ABDULVAHAP KUSEN HABERLERİ

Abdulvahap Kusen haber, Abdulvahap Kusen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdulvahap Kusen

Abdulvahap Kusen

Doğum Yeri Batman / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1962 - ...

Abdulvahap Kusen Kimdir ?

Abdulvahap Kusen, 1962 yılında Hasankeyf’de doğdu. Lise mezunudur. Üç dönem Belediye Başkanı seçilen Kusen, evli ve beş çocuk babasıdır. Abdulvahap Kusen, 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Batman Hasankeyf Belediye Başkan Adayı oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Abdulvahap Kusen - 14.01.2021
AK Parti Batman Milletvekili Özdemir basın mensuplarıyla bir araya geldi
Bir otelde düzenlenen basın toplantısına Milletvekili Özdemir'in yanı sıra AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür, Kadın Kolları Başkanı Seval Aksoy ve Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen de katıldı.
Abdulvahap Kusen - 29.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 27
Türkiye Cumhuriyeti'nin 97'nci yıl dönümü kutlamaları kapsamında Batman Valiliği'nce çeşitli etkinlikler düzenlendi. Veysel Eroğlu Barajı nedeniyle su altında kalan 12 bin yıllık Hasankeyf ilçesinde kaya tırmanışı, kano yarışı, su dalışı ve jet ski, bisiklet yarışı gibi düzenlenen çok sayıda etkinlikle Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.  Etkinliğe Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Hasankeyf Kaymakamı Öztürk, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ve Batman, Diyarbakır, Mardin ve Bingöl'deki su altı dalış ekibi ile bisikletçiler katıldı.
Abdulvahap Kusen - 17.09.2020
Batman Valisi Şahin, Hasankeyf'te incelemelerde bulundu
Vali Şahin, Kaymakam Şenol Öztürk, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ve kurum müdürleri tarafından Kaymakamlık bahçesinde karşılandı.
Abdulvahap Kusen - 21.02.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
İnsan kaçakçılarına kişi başı bin dolar verdikleri belirlenen kaçaklar, ülkelerindeki savaş ve açlıktan kaçtıklarını, Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmek istediklerini anlattı. Kaçak göçmenler, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.   'BANKER BİLO' FİLMİNİ ANDIRDI Kaçak göçmenlerin başına gelenler, Şener Şen ve İlyas Salman'ın başrollerini paylaştığı 'Banker Bilo' filmindeki sahneyi akıllara getirdi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Yerde yatan hasta afganlı çocuk Afganlılardan görüntü Çocuklardan detaylar Afganlılar ile röp.  Kucağında bebeği olan kadın Eşyalarından görüntü Genel görüntüler Haber: Çağlar ÖZTÜRK-Kamera: ADANA, ========================== 12 bin yıllık Hasankeyf'e son bakış   BATMAN'da 12 bin yıllık Hasankeyf'i son kez görmek için gelenler, Ilısu Barajı'nın suları altında kalışını hüzünle izliyor. Hasankeyf'te yeni bir döneme başladıklarını anlatan İlçe Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, baraj alanında biriken su seviyesinin yüzde 20'ye ulaştığını söyledi.
