Zümrütova Haberleri

Zümrütova haber, Zümrütova son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zümrütova - 03.08.2020
Antalya'da yıldırım düşmesi sonucu 39 koyun telef oldu
Zümrütova Mahallesi Çayır mevkisinde, çobanlar Mustafa Arnaz ile Ahmet Acar'ın koyunları otlattığı sırada aniden bastıran yağışla birlikte yıldırım düştü.
Zümrütova - 06.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
Dünyada tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altına alınan endemik türler arasında yer alan Toroslardaki sedir ve ardıç ormanları taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesi altında. Elmalı ilçesi Armutlu ve Avşar mahalleleri arasında 2'si ömrünü tamamlamış, 3'ü faaliyetini sürdüren 5 taş ocağı, Söğütcük Mahallesi'nde 2, Zümrütova Mahallesi'nde 4, Abdal Musa Türbesi'nin bulunduğu Tekke Mahallesi'ndeki 4 taş ocağı sedir ve ardıç ormanlarının yanı sıra Elmalı Ovası'ndaki elma, kiraz ve armut bahçelerini de tehdit ediyor.
Zümrütova - 31.10.2018
Tarıma Özgü Bir Sosyal Güvenlik Sistemi Geliştirilsin Önerisi
Antalya'da tarım alanlarının giderek yok olduğuna işaret eden Çandır, Bozova, Demre, Kınık, Kumluca, Manavgat, Serik, Sögüt ve Zümrütova'nın büyük koruma alanı olarak ilan edildiğini dile getirdi.
Zümrütova - 25.10.2018
15 Büyük Ova Korumaya Alındı
Büyük ova koruma alanı olarak belirlenen ovalar şöyle: "Bozova Ovası (Antalya), Demre Ovası (Antalya), Kınık Ovası (Antalya), Kumluca Ovası (Antalya), Manavgat Ovası (Antalya), Serik Ovası (Antalya), Söğüt Ovası (Antalya), Zümrütova (Antalya), Solhan Ovası (Bingöl), Havsa Ovası (Edirne), Çamlıbel Ovası (Tokat), Gözova Ovası (Tokat), Kazova Ovası (Tokat), Maşat Ovası (Tokat), Zile Ovası (Tokat).
Zümrütova - 06.08.2018
Kırcami Planlamasında Tescil Aşamasına Doğru
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami planlamasının, askıdan inen Fener, Çağlayan, Güzeloluk, Yeşilova, Kircami, Zümrütova, ve Tarım mahallelerini kapsayan parselasyon dosyasının 15 Ağustos'ta değerlendirmesi için Büyükşehir Belediyesine, oradan da tescil işlemleri için...
Zümrütova - 21.06.2018
Kırcami Parselasyonu Askıda
Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesince de onanan Kırcami imar planlamasının Kırcami, Tarım, Zümrütova, Fener, Çağlayan, Yeşilova ve Güzeloluk mahallelerini kapsayan bölümüne ilişkin parselasyonu askıya çıkardı.
Zümrütova - 18.02.2018
Ahıska Türkleri'nden Zeytin Dalı Operasyonu'na Destek
Dünya Ahıskalı Türkler Birliği Akdeniz Temsilciliği, Suriye'nin Afrin bölgesine yapılan Zeytin Dalı Operasyonu'na destek amacıyla şehit askerler için kurban kestirdi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Muratpaşa İlçesi Zümrütova Mahallesi'ndeki Sönmez Çiviler Camisi'nde namaz kılan Ahıskalı Türkler, ardından Mehmetçikler için Çağlayan Kapalı Pazar Yeri'nde kurban kesti.
Zümrütova - 18.02.2018
Ahıskalı Türklerden Mehmetçiğe Destek
Dünya Ahıskalı Türkler Birliği Akdeniz Temsilciliği, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Ahıskalı Türkler, Afrin'e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu'na destek için Çağlayan Kapalı Pazar Yeri'nde bir araya geldi. Buluşmaya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin de destek verdi. Erçin, Büyükşehir Belediyesi olarak Ahıskalı Türklerin her zaman yanında olduklarını belirtti. İlk olarak Muratpaşa ilçesi Zümrütova Mahallesi'ndeki Sönmez Çiviler Camii'nde Cuma Namazı kılan Ahıskalı Türkler, ardından Mehmetçiklerimiz için kurban kesti.
Zümrütova - 08.04.2017
Halk Oylamasına Doğru
Zümrütova, Yuva, Salur mahallelerini de ziyaret eden Türel, Türkiye'de 93 senelik cumhuriyet tarihi boyunca 65 hükümet kurulduğunu, ortalama bir hükümetin ömrünün 15 ay olduğunu ifade eden Türel, 15 ayda bir hükümet hiçbir yapamayacağını belirtti.
Zümrütova - 29.03.2017
Atb'nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı
Kentin tarımsal üretimi ve bu alanda yaşanan sıkıntılara değinen Çandır, resmi verilerin Antalya'nın her geçen yıl tarım topraklarını kaybettiğini gösterdiğine işaret etti. Çandır, şöyle konuştu: "Antalya'da 2000'li yılların başında her 100 dekar alanın 20 dekarı tarım alanıyken, bugünlerde bu rakam 18 dekara kadar gerilemiştir. 30 bin futbol sahası büyüklüğünde alan kaybeden kentimizde, her nefes alışımızda 10 metrekare tarım alanımız inşaat ve kentleşmeye kurban edilmiştir. Türkiye'de 2000'li yılların başından bugüne 2 milyon 420 bin futbol sahası büyüklüğünde tarım alanı kaybolurken, her gün 8 futbol sahası büyüklüğünde tarım alanımız yok oluyor. Tüm bu kayıplar sonrası 12 Aralık 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla 49 ilde 141 ovanın tarımsal sit alanı ilan edilmesini tarım sektörü için çok önemli görüyoruz. Bölgemizde tarımsal sit alanı olarak ilan edilen Serik, Manavgat, Bozova, Söğüt, Demre, Zümrütova, Kumluca ve valiliğimizin önerisiyle eklenen Kınık ovalarımızın tarım dışına çıkmasına engel olan herkese teşekkür ediyoruz.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zümrütova Haberleri | Zümrütova Haber - Haberler - Zümrütova haberleri, son dakika zümrütova haber ve gelişmeleri burada. Hayvanseverlerin beslediği 12 yavru köpekten 2'si zehirlendi, 4'ü kayıp.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 07:54:12. #1.16#

title