13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu
Haberler » 3. Sayfa » 13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu - Haberler

13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu

Antalya'da 2002 yılında evlenip 2015 yılında boşandığı T.D.'den olan 13 ve 9 yaşlarındaki 2 çocuğun öz babası olmadığını adli tıp raporuyla öğrenen N.O.'nun açtığı soybağının reddi davasında mahkeme, çocukların babadan olmadığına karar verdi.

13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu

'nın Manavgat ilçesinde yaşayan N.O. 2002 yılında evlendiği eşi T.D.'den şiddetli geçimsizlik sebebiyle 2015 yılında anlaşmalı boşandı. N.O. ortak çocukları için 300'er lira nafaka ödemeyi taahhüt etti. Zaman içerisinde işleri bozulan ve aşırı miktarda borçlanan N.O.'ya karşı eski eşi T.D. nafakanın arttırılması davası açarak iki çocuk için ayrı ayrı 750'şer lira nafaka istedi.

KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Eşinin boşanmadan önce kendisini aldattığını öğrenen ve çocukların kendisinden olmayabileceği söylenen N.O. Manavgat Aile Mahkemesinde 'soybağının reddi' davası açtı. Dava kapsamında N.O. ve çocuklardan alınan kan örnekleri İzmir Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesine gönderildi. İzmir Adli Tıp Kurumunda incelenen kan örneklerinden N.O.'nun kendi çocuğu olarak bildiği R.O. ve E.B.O.'nun babası olmadığı tespit edildi.

NÜFUSUNDAN DÜŞÜLECEK

Manavgat 1. Aile Mahkemesinde davanın 5'inci duruşması yapıldı. Duruşmaya davacı N.O.'nun avukatı Atalay Arslan katıldı. Davalı T.D. katılmadı. Mahkeme, davacı talebini kabul ederek, çocuklar R.O. ve E.B.O.'nun N.O.'dan olmadığına karar verip, soybağının reddine hükmetti. Kararın kesinleşmesinin ardından R.O. ve E.B.O., N.O.'nun nüfusundan düşülecek.

BABA MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇACAK

N.O.'nun avukatı Atalay Arslan, bu davayla müvekkilinin haklılığının ispatlandığını belirterek, gerekçeli kararın açıklanmasının ardından daha önceden açtıkları nafakanın kaldırılması davasını da kazanacaklarını ümit ettiklerini ve ayrıca bugüne kadar müvekkilimin zararlarını tazmin için maddi, elem ve ızdırabın giderilmesi içinde manevi tazminat davası açacaklarını söyledi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: 13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu
HABER YORUMLARI (110)

 • MİNE:
  Kadın yaptıgı için bir şey olmaz neredesiniz erkek düşmanları bu işin erkeği kadını yok kim suç işlediyse cezayı çekmeli kimse allah hiç bir insanı bu duruma düşürmesin
 • BAZI HAYVANLAR HAYVAN BUNDAN NAMUSLU:
  bu yaratığa uygulanacak şiddet kadına şiddet sayılmaz ; olsa olsa hayvana eziyet baabından değerlendirilebilir; net!
 • ŞEKERPARE:
  ahlak arkadaşlar ne müslüman ne yahudi ne hıristiyan nede dinsiz ancak ahlaksız denir. peygamber ne demiş ahlakı güzel olanı severim demiş. çok namaz kılanı çokça ibadet edeni veya efendim müslüman olanı degil ahlakı güzel olanı ahlak yoksa ey vah o kadına eyvah o erkeğe rabbim bize merhamet ede . . . . . . AMİNNNN
 • ŞAŞIRDIMMM:
  Arkadaşlar erkeklere cinayeti işlettireler bunun gibi kadınlardır bir anlık öfkeyle cinnet geçiriyorlar halbuki mantıklısı boşa gitsin kadın vardır kadın vardır Allah’ından bulsun bu alçak kadın yazık olmuş adama rezil pislik yüzsüz nasıl insanların içine girer bu alçak
 • KADİR:
  sen erkek değilsin anlamzsın başak elin hamuruyla yorum yapma bu olayalara
 • BAŞAK AYÇİN:
  Ne yani; Adam kadını dövse, eve tıksa bunlar kocasını aldatmayacak mıydı? Zorla tutulan eşten ne hayır gelir. Ya da şimdi adam, karısını dövse ya da öldürse kadın bunu hak etmiş mi olacak. Eşin seni aldatmışsa öğrendiğin an boşarsın gider. Medeni kanun zinayı suç saymıyor diye koca elini kana bulamalı? Zina yapanın cezasını Allah verecektir. Eşlere öldürme hakkı verilmemiştir. Aina yapan eşi boşamak, Allah''ın emridir. Kadın da olsa erkek de olsa. . .
Tüm 110 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri