Adem Sözüer Haberleri

Adem Sözüer haber, Adem Sözüer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adem Sözüer - 20.11.2021
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 20 Kasım 2021
Ticaret Bakanlığından "paralel araç ithalatı" önlemiBakanlığa ulaşan iddialar üzerine, distribütörler haricindeki firmalar tarafından yapılan ithalatta, aracın kıymet tespiti konusunda güçlükler yaşandığı belirlenirken bu konuda önlem alınması kararlaştırıldı- Buna ilişkin...
Adem Sözüer - 17.11.2021
11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali basına tanıtıldı
Festival başkanı Adem Sözüer'in açılış konuşmasının ardından, festival direktörü Bengi Semerci konuklara; festivale ve filmlere ilişkin ayrıntıları görsel sunumlarla aktardı.
Adem Sözüer - 26.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer ise katılımcılara teşekkür etti.
Adem Sözüer - 20.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin akademik programı başladı
Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer, festivali 10'uncu yılında bir arada gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini ancak salgın nedeniyle bunu yapamadıklarını belirterek, "Bu sene akademik programın konusu masumiyet karinesi.
Adem Sözüer - 19.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı
Tuna Kiremitçi'nin canlı performansı ile başlayan programda konuşan Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer, salgın koşullarında birçok şeyin değiştiğini aktararak, "Değişmeyen bir şey var, o da adaletin hepimize koruyucu, şemsiye olucu özelliği.
Adem Sözüer - 02.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin programı açıklandı
Festival Başkanı Adem Sözüer ile Festival Direktörü Bengi Semerci'nin yanı sıra jüri ve danışma kurulundan Ömür Atay, Vuslat Saraçoğlu, Farhad Eivazi, Zeynep Atakan ve Levent Erden de basın toplantısına katıldı.
Adem Sözüer - 27.11.2019
9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ödül töreni
Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer ise katılımcılara teşekkür ederek, "Türkiye'nin çok önemli sinema filmleri var, dünyada da çok önemli sinemacılar var.
Adem Sözüer - 21.11.2019
9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı
Açılışta konuşan Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer, festival sayesinde hukuk ve adalet konularının sinemanın diliyle aktarıldığını söyledi.
Adem Sözüer - 06.11.2019
"9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali" 22 Kasım'da başlıyor
Sinema alanında "adalet" temasının ele alındığı festivalin tanıtım toplantısında konuşan Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer, "Bu yıl dokuzuncusunu yaptığımız Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, hem film programıyla hem de akademik yönüyle oldukça ilginç filmler gösterecek.
Adem Sözüer - 27.02.2019
Yargıtay'ın Bylock Kriteri
İstinaftaki bir kısım dosyanın istinafta kesinleşip, aynı dosyaların bir kısmının Yargıtaya taşınabiliyor olmasıyla ilgili konuların kamuoyunda tartışıldığını belirten Cirit, "Bizim düşüncemiz, yasal çözüm getirilmesi gerekir. Adem Sözüer 'bir içtihat yapılabilir' diyor.
Adem Sözüer - 09.11.2018
8'inci Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin öncülüğünde izleyiciye adalet temalı önemli filmlerden oluşan bir seçkinin hazırlandığı 8'inci Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin açılış programı gerçekleştirildi. 'Herkes İçin Adalet' temalı festivalin açılışı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapıldı. Açılış konuşmaları ile başlayan programda, yönetmen ve senarist Derviş Zaim ile Prof. Dr. David Nutt'a 'Onur Ödülü', ses tasarımcısı İsmail Karadaş ile Jak Şalom'a ise 'Sinemaya Katkı Ödülü' verildi. Ödül takdiminin ardından festival programının tanıtımı salondakilere gösterildi. Programın sonunda da festivalin açılış filmi olan 'Erkekler de Ağlar' gösterime sunuldu. Bu yıl ki düzenlenen festivalde festival başkanı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Sözüer olurken festival direktörü ise Prof.
Adem Sözüer - 09.11.2018
8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"Nin Açılışı Yapıldı
Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer, konuşmasında festivalin büyük bir onur ve mutluluk kaynağı olduğu ifade ederek, "Hep adalet ve hukukun peşindeyiz.
Adem Sözüer - 15.02.2018
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu Toplandı
"PROFESÖR AYŞE NUHOĞLU'NA ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ DİYORUM" Yılın ilk toplantısının açılışında konuşan Aydın Doğan, "Kurulumuza yeni bir üye kazanmış oluyoruz. Yeni üyemiz Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanıdır. Sayın Nuhoğlu'nun, profesör Adem Sözüer ile birlikte kurulumuzun hukuk alanındaki zenginliğine katkı sağlayacağına inanıyorum.
Adem Sözüer - 15.02.2018
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu Toplandı (2)
"PROFESÖR AYŞE NUHOĞLU'NA ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ DİYORUM" Yılın ilk toplantısının açılışında konuşan Aydın Doğan, "Kurulumuza yeni bir üye kazanmış oluyoruz. Yeni üyemiz Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanıdır. Sayın Nuhoğlu'nun, profesör Adem Sözüer ile birlikte kurulumuzun hukuk alanındaki zenginliğine katkı sağlayacağına inanıyorum.
Adem Sözüer - 15.02.2018
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu Toplandı
Haber: Taner YENER - Kamera: Güven USTA /İSTANBUL DHA DOĞAN Yayın İlkeleri Kurulu toplantısı İstanbul'da gerçekleşti.  Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan başkanlığındaki toplantıya, kurul üyelerinin yanı sıra medya grubu yönetici ve temsilcileri katıldı. Hilton Oteli'ndeki toplantıda konuşan Aydın Doğan, Türkiye'nin çok kritik günlerden geçtiğini ifade ederek, "Hiçbir ülke Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden uluslararası mücadelesini hafife alamaz. Bizim meşru müdafaamızdan alıkoyamaz. Terörle mücadele bir bütündür. Herkesin işbirliği yapması gerekir"  dedi.                                                "PROFESÖR AYŞE NUHOĞLU'NA ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ DİYORUM" Yılın ilk toplantısının açılışında konuşan Aydın Doğan, "Kurulumuza yeni bir üye kazanmış oluyoruz. Yeni üyemiz Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanıdır. Sayın Nuhoğlu'nun, profesör Adem Sözüer ile birlikte kurulumuzun hukuk alanındaki zenginliğine katkı sağlayacağına inanıyorum.
Adem Sözüer - 15.02.2018
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu Toplandı
Taner YENER - Güven USTA / İSTANBUL DHA DOĞAN Yayın İlkeleri Kurulu toplantısı İstanbul'da gerçekleşti.  Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan başkanlığındaki toplantıya, kurul üyelerinin yanı sıra medya grubu yönetici ve temsilcileri katıldı. Hilton Oteli'ndeki toplantıda konuşan Aydın Doğan, Türkiye'nin çok kritik günlerden geçtiğini ifade ederek, "Hiçbir ülke Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden uluslararası mücadelesini hafife alamaz. Bizim meşru müdafaamızdan alıkoyamaz. Terörle mücadele bir bütündür. Herkesin işbirliği yapması gerekir"  dedi.                                                "PROFESÖR AYŞE NUHOĞLU'NA ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ DİYORUM" Yılın ilk toplantısının açılışında konuşan Aydın Doğan, "Kurulumuza yeni bir üye kazanmış oluyoruz. Yeni üyemiz Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanıdır. Sayın Nuhoğlu'nun, profesör Adem Sözüer ile birlikte kurulumuzun hukuk alanındaki zenginliğine katkı sağlayacağına inanıyorum.
Adem Sözüer - 02.11.2017
7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali" Başladı
Sema gösterisiyle başlayan programda konuşan Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer, festival sayesinde hukuk ve sinema dünyasının bir araya geldiğini belirterek, "Biz adalet terazisine tutunmak için uğraş veriyoruz ama dünyamızda durum biraz farklı.
Adem Sözüer - 26.10.2017
7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"Ne Doğru
Etkinliğe ilişkin Swissotel The Bosphorus Hotel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer, hayatın her alanında adaletin var olacağına inandıklarını ve bunun festivaller, filmler sayesinde olacağını umut ettiklerini söyledi.
Adem Sözüer - 02.10.2017
Çanakkale Barosu'ndan Eğitim Semineri
Kentteki bir otelde düzenlenen seminere konuşmacı olarak Prof. Dr. Adem Sözüer, Yrd.
Adem Sözüer - 01.06.2017
Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Ortak Projesi"
"Hukuk bir değerler sistemidir. Tüm insanlık için ortak bir değerler sistemi oluşturmak, bu şekilde herkese özgürlük, eşitlik, adalet ve hukuki güvenlik sağlamak tarih boyunca hukukçuların peşinde olduğu, peşine düştüğü bir idealdir" diyen Cirit, konuşmasını şöyle tamamladı: "Çok taraflı milletler arası anlaşmaların yapılması, uluslararası mahkemeler ve kuruluşlar oluşturulması bu ideale yaklaşma çabasından kaynaklanmaktadır. Türkiye'nin de içinde bulunduğu Avrupa bölgesi insan hakları sistemi; demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları olmak üzere üç sütun üzerine inşa edilmiştir. AİHM de bu değerleri korumak amacıyla çalışmakta ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi de taraf devletlere sözleşmenin yorumlanması ve uygulanması konusunda rehberlik etmektedir. Türkiye'deki bireysel başvuru sisteminin Avrupa İnsan Hakları içtihatlarının Türk hukukuna aktarılması bakımından önemli bir işlevi bulunmaktadır. Hem bireysel başvurunun, anayasa ve kanundaki düzenleniş şekli hem de bireysel başvuru sisteminin kabulünün gerekçeleri böyle bir sonuca ulaşmamıza neden olmaktadır. Bu yönüyle bireysel başvuru, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin Türk hukukunda içselleştirilmesi bakımından da önemli bir işlev görecektir. Bu konferansın bireysel başvuru sisteminin ülkemizde gelişimine çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyor, tüm katılımcı ve konuklara sevgi ve saygılarımı sunuyorum." "Olağanüstü hal doğaldır" İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer, 15 Temmuz'da Türkiye'nin, bir ülkenin yaşayabileceği en büyük tehlikelerden birini atlattığını söyledi.
Adem Sözüer - 15.05.2017
3-9 Kasım tarihleri arasında 'Adalet'i sorgulanacak
Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer yedinci yılına gelen festivalin Adaletin direkt kendisi ile ilgili konuları tartışıp filmlerle gündeme getiren bir festival olduğunu söylüyor, festivalin ortaya çıkış fikrini ve yedi yıllık çizgisini şöyle özetliyor: '2010 yılında yapılan "Dünyada ve Türkiye'de Ceza Hukuku Reformları" kongresi sonrasında adalet arayışının ve tartışmalarının sadece akademisyenler arasında yapılmaması gerektiği, daha çok kişinin bu sürece katılması ve tüm topluma ulaşılmasının önemi gündeme geldi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Adem Sözüer Haberleri | Adem Sözüer Kimdir - Haberler - Adem Sözüer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Adem Sözüer kimdir, hayatı ve biyografisi. 11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 08:46:45. #1.15#

title