Zeki Çolak Haberleri

Zeki Çolak haber, Zeki Çolak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zeki Çolak - 23.12.2020
Eski yüzbaşı Burak Akın hakkındaki hüküm kesinleşti
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu kabul eden dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruma müdürü eski yüzbaşı Burak Akın hakkında verilen "ceza verilmesine yer olmadığı" kararı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesinin incelemesinin ardından kesinleşti.
Zeki Çolak - 11.12.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Tanışık, 15 Temmuz günü Genelkurmay karargahında dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak ve yanındakileri derdest eden grupta yer alan sanık eski kurmay yarbay Halit Kazancı'nın "koruma tatbikatı" yapılacağını söyleyerek saat 23.
Zeki Çolak - 25.11.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davasında karar yarın açıklanacak
Dönemin Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin de arasında bulunduğu çok sayıda kişi, Akıncı'da günler öncesinden hazırlanan mahzenlerde rehin tutuldu.
Zeki Çolak - 22.07.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Olay günü darbe girişiminde bulunma kastıyla hareket etmediğini savunan Maldar, "Ben darbeyi Akıncı'ya gelene kadar anlayamadım. Bunu anlayamamamı garipseyene de dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı olan ve Genelkurmay karargahında derdest edilen Salih Zeki Çolak'ın ifadesine bakmalarını öneriyorum.
Zeki Çolak - 14.07.2020
FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti (1)
Ertesi gün öğle saatlerine kadar süren olaylara vatandaşlar kahramanca direndi. Darbe planı öne çekildi Darbe girişimi günü saat 16.16'da MİT Müsteşarlığına giden Kara Havacılık Komutanlığında görevli bir subay, FETÖ üyesi askerlerin Müsteşar Hakan Fidan'ı almak üzere kuruma saldırıda bulunacağını ihbar etti. MİT yetkililerinin Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'i telefonla bilgilendirmesinin ardından MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bir yardımcısı ayrı ayrı Genelkurmay Başkanlığına geldi. FETÖ'cüler karargahtaki hareketliliği görüp paniğe kapılarak, ertesi gün saat 03.00'te başlamasını planladıkları girişimi 15 Temmuz saat 20.30'a çekmeyi kararlaştırdı. MİT Müsteşarı Fidan'ın Genelkurmay'dan ayrıldığı dakikalarda, karargahtan yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında darbe hazırlıkları için toplanan 33 Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) personeli Genelkurmay'a doğru otobüsle yola çıktı. Dönemin Genelkurmay Stratejik Daire Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli, saat 21.00'de makam odasına girdiği Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'a, "Komutanım operasyon başlıyor, herkesi alacağız, taburlar, tugaylar yola çıktı." sözleriyle darbeyi tebliğ etti. Girişimi desteklemeyeceğini belirterek, söylenenlere tepki gösteren Akar'ın ağzı ve burnu darbeci askerlerce kapatıldı, elleri plastik kelepçeyle bağlandı. Karargaha dönen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, beraberindeki Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral İhsan Uyar ve emir subayı Yunus Can, Akıncı Üssü'nden gelen darbeci ÖKK personelince derdest edildi.
Zeki Çolak - 10.07.2020
15 Temmuz'un ilk şehidi Aydın'ın eşi: "Cezaların onanması bayram günümüz olacak"
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi gecesinde "ilk kahraman şehit" olarak tarihe adını yazdıran Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruma astsubayı Bülent Aydın'ın eşi Şahnaz Aydın, "Katillerin cezasını tamamen almış olmalarını, cezaların onanmasını bekliyoruz.
Zeki Çolak - 30.12.2019
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından 2019 değerlendirmesi
"Bildiğimiz şeyleri tekrarlarsa etkin pişmanlıktan yararlanamaz. Bize yeni bir şeyler söylemesi lazım." diyen Kocaman, 15 Temmuz'da dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruma subaylığını yapan ve sonraki aylarda emniyete teslim olan Burak Akın'ın durumunu örnek gösterdi.
Zeki Çolak - 17.09.2019
'Fetö yapılanmasını biliyorduk ama somut belgemiz yoktu'
Ankara 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin gerekçeli kararında, çarpıcı bilgilere yer verildi. Kararda, FETÖ yapılanmasının daha önce de bilindiği, ancak belgelenemediği için müdahale edilemediği belirtildi. Gerekçeli kararda, darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanı olan Tümgeneral Hakan Atınç ile MİT'e yapılan ihbar nedeniyle kontrol için gelen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak arasındaki diyaloğa yer verildi.
Zeki Çolak - 13.09.2019
Darbeci helikopter pilotlarıyla ilgili kararın gerekçesi açıklandı
Öte yandan, bin 242 sayfalık gerekçeli kararda, 278 mağdur müşteki, 261 tanık, 27 şehit yakını ile dönenim Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in de aralarında bulunduğu 12 katılanın ifadeleri de yer aldı.
