ZEKİ YILMAZER Biyografisi, ZEKİ YILMAZER kimdir?

Zeki Yılmazer Biyografisi

Zeki Yılmazer
Doğum Yeri Sinop/ Türkiye
Doğum Tarihi 30.10.1957 -
Zeki Yılmazer, ( d. 30 Ekim 1957 ) Türk eğitimci, turizmci, siyasetçi, iş adamı,eski Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, eski bürokrat, eski Sinop belediye başkanıdır.

Yılmazer, 1957 yılında Sinop'ta doğmuştur. Kısa bir süre öğretmenlik yapan Yılmazer daha sonra siyasete atılmıştır. Çeşitli vakıflarda başkanlık ve yöneticilik yapmıştır.Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Eğitim Spor Kulüp Başkanlığı ve çeşitli derneklerde yöneticilik görevlerinde bulundu, Anavatan Partisi Sinop il başkanlığı ve ilçe başkanlıkları yapmıştır. ANAP Sinop 2. sıra milletvekili adayı olmuş ancak kazanamamıştır.

2006 yılında Abalı köyünde çöp istasyonu yapılmasına karşı çıkan Çevre Dostları Dernek Başkanına hakaret etmesinden dolayı , 2007 yılında AKP il başkanlığını yaptığı sırada AKP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Ünal'a hakaret etmesi nedeniyle hakkında davalar açılmıştır.AKP'nin A.Dodurgalı'yı birinci sıradan milletvekili adayı göstermesi nedeniyle partisinden istifa etmiştir. 2004 yılında Sinop Belediye Başkanlığına seçilmiş ve 5 sene bu görevi yürütmüştür.

Başkanlık sürecinde birçok televizyon kanalına çıkan başkan Yılmazer bu tarihlerde trafik kazası geçirmiştir.Ardından 2009 yılında silahlı saldırıya uğrayan Yılmazer'e 19 el ateş eden saldırgana kendisi de karşılık vermiştir. Bu suikast girişiminden yaralanarak kurtulmuştur. 2011 yılında denize dolgu yaparak Sinop'ta ki tarihi dokuya zarar vermesi nedeniyle Sinop Valiliği tarafından açılan mahkeme sonucunda 18 ay hapis cezası aldı. Ancak hapis cezası 5.000? para cezasına çevrildi.

Zeki Yılmazer haberleri için tıklayın

title