Zeliha Koçak Haberleri

Zeliha Koçak haber, Zeliha Koçak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zeliha Koçak 25.6.2020
Van YYÜ "Mekanda Erişilebilirlik Ödülü"ne layık görüldü
Ödül törenine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, ödül alan üniversitelerin rektörleri katıldı.
Zeliha Koçak 24.6.2020
YÖK "engelsiz üniversite"leri ödüllendirdi
Törene Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetkililer, ödül almaya hak kazanan üniversitelerin rektörleri ile üniversitelerdeki engelli öğrenci birim sorumluları katıldı.
Zeliha Koçak 23.6.2020
"2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri" yarın sahiplerini bulacak
Başvurular, farklı alanlardan oluşan ve kendi alanlarında uzman panelistlerce titizlikle değerlendirilerek, "2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri"ni almaya hak kazanan yükseköğretim kurumları belirlendi. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek ödül törenine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetkililer, ödül almaya hak kazanan üniversitelerin rektörleri ile üniversitelerdeki engelli öğrenci birim sorumluları katılacak.
Zeliha Koçak 8.6.2020
Kovid-19'un akademiye etkileri Washington merkezli düşünce kuruluşunda ele alındı
THO'nun "Kovid-19 Döneminde ve Sonrasında Akademi, Araştırma ve İnovasyon" başlığıyla düzenlediği panele, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof.
Zeliha Koçak 10.5.2020
Bilim Kurulu üyesi Tufan: Aşı geliştirilemezse gelecek sene de epey hastayla karşılaşabiliriz
SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, kitle bağışıklığının sağlanması için toplumun yüzde 75'inin virüsle karşılaşması gerektiğini söyledi.
Zeliha Koçak 29.4.2020
YÖK Başkanı Saraç, eğitim ve eczacılık fakültelerinin dekanlarıyla uzaktan eğitimi görüştü
Bu kapsamda, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Şişman'ın moderatörlüğünde eğitim, Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan'ın moderatörlüğünde ise eczacılık fakültelerinin dekanlarıyla görüşmeler gerçekleştirildiğini bildiren Saraç, "Bu fakültelerdeki bilhassa uzaktan eğitim ve öğretim faaliyetlerinin durumunun ele alındığı ve salgın sürecindeki diğer meselelerin de müzakere edildiği verimli geçen toplantılar oldu.
Zeliha Koçak 22.2.2020
Avrasya Eğitim Zirvesi sona erdi
DÜNYANIN en büyük yükseköğretim zirvelerinden biri olarak kabul edilen ve bu yıl beşincisi düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi-EURIE, bugün son buldu. Zirvenin kapanışında konuşan Avrasya Üniversiteler Birliği'nin Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın bakanların ve birçok önemli ismin katılımının yanı sıra 60 ülkeden 200 üniversite ile 2 bin 500'ün üzerinde rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve uluslararası eğitim sektöründen uzmanların da katıldığını belirtti.  Doç. Dr. Aydın, zirve sayesinde üniversitelerin de birbiriyle iletişim halinde olduğunu ifade ederek zirve ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: "Üniversiteler iş birliği çalışmaları yaptı, ortak projelere imza attı. Malezya'dan, Hindistan'dan, İran'dan, Endonezya'dan, Malezya'dan, Brezilya'dan, Avrupa'nın değişik ülkelerinden, Afrika'dan üniversiteler buraya gelerek dünyadaki üniversitelerin bilgi birikimini aynı havuzda toplamanın başarısını yakaladılar burada. Dünyada artık tek başına bir üniversitenin veya coğrafyanın tek başına problemleri çözmesi mümkün olamıyor. Bugün sabah itibariyle öğrendik ki korona virüs nedeniyle ölü sayısı bin 700-bin 800 kişiyi aştı. Virüsü taşıyan insan sayısı 70 bini aştı. Yakın coğrafyamızda bile virüs tehlikesi var. Bütün bu problemleri tek başına bir üniversitenin çözmesi mümkün değil. İşte bu tür iş birlikleri ve bilgi birikimlerini bir araya getirerek ancak deprem, terör, göç gibi dünya problemlerine çözüm üretebiliriz." YÜKSEKÖĞRETİMDE KADIN LİDERLER PANELİ DÜZENLENDİ Zirveye katılan üniversitelerin önemli bilgilerle döneceğini de ifade eden Doç. Dr. Aydın, 'Yükseköğretimde Kadın Liderler Paneli' gerçekleştirildiğini de belirterek sözlerini şöyle noktaladı: "YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Zeliha Koçak, Sezer Komsuoğlu ve değerli rektörlerin katılımı ile zirve gerçekleşiyor.
