ZİHNİ ALDIRMAZ HABERLERİ

Zihni Aldırmaz haber, Zihni Aldırmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zihni Aldırmaz

Zihni Aldırmaz

Doğum Yeri Adana / Türkiye
Doğum Tarihi 2.1.1947

Zihni Aldırmaz Kimdir ?

2 Ocak 1947 Adana doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana'da tamamladı. 1973 yılında GSA Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Vatani görevini İzmir Bornova'da yedek subay olarak tamamladı. 4 vakıfta kurucu üyelik ve Başkanlık yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Zihni Aldırmaz - 03.07.2020
"Futbolda şike kumpası" davasında ara karar
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın 2010 yılında görevden alınması üzerine 3,5 yıl başkan vekilliği görevi yapan Zihni Aldırmaz'ın "tanık" sıfatıyla ifadesi alındı.
Zihni Aldırmaz - 03.07.2020
"Futbolda şike kumpası" davasında gizli tanık Güneş'in ifadesi alındı Açıklaması
"Serdal Adalı'nın tahliyesi için bir anlamda ara buluculuk yapmaya başladım" Tanık Güneş, Adana'da o dönem Adana Büyükşehir Belediyesinde basın danışmanı olan Cengiz Dinçer ile asansörde karşılaştıklarını anlatarak, "Operasyon yapılmış, basına duyurulmuştu. Dinçer bana, 'Serdal ağabeyi de almışlar.' dedi. Ben de 'Boşuna uğraşmayın Serdal'ı tutuklayacaklar.' dedim. Konunun ciddiyetini anlayınca Cengiz ve o dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile bir araya geldik.
Zihni Aldırmaz - 17.01.2020
"Futbolda şike kumpası" davasında 3 tahliye
Duruşmada daha sonra sanıkların talepleri alındı. Tutuklu sanık Hidayet Karaca, eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve Aldırmaz'ın yeğeni Cengiz Dinçer'in duruşmada tanık olarak dinlenilmesini ve tahliyesini istedi.
Zihni Aldırmaz - 28.02.2019
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, aralarında eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da yer aldığı tutuksuz 12 sanığın yargılanması sürdürüldü.
Zihni Aldırmaz - 28.02.2019
Gündem Özeti / 28 Şubat 2019
(Ankara/09.30) - Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Adana Büyükşehir Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın "silahlı terör örgütüne üye olmak, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, nitelikli dolandırıcılık" suçlarından 35 yıla kadar, diğer 11 sanığın ise 5 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına Adana 2.
Zihni Aldırmaz - 26.11.2018
Gündem Özeti / 26 Kasım 2018
(İstanbul/10.30) Aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da yer aldığı tutuksuz 17 sanığın yargılandığı dava Adana 2.
Zihni Aldırmaz - 19.01.2018
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da yer aldığı 2'si tutuklu 17 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Zihni Aldırmaz - 16.09.2017
Adana'daki Fetö/pdy Davasında Tahliye Kararına İtiraz
Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 2015 yılında dönemin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile yönetiminin, vasfı üniversite alanı olan arazinin konut alanına çevrilerek FETÖ'ye yüksek meblağlarda finansman sağladıkları iddiasıyla, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 17 sanığın duruşmasında, tutuklu sanıklar eski Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ve iş adamı Mustafa Vural ev hapsi şartıyla adli kontrolle tahliye edildi.
Zihni Aldırmaz - 16.09.2017
Başsavcılıktan Fetö Tahliyelerine İtiraz
FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 2015 yılında dönemin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile yönetiminin imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak Kanuni Üniversitesine ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen konut alanına çevrilerek örgüte 150 milyon liraya ulaşan miktarda rant sağladıkları iddiasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 17 sanığın 2.
Zihni Aldırmaz - 15.09.2017
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da yer aldığı 2'si tutuklu 17 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Zihni Aldırmaz - 20.06.2017
Fetö Sanıklarının "Örgüt Yöneticiliğinden" Savunması İstendi
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Zihni Aldırmaz - 15.05.2017
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Zihni Aldırmaz - 12.05.2017
Adana'da Fetö'nün Sgk Yapılanmasına Yönelik Dava
İddianamede adı geçen Zihni Aldırmaz ve Ahmet Ece ile görüşmediğini belirten Şahin, "Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde polis memuru olarak görev yaparken 2015-2016 yıllarında Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) geçtim.
Zihni Aldırmaz - 24.03.2017
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu ikisi tutuklu 17 sanığın yargılandığı davada, tutuklu...
Zihni Aldırmaz - 16.12.2016
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu 3'ü tutuklu 17 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Zihni Aldırmaz - 01.11.2016
