24. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları
Haberler » Kültür Sanat » 24. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları - Haberler

24. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları

Yüksek tempolu, soluk kesen oyun "10 Adımda Unutmak" ile başladı!

24. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları

24. Yıl Kültür Sanat Buluşmaları; 'ın yazıp yönettiği, Studio Oyuncuları'nın rol aldığı "10 Adımda Unutmak (Anti )" adlı oyunla 6 Şubat 2012, Pazartesi akşamı başladı! 3 konser, 2 tiyatro oyunu, 1 modern dans gösterisi ve 1 çocuk oyununu ENKA İbrahim Betil Oditoryumu sahnesine taşıyacak olan 24. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, 25 Mart 2012 tarihine kadar devam edecek.

"10 Adımda Unutmak (Anti Prometheus)" ile açılan 24. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları'nda, "Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi" ve "Can" gibi sezonun özel tiyatro oyunları sahnelenirken, 'nın en köklü orkestralarından Duisburg Filarmoni ile bağlama virtüözü Erdal Akkaya'yı buluşturan "Anadolu Senfonisi" konseri, İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.

Buluşmalarda ayrıca; modern dans-drama "Şehir-Orman"da, beton ormanlar arasında yaşama savaşı veren Mogli'nin gerçek dünya ve hayal dünyası, metropol hayatı ve vahşi yaşam arasında çıktığı yolculuk; 20 kişilik MDTİstanbul ekibinin etkileyici dansları ile sahneye taşınıyor. Neşeli Pazarlar'da ise "Vivaldi Dört Mevsimler'de Kurbağa Öyküleri" ile tiyatro, müzik ve dans, küçük sanatseverler için düzenleniyor.

Dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer konseri ile piyanonun ustaları Cana Gürmen ve Burçin Büke'nin konserlerinin de yer aldığı ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, 24. yılında tutkulu devinimlere "sahne" oluyor.

ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda koltuk sayısının sınırlı ve yerlerin numarasız olması nedeniyle, önceden rezervasyon yaptırılması öneriliyor. Dileyen katılımcılar, her etkinlik öncesi saat 19:00'da Taksim – AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM'ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

Bilet Fiyatı (ENKA Resmi Web Sitesinde):

Konserler: 30 TL

Tiyatro Oyunları: 20 TL

"Neşeli Pazarlar": 20 TL (Çocuklara Ücretsiz)

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler

Kültür Sanat

Son Dakika Haberleri