Zeliha Koçak: Tarımda yapay zeka dönemiZeliha Koçak 20.1.2020
Zeliha Koçak 17.1.2020
Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi İzmir'de başladı
Açılış törenine Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Zeliha Koçak Tufan, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyeleri Prof.
Zeliha Koçak 16.12.2019
İlaç Ar-Ge Çalıştayı Ege Üniversitesinin ev sahipliğinde yapıldı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, ilaç ve aşı geliştirme konusunda, YÖK'ün üniversitelere ve araştırma merkezlerine proje desteği verdiğini söyledi.
Zeliha Koçak 9.12.2019
Gaziantep'te "Savaş, Göç, Kadın Sempozyumu" düzenlendi
Üniversitenin konferans salonunda gerçekleşen sempozyumda konuşan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, göç konusunda Türkiye'nin yaptıklarının bilinmesi açısından Ortadoğu'da "Akademik Mirası Koruma Projesi" adlı bir çalışma başlattıklarını söyledi.
Zeliha Koçak 7.10.2019
Malatya Turgut Özal Üniversitesi akademik yıl açılış töreni
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, mobil aplikasyonların tüm dünyada kullanıldığını belirterek, "Google Play'de 3 milyona yakın aplikasyon var. Bunları bizim de üretmemiz gerekiyor.
Zeliha Koçak 7.9.2019
YÖK'ün akademik lobi faaliyetleri ABD'de sonuç verdi
Saraç, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: "Akademik Miras Projemiz kapsamında YÖK olarak Washington'da yaptığımız panel sırasında Kongre üyeleriyle ve diğer yetkililerle temaslar kurarak konuyu gündeme getirmiştik. Ayrıca bazı Kongre üyeleri tarafından Türkiye'ye seyahat uyarısının özellikle akademik ilişkiler açısından endişe verici olduğuna dair bir mektup kaleme alınması sağlanmıştı. ABD tarafından, ülkemize seyahat uyarısının Fransa, Almanya gibi diğer Avrupa ülkelerine benzer şekilde 2. düzeye indirilmesi kararı alınmasından memnuniyet duymaktayız. Akademik lobi faaliyetlerimizin bu sürece büyük katkı sağlaması bizler için sevindiricidir. Yükseköğretim Kurulumuz tüm bileşenleriyle ülkemizin uluslararası ilişkilerine kendi yetki alanı çerçevesinde katkı sağlamaya devam edecektir." ABD'de temaslarda bulunan YÖK heyetinde YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.
Zeliha Koçak 30.7.2019
"Suriyeli öğrencilere yönelik üç model geliştirdik"
"Doğrudan denklik alınıyor diye bir şey yok" Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, göçmen ve mültecilerin yükseköğrenimle ilgili yaşadığı sorunlara değindi.
Zeliha Koçak 11.6.2019
Londra'da Akademik Mirasın Korunması paneli
Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, panelde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve YÖK öncülüğünde hayata geçirilen "Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi" hakkında bilgi verdi.
Zeliha Koçak 14.5.2019
Engelsiz Üniversite Ödülleri" Sahiplerini Buluyor
Törene, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başta olmak üzere YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK üyeleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetkililer, rektörler ve üniversitelerdeki engelli öğrenci birim sorumluları da katılacak.
Zeliha Koçak 6.4.2019
YÖK'ten ABD'de Akademik Lobi Faaliyeti
Heyette, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.
Zeliha Koçak 29.3.2019
Washington'da "Orta Doğu'da Akademik Mirası Koruma" Paneli
Moderatörlüğünü Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan'ın yaptığı panelde konuşmacı olarak, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve projenin koordinatörü Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.
Zeliha Koçak 21.2.2019
Brüksel'de "Mültecilerin Sosyal Olarak Desteklenmesi" Paneli
Panele, YÖK Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof.
12
Şu an buradasınız: Zeliha Koçak Haberleri | Zeliha Koçak Kimdir - Haberler - Zeliha Koçak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zeliha Koçak kimdir, hayatı ve biyografisi. Van YYÜ Mekanda Erişilebilirlik Ödülüne layık görüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 13:59:15. #1.14#
title