lerle İlgili Gelişmeler Bodrumlular'a Anlatıldı
Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresini Koruma Derneği tarafından Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi'nde Rüzgar Enerji Santrali (RES) ile ilgili son hukuksal durum ve gelişmeler konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Kızgınkaya'nın moderatörlüğündeki toplantıya konuşmacı olarak, hukuki süreci anlatmak için avukat Mehmet Horuş, 3 yıllık yapılan çalışmaları aktarmak için Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresini Koruma Derneği Başkanı Mustafa Tanışık, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler ve Yüksek Mimar Faruk Yorgancıoğlu katıldı.
Adnan Diler - 20.05.2017
Antik Kentte Mezuniyet Töreni
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler de öğrencilere seslenerek, "Eğitim öğretim yaşantınızın zorluklar ve güzelliklerle dolu 4 yılını geride bıraktınız.
Adnan Diler - 20.04.2017
Muğla'nın Doğal Güzelliklerini Keşfettiler
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler, katılımcılara Kedrai Antik Kenti'nin tarihi hakkında sunum yaptı.
Adnan Diler - 14.10.2016
Bilim İnsanları 'Truva Hazinesi' İddiasını Hayal Ürünü Buldu
MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde faaliyet gösteren bir emlak şirketi yöneticisinin Truva hazinesinin yerinin tespit edildiği yönünde açıklama yapması, bilim insanlarının tepkisini çekti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler, "Bunların hepsi hayal ürünü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Adnan Diler Haberleri | Adnan Diler Kimdir - Haberler - Adnan Diler haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Adnan Diler kimdir, hayatı ve biyografisi. Turizm Destinasyonlarının Korunması ve Geliştirilmesi Çalışmaları Devam Ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 11:29:00. #1.14#

title