Abdulvahap Kusen - 21.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
ANAOKULUNUN MALİYETİ 500 BİN TL Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler sonrasında kendilerine bir arazi tahsis edildiğini anlatan Gürdal, şunları söyledi: "Temelimizi düzelttik. Yakın zamanda beton atıp artık inşaata başlayacağız. Çok kısa sürede teslim etmeyi hedefliyoruz ki bir an önce buradaki yaşam normale dönebilsin. Kampanyamıza destek vermek adına Elazığlı iş adamlarını ve tüm havacıları bize desteğe davet ediyorum. Maddi ve manevi vereceğiniz tüm destekler bizim için önemli. Tek temennimiz çocukların normal yaşamına bir an önce geri dönmesi ve yaraların bir an önce kapanması. Anaokulumuz 5 derslikten oluşacak ve 200 öğrenci kapasiteli olacak. Bu yapının yaklaşık 50 yıl gibi bir ömrü olacak. Bunun 500 bin TL civarında bir maliyeti olacak. Bu yola çıkarken bu rakamların hiçbirini düşünmedik. Ne kadar çok kişi birleşirsek o kadar güçlü olacağımıza inanıyoruz." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ Havadan detay  Emrah Kızıl anons Seray Gürdal'ın konuşması Araziden detay Genel ve detay  Haber Kamera: Emrah KIZIL, Elif FİLİZ/ DİYARBAKIR, Haber Kodu : 200221040 ============================= 12 bin yıllık Hasankeyf'e son bakış   BATMAN'da 12 bin yıllık Hasankeyf'i son kez görmek için gelenler, Ilısu Barajı'nın suları altında kalışını hüzünle izliyor. Hasankeyf'te yeni bir döneme başladıklarını anlatan İlçe Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, baraj alanında biriken su seviyesinin yüzde 20'ye ulaştığını söyledi.
Abdulvahap Kusen - 21.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
ANAOKULUNUN MALİYETİ 500 BİN TL Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler sonrasında kendilerine bir arazi tahsis edildiğini anlatan Gürdal, şunları söyledi: "Temelimizi düzelttik. Yakın zamanda beton atıp artık inşaata başlayacağız. Çok kısa sürede teslim etmeyi hedefliyoruz ki bir an önce buradaki yaşam normale dönebilsin. Kampanyamıza destek vermek adına Elazığlı iş adamlarını ve tüm havacıları bize desteğe davet ediyorum. Maddi ve manevi vereceğiniz tüm destekler bizim için önemli. Tek temennimiz çocukların normal yaşamına bir an önce geri dönmesi ve yaraların bir an önce kapanması. Anaokulumuz 5 derslikten oluşacak ve 200 öğrenci kapasiteli olacak. Bu yapının yaklaşık 50 yıl gibi bir ömrü olacak. Bunun 500 bin TL civarında bir maliyeti olacak. Bu yola çıkarken bu rakamların hiçbirini düşünmedik. Ne kadar çok kişi birleşirsek o kadar güçlü olacağımıza inanıyoruz." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ Havadan detay  Emrah Kızıl anons Seray Gürdal'ın konuşması Araziden detay Genel ve detay  Haber Kamera: Emrah KIZIL, Elif FİLİZ/ DİYARBAKIR, ============================= 12 bin yıllık Hasankeyf'e son bakış   BATMAN'da 12 bin yıllık Hasankeyf'i son kez görmek için gelenler, Ilısu Barajı'nın suları altında kalışını hüzünle izliyor. Hasankeyf'te yeni bir döneme başladıklarını anlatan İlçe Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, baraj alanında biriken su seviyesinin yüzde 20'ye ulaştığını söyledi.
Abdulvahap Kusen - 04.02.2020
Hasankeyf'te toplantı
Vali Şahin, toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, domuz gribi teşhisiyle Batman Bölge Devlet Hastanesinde karantina altına alınan bir vatandaşın durumunu Çin'de çıkan koronavirüsü ile ilişkilendirerek halkı korku ve paniğe sevk etmenin doğru olmadığını söyledi. Hasankeyf eski yerleşim alanında hak sahipliği şartlarını taşımayan vatandaşların durumuyla ilgili de açıklama yapan Şahin, Ilısu Barajı ve barajdan etkilenecek olan bölgelerle ilgili kamulaştırma parası almayan kimsenin kalmadığını belirtti. Baraj sularının yükselmesinin vatandaşların haklarının kaybolması anlamına gelmediğini aktaran Şahin, şöyle konuştu: "Kanuna bağlı insanlarız. Hukuk devletiyiz. Kanunlar çerçevesinde hareket ederiz. Bazı basın organlarında bazı şeyler okuyoruz ve çok üzülüyoruz. Devlet malını nasıl tasarruf edileceği mevzuatla bellidir zaten. Bu çerçevede hareket edilecektir. Hiç kimse devletin kamu malına bir fiil olarak ne konabilir ne elde edebilir." Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, DSİ 16.