Dha Yurt Bülteni - 13
Adana Emniyet Müdürlüğü'ne 15 Mayıs 2015'te yapılan bir ihbarla, 2012'de Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zihni Aldırmaz ve yönetiminin, imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak Gülen Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Kanuni Üniversitesi'ne ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen konut alanına çevrilerek, cemaate 150 milyon liraya ulaşacak miktarda rant kazandırdığı iddia edildi.
Zihni Aldırmaz - 01.11.2016
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında olduğu 3'ü tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Zihni Aldırmaz - 22.10.2016
Gizli Tanık Bulut: Aytaç Durak Kumpas Sonucu Görevinden Alındı
2 MİLYAR DOLARA YAKIN HİMMET TOPLANDI Gizli tanık Bulut ifadesinde, Durak'ın görevden uzaklaştırılmasının ardından büyükşehir belediyesine vekaleten getirilen kişinin cemaatle ters düştüğü için idare mahkemesine itiraz edildiğini anlatarak, "İdare mahkemesindeki cemaat hakimleri işlemi iptal etti. Bu defa Zihni Aldırmaz cemaat tarafından yönetilmeye yatkın bir kişilik olduğu için vekil seçildi.
Zihni Aldırmaz - 12.08.2016
Adana'daki Fetö/pdy Davasında Gülen ile Birlikte 4 Kişinin Mallarına El Konuldu
Adana Emniyet Müdürlüğü'ne 15 Mayıs 2015'te yapılan bir ihbarla, 2012'de Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve yönetiminin imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Kanuni Üniversitesi'ne ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen konut alanına çevrilerek, cemaate 150 milyon liraya ulaşacak miktarda rant kazandırdığı iddia edildi.
Zihni Aldırmaz - 23.07.2016
Adana'daki Fetö/Pdy Davası
Adana'da, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, aralarında Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da olduğu 4'ü tutuklu 17 kişinin yargılandığı davada, soruşturma savcısınca tutuklu sanıkların adli kontrolle tahliye edilmelerine yapılan itiraz reddedildi.
Zihni Aldırmaz - 22.07.2016
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na" (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, aralarında Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da olduğu 4'ü tutuklu 17 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıkların adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine itiraz eden soruşturma savcısı, sanıkların tekrar tutuklanmalarını istedi.
Zihni Aldırmaz - 15.07.2016
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına" (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında olduğu 4'ü tutuklu 17 sanığın yargılandığı davada tutuklu sanıkların adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
Zihni Aldırmaz - 15.07.2016
Fetö/pdy Davasında 4 Tahliye
Adana’da aralarında Eski Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da bulunduğu Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında tutuklu yargılanan 4 sanık tahliye edildi.
Zihni Aldırmaz - 03.05.2016
Adana'da Fetö/pdy Davası Başladı (2)
Tutukluluk devam sabah saat 10.00 sıralarında başlayan duruşmanın ilk celsesi saat 00.00'da tamamlandı. Yaklaşık 14 saat süren duruşmanın sonunda mahkeme heyeti, aralarında eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da bulunduğu tutuklu 5 sanığın tutukluluk hallerine devamına karar verirken duruşmayı da eksiklerin giderilmesi için erteldi.
Zihni Aldırmaz - 03.05.2016
Adana'daki Fetö/pdy Davası
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında olduğu 5'i tutuklu 17 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi.
Zihni Aldırmaz - 02.05.2016
Adana'daki Fetö/pdy Davası Başladı
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında olduğu 17 sanığın yargılanmasına başlandı.
Zihni Aldırmaz - 01.04.2016
Fetö/pdy Operasyonlarında Üç Ayda 675 Kişi Gözaltına Alındı
Adana'daki FETÖ/PDY operasyonu Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame doğrultusunda, aralarında Fetullah Gülen ile eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da bulunduğu 17 sanık hakkında dava açıldı.
Zihni Aldırmaz - 21.03.2016
Adana'daki Fetö/pdy Soruşturması
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 17 sanıktan Fetullah Gülen'in "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek"ten ağırlaştırılmış müebbet, eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da "Terör örgütüne üye olmak, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, nitelikli dolandırıcılık" suçlarından 35 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zihni Aldırmaz Haberleri | Zihni Aldırmaz Kimdir - Haberler - Zihni Aldırmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zihni Aldırmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Futbolda şike kumpası davasında ara karar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.07.2021 07:46:22. #1.13#

title