14 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan Sapık, "Evlenecektik" Diye Kendisini Savundu

14 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan Sapık, "Evlenecektik" Diye Kendisini Savundu

Kayseri'de 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan sapık mahkemede, "Biz yaptıklarımızın suç olduğunu bilmiyorduk, evlenecektik" diyerek kendini savundu.

Kayseri'de 14 yaşındaki kız çocuğu ile evlilik vaadiyle kandırıp cinsel istismarda bulunan ve tutuklu yargılanan 22 yaşındaki sanığa iki ayrı suçtan 19 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Sanık, mahkemede "Suç olduğunu bilmiyorduk, evlenecektik" dedi.

Kayseri'de meydana gelen olayda, şüpheli Y.D.(22), İzmir'de yaşayan mağdur kız E.Y.(14) ile arkadaşlık kurdu. Evlenme vaadi ile mağdur kız ile Kayseri'de buluşan Y.D., olay tarihinde 14 yaşındaki kız ile birkaç kez cinsel ilişkiye girdi. Daha sonra yapılan şikayet üzerine Y.D. yakalandı. Şüpheli Y.D. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"YAPTIKLARIMIZIN SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUK"

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık Y.D.(22) ile avukatlar hazır bulunurken, mağdur kız E.Y.(14) ile şikayetçi aile duruşmaya katılmadı. Çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan yargılanan tutuklu sanık Y.D. "Biz yaptıklarımızın suç olduğunu bilmiyorduk, ailelerimiz tanıştırdı. Ben mağduru 16 yaşında diye biliyordum. Evlenecektik" diye konuştu.

2 AYRI SUÇTAN 19 YIL 2 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanık Y.D.'ye 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 16 yıl 8 ay, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan ise 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 19 yıl 2 ay hapis cezası vererek, tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.