Abdulvahap Kusen - 08.12.2019
Hasankeyf son haliyle İstanbul'da tanıtıldı
Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç ve Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Batman Valiliği koordinasyonunda Yenikapı'da bu yıl ilki düzenlenen "Batman Tanıtım Günleri"nde açılan stantta ilçe hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Abdulvahap Kusen - 05.11.2019
Hasankeyfliler yeni yerleşim alanına taşınıyor
700 konut ve 169 iş yeri teslim edildi Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, llısu Barajı ve HES Projesi'nin tamamlandığını belirterek, su tutulmasına başlandığını söyledi.
Abdulvahap Kusen - 31.10.2019
Hasankeyf-2 Köprüsü tek yönlü hizmete açıldı
"Hasankeyf bağlantısı bu yoldan yapılacak" Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğünün yoğun mesaisi ile önemli bir çalışmanın yürütüldüğüne işaret eden Şahin, şunları kaydetti: "Batman'dan itibaren başlayan ilk 11 kilometre de tamamlandığında Batman ile Hasankeyf arasında son derece kaliteli, bölünmüş yola kavuşmuş olacağız. Yeni yolu trafiğe açtığımız andan itibaren Hasankeyf eski yolunu da trafiğe kapatacağız ve Hasankeyf bağlantısı bu yoldan yapılacak." Şahin, Batman-Midyat kara yolunun trafiğe açılmasıyla yeni bir aşamaya geçilebileceğine dikkati çekerek, şöyle konuştu: "Bundan sonra Er-Rızk Camisi'nin tahliyesi ve yerine taşınması konusunda yeni aşamaya geçebileceğiz. Bunun içerisinde de Kale Sokağı'nın tahliyesi var. Vatandaşlarımızdan pazar günü saat 18.00'e kadar buranın tahliyesini tamamlamalarını bekliyoruz. Pazartesi günü Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüzün iş makineleri burada yıkıma başlayacak. Bu hususta zaman bizi çok sıkıştırıyor. Çünkü su yükseliyor. Er-Rızk Camisi'nin bir an evvel tahliyesini tamamlamamız gerekiyor." Konuşmaların ardından, Vali Şahin, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, DSİ Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı ve diğer ilgililer tarafından tek yönlü hizmete açılan yoldan yaya ve araçla geçiş yapıldı.
Abdulvahap Kusen - 27.09.2019
Hasakeyf Höyük'te kazı çalışmaları tamamlandı
Vali Hulusi Şahin, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç ve Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, kazı çalışmaları tamamlanan Hasankeyf Höyük ve Kalesi'nin turizme kazandırılması için yürütülecek çalışmaları yerinde inceledi.
Abdulvahap Kusen - 02.09.2019
Hasankeyf Tüneli'nde ışık göründü
Batman Valisi Hulusi Şahin, beraberinde AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç ve Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ile "ışık göründü" törenine katıldı.
Abdulvahap Kusen - 24.08.2019
Hasankeyf-2 Köprüsü'nde sona gelindi
8 Ekim'den itibaren tarihi Hasankeyf ilçe merkezinin trafiğe kapatılacağını aktaran Vali Şahin, şöyle konuştu: "Yeni yol ulaşıma açılınca, eski Hasankeyf yolu trafiğe kapatılacak. Bu tarihten sonra eski yerleşim yerinde artık herhangi bir trafik olmayacak. Yeni yolun açılmasıyla beraber eski yerleşim yerini tamamen güvenlik çemberine alacağız. Her türlü hırsızlık ve benzeri olaylara karşı giriş ve çıkışlara izin verilmeyecek. Bu nedenle vatandaşlarımızın tüm planlarını kara yolu takvimine uygun şekilde yapmaları gerekiyor." Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Ilısu DSİ 16'ncı Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı ve Karayolları 9'uncu Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan'ın da katıldığı toplantının ardından Hulusi Şahin, yapımı tamamlanan 100 yataklı Hasankeyf Uygulama Oteli'nde de incelemede bulundu.
Abdulvahap Kusen - 15.08.2019
Ilısu Barajı su tuttu, yeni Hasankeyf'te yaşam başladı
BAŞKAN KUSEN: HASANKEYF'İN GELİR SEVİYESİ DÜZELECEK Hasankeyf Belediye Başkanı AK Parti'li Abdulvahap Kusen, yeni yerleşim yerinin büyük ölçüde tamamlandığını insanların yeni evlerine taşındığını söyledi.
Abdulvahap Kusen - 15.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
BAŞKAN KUSEN: HASANKEYF'İN GELİR SEVİYESİ DÜZELECEK Hasankeyf Belediye Başkanı AK Parti'li Abdulvahap Kusen, yeni yerleşim yerinin büyük ölçüde tamamlandığını insanların yeni evlerine taşındığını söyledi.
Abdulvahap Kusen - 15.08.2019
Ilısu Barajı su tuttu, yeni Hasankeyf'te yaşam başladı
BAŞKAN KUSEN: HASANKEYF'İN GELİR SEVİYESİ DÜZELECEK Hasankeyf Belediye Başkanı AK Parti'li Abdulvahap Kusen, yeni yerleşim yerinin büyük ölçüde tamamlandığını insanların yeni evlerine taşındığını söyledi.
Abdulvahap Kusen - 22.07.2019
Hasankeyf'te yangın
BATMAN'ın Hasankeyf ilçesinde kuru otların alev almasıyla çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın, tarihi eserlere sıçramadan söndürüldü. Yangın, dün akşam saatlerinde ilçe merkezinde çıktı. Kuru otlar, sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenle alev aldı. Rüzgarın da etkisiyle çevreye yayılan alevler, görenleri korkuttu. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle yangın çevredeki tarihi eserlere sıçramadan kontrol altına alındı. Olayla ilgili Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, "Yangın, kuruyan otların alev almasıyla meydana geldi.
Abdulvahap Kusen - 22.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
Görüntü Dökümü ---------------------------------- İşlemleri yapılan Suriyeliler Ülkelerine giden Suriyelilerin görüntüsü Suriyelilerin işlemlerinin yapılması Bekleyen Suriyeliler Genel ve detay görüntüler  Haber-Kamera: Reşit ÇELEBİOĞLU-KİLİS-DHA) GÖRÜNTÜ BOYUTU: 300MB =================================================== 2)HASANKEYF' TE YANGIN BATMAN'ın Hasankeyf ilçesinde kuru otların alev almasıyla çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın, tarihi eserlere sıçramadan söndürüldü. Yangın, dün akşam saatlerinde ilçe merkezinde çıktı. Kuru otlar, sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenle alev aldı. Rüzgarın da etkisiyle çevreye yayılan alevler, görenleri korkuttu. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle yangın çevredeki tarihi eserlere sıçramadan kontrol altına alındı. Olayla ilgili Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, "Yangın, kuruyan otların alev almasıyla meydana geldi.
Abdulvahap Kusen - 13.06.2019
Yeni mekanlarında da ziyaretçilerin gözdesi oldular
Tekneyle tarihi kaleye ulaşılacak Tarihi Hasankeyf Kalesi'nin yerinde korunduğunu anlatan Koç, yapılacak antik limandan kalkacak teknelerle tarihi kaleye ulaşımın sağlanacağını kaydetti. Koç, kalenin ilçe turizmine ayrı bir katkı sunacağını vurgulayarak, "Karşılıklı oluşturulacak antik iki liman ve teknelerle hem güzel bir göl seyri yaşanacak hem de kale gezilmiş olacak." ifadelerini kullandı. "Açık hava müzesi" Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen de ilçenin özellikle kültür turizmi açısından önem taşıdığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdulvahap Kusen Haberleri | Abdulvahap Kusen Kimdir - Haberler - Abdulvahap Kusen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdulvahap Kusen kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakan Karaismailoğlu, Hasankeyf'te incelemelerde bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 17:45:22. #1.16#

title