53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren "Çine Canavarı" hayatını kaybetti
Haberler » 3. Sayfa » 53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren "Çine Canavarı" hayatını kaybetti - Haberler

53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren "Çine Canavarı" hayatını kaybetti

Aydın'da 1967 yılında bir dedikodu üzerine yanına aldığı iki tabanca ve bir tüfek ile karısını ve karısının ailesinden toplam 9 kişiyi kurşuna dizerek öldüren "Çine Canavarı" lakaplı Mustafa Çelen, hayatını kaybetti..

53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren

'da 1967 yılında bir dedikodu üzerine eşini ve eşinin ailesinden 9 kişiyi ikisi tabanca biri tüfek 3 ayrı silahla öldürerek Aydın'ı yasa boğan adam olaydan 53 yıl sonra hayatını kaybetti. Bir anda 9 kişiyi öldürmesinden dolayı Aydın'da 'Çine canavarı' lakabıyla tanınan Mustafa Çelen, cinayeti işleyip cezaevinden tahliye edildikten sonra yerleştiği Yenipazar'ın kırsal Hacıköseler Mahallesi'nde toprağa verildi.

KURŞUNA DİZEREK ÖLDÜRDÜ

Aydın'ı yasa boğan ve tüm ülkede gündem olan ilginç olay 1967 yılının Aralık ayında yaşandı. Edinilen bilgiye göre 1967 yılında 27 yaşında olan Mustafa Çelen, iddiaya göre kayınbiraderinin o zaman hamile olan karısı ile ilgili konuşmasına dayanamayan Mustafa Çelen, yanına aldığı iki tabanca ve bir tüfek ile karısını ve karısının ailesinden toplam 9 kişiyi kurşuna dizerek öldürmüştü.

1984 YILINDA CEZAEVİNDEN ÇIKMIŞTI

7 gün sonra teslim olan Mustafa Çelen, bu tarihten itibaren "Çine Canavarı" lakabıyla anıldı. Üç kez idam cezasına çarptırılan Çelen'in cezası, 1974 yılında çıkan Genel Af sayesinde 36 yıla indirildi. Mustafa Çelen, bu cezasının 16 yılını yattıktan sonra 1984 yılında cezaevinden çıkarak Yenipazar'ın Hacıköseler Köyü'ne yerleşti.

HUZUREVİNDE KALIYORDU

Birkaç yıl önce yaşlılığa bağlı çeşitli sağlık sıkıntıları oluşan Mustafa Çelen Aydın huzurevinde kalmaya başladı. Çelen'in cenazesi cenaze namazı kılındıktan sonra cinayeti işledikten sonra yerleştiği köyün mezarlığına defnedildi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: 53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüreren 'Çine Canavarı' hayatını kaybetti
HABER YORUMLARI (48)

 • HUSNİ:
  Dokuz kişiyi öldürmüş. Huzur evinde huzurlu ölmüş vahhhhh Buu insanlarımızın haliiiiiii
 • KAHRAMAN:
  İşe bakya 9 kişiyi katlet 16 yıl yat nasıl adalet kişi başına 2 yıl bile düşmüyor ondan sonra gel cinayetleri i önle önleyebilirsen
 • ADALETLİÖMER:
  16 yıl cok olmus kral değilmi 7 yılla kapatsaydınız 9 kişi ölmüş zaten baklava calanlar ise 50 60 yıldan yargılanmalı adalet bizim ülkede kaplumbağanin ayak izleri gibi
 • SSK EMEKLİSİ:
  KANUNLARIMIZDA YASALARIMIZDA ADALET HAK HUKUK VAR MIDIR Kİ AF OLSUN ADALET OLSUN ?ADALETİN OLMASI İÇİN ADALET HAK HUKUK DAĞITANLARIN HAKLI VEYA HUKUKLU OLMASI GEREKMEZMİ ?ÖRNEK MADURLARIN TARAFINA SORARSIN AF EDİYORMUSUN DİYE O AF EDERSE BU HAK HUKUK OLMAZMI . AF OLACAKSA DEVLETİMİZ KENDİNE KARŞI İŞLENEN SUÇLARI AF ETSE DAHA MANTIKLISI DEĞİLMİDİR
Tüm 48 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri