Duruşma salonunun önünde 15 kişi birden avukata saldırdı

Duruşma salonunun önünde 15 kişi birden avukata saldırdı

İstanbul Bakırköy Adliyesinde, "Kasten öldürme" suçundan yargılanan sanığın avukatı Aybars Adıgüzel, duruşma salonu önünde 15 kişinin saldırısına uğradı. Adliye kameralarında kayda geçen görüntüler sonrası 2 kişi "Kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçundan tutuklandı.

22.02.2020 12:02 | Son Güncelleme: 22.02.2020 17:53
Duruşma salonunun önünde 15 kişi birden avukata saldırdı

"Kasten öldürme" suçundan yargılanan bir sanığın avukatlığını yapan Aybars Adıgüzel, duruşma salonu önünde yaklaşık 15 kişi tarafından saldırıya uğradı. Avukatın darp anına ilişkin 2 şüpheli "Kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçundan tutuklanırken saldırının görüntüleri de güvenlik kameralarına yansıdı.

Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesinde "Kasten Öldürme" suçundan yargılanan bir sanığın avukatlığını yapan Aybars Adıgüzel, duruşma sonrası yaklaşık 15 kişi tarafından darp edildi. Darp olayına ilişkin Ç.Y., T.Y. ve D.Y. isimli üç kişi gözaltına alındı. Ç.Y. ve T.Y. "Kamu görevlisini görevi nedeniyle kasten yaralama", "Tehdit" ve "Hakaret" suçlarından tutuklanırken D.Y. serbest bırakıldı. Serbest bırakılan D.Y. için savcılığın itiraz etti.

"SAVUNURSANIZ BAŞINIZA KÖTÜ ŞEYLER GELİR"

Saldırı anına ilişkin görüntüleri paylaşan Avukat Adıgüzel, "Duruşma salonu önünde, dosyaya taraf olup olmadığı belli olmayan bazı kişiler tarafından önümüz kesildi. Bize duruşmada savunma yapmamamızı, eğer savunma yaparsak başımıza kötü şeyler geleceği ve bize farklı muameleler yapabilecekleri şeklinde tehditler savruldu. Tehditlerin ardından biz karşımızdakileri sakinleştirmeye çalıştık. Avukat olduğumuzu ve bizim görevimizin savunma yapmak olduğunu karşı tarafa anlattık, fakat tansiyon yükselmeye devam etti. Bizim bu kişilerle konuştuğumuzu fark eden başka bir grup üzerimize doğru gelmeye başladı. Durumu fark edince 'Memur beyler' diye bağırdık, fakat der demez yaklaşık 15 kişi tarafından darp edilmeye başladık" ifadelerini kullandı.

AVUKATIN KAPALI OTURUM TALEBİ REDDEDİLDİ

Darp sebebiyle duruşmaya giremediğini ifade eden Aybars Adıgüzel, 'Darp olayı müvekkilimin savunma hakkının engellenmesine sebep oldu. İstanbul Barosu Başkanı'yla iletişime geçtim ve diğer avukatlar yanıma geldi. Hızlı bir şekilde Adli Tıp Kurumu'ndan darp raporu aldık. Söz konusu raporu aldıktan sonra vücudumun birçok yerinde darp ve cebir izi tespit edildi. Benden daha az darp edilen meslektaşım duruşmaya girerek savunma yaptı. Saldırıya uğradığımızı söyleyerek duruşmanın kapalı yapılmasını talep etti fakat mahkeme bu talebi reddetti" dedi.

"AVUKAT SAVUNDUĞU KİŞİ DEĞİLDİR"

"Avukat savunduğu kişi değildir,onun yerine konulamaz" diyen Adıgüzel: "bu şekilde ona yönelik hareketler yapılması çok yanlış bir iştir" diye konuştu.


Duruşma salonunun önünde 15 kişi birden avukata saldırdı

Kaynak: DHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title