Zeki Çolak - 13.09.2019
Kara Havacılık Komutanlığı davasının gerekçeli kararı yazıldı (1)
Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, üye hakimler Mustafa Şenocak ile Ahmet Dişbudak'ın imzasını taşıyan 1242 sayfalık kararda, 278 mağdur müşteki, 261 tanık, 27 şehit yakını ile dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Genelkurmay 2.
Zeki Çolak - 26.07.2019
Evini atölyeye çevirdi, hayalini gerçekleştirdi
Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde yaşayan emekli sınıf öğretmeni Zeki Çolak, köydeki evinin alt katını atölyeye çevirerek çocukluk hayalini gerçekleştirdi.
Zeki Çolak - 08.07.2019
Akıncı Üssü davası
Akın Öztürk ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ı taşıyan uçağın 13.
Zeki Çolak - 25.06.2019
Akıncı Üssü davası
15 Temmuz'da, diğer personeller yıllık izinde olduğu için İzmir'den dönen Akın Öztürk'ü karşılamak üzere Etimesgut'taki havaalanında hazır bulunduğunu anlatan Keskin, Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın da içinde olduğu uçağın 13.
Zeki Çolak - 20.06.2019
Darbe bildirisinde imzası olan albaya 141 kez ağırlaştırılmış müebbet
FETÖ'nün, 16 Temmuz saat 03.00'te yapılması planlanan darbe girişiminin Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'na MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın gelmesi ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın Kara Havacılık Komutanlığına gitmesinin örgüt mensubu askerlerce duyulmasının ardından öne çekildiği, Turhan tarafından TSK'deki FETÖ mensuplarına duyuruldu.
Zeki Çolak - 20.06.2019
Komutanları derdest eden ÖKK tim komutanına 141 kez ağırlaştırılmış müebbet
O sırada karargaha giriş yapmak isteyen Kara Kuvvet Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Alakuş'un komutasındaki darbecilerce derdest edildi.
Zeki Çolak - 24.04.2019
Genelkurmay Çatı Davası
Olay günü Kara Havacılık Komutanlığında kışla nöbetçi amiri olduğunu ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak ve beraberindekilerin kışlayı denetlemeye geldiğini belirten Karacan, darbeye ilişkin bir önlem alınmadığı iddiasında bulundu.
Zeki Çolak - 11.04.2019
Mahkeme Başkanı'ndan Konsey Üyesi Albaya Tepki
Üzerine atılı suçlamalara ilişkin beyanda bulunan Gözel, iddianamede yer aldığı gibi eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve İhsan Uyar'ın derdest edilmesinde yer almadığını bildirdi.
Zeki Çolak - 03.04.2019
Kara Havacılık Komutanlığı Darbe Girişimi Davası
İlerleyen saatlerde dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın emir subayının arayıp Atınç ile görüşme talep ettiğini belirten sanık Karagöz, çok geçmeden Çolak ve beraberindeki üst düzey komutanların birliğe geldiğini aktardı.
Zeki Çolak - 19.03.2019
Orgeneralin Derdest Edilmesi Emrini Astsubaydan Almışlar
Alakuş, "Saat 21.22'de Genelkurmay nizamiyesinden giriyoruz. Genelkurmay'ın bu konudan haberi olmasa, değil beni bir kediyi bile içeri almazlar. Girişten sonra komuta katını güvenlik altına alıyoruz. Bir kişiyi emniyete alacaksanız ilk önce yere yatırırsınız. Darbe yapmak için yere yatırmak diye bir husus yok. Elimizde yazılı bir isim listesi yok, personel tamamen kendi inisiyatifiyle işlem yaptı. Komuta katının emniyete alınmasından sonra da Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler'in emir subayı tarafından tahliye edildiği bilgisini aldık. Daha sonra güney nizamiyede çatışma haberleri geldi. O sırada ne olduğu belli değil. Bir süre sonra da Kara Kuvvetleri Komutanı (Orgeneral Salih Zeki Çolak) ve kurmay başkanının karargaha gelişi var.
Zeki Çolak - 13.02.2019
Kara Havacılık Komutanlığı Darbe Girişimi Davası
Altun, çıkış yaptıktan sonra tabur komutanı Yarbay Cengiz Zıypak'ın ve akabinde Grup Komutanı Albay Oğuz Yalçın'ın arayıp Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın VIP uçuş gerçekleştireceğini, bu yüzden ekibin ve uçağın hazırlanması emrini verdiğini bildirdi.
Zeki Çolak - 07.01.2019
Darbe Girişiminde MİT'i Tarayan Eski Yarbayın Akıncı Üssü'ndeki Görüntüleri
Darbe girişimi gecesi Kara Havacılık Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında TBMM, MİT ve bazı kamu kuruluşlarını bombalayan pilotların da yer aldığı 152 kişinin yargılandığı davanın sanıkları arasında eski pilot yarbay Murat Karakaş da bulunuyor. Akıncı Üssü'nde 16 Temmuz 2016 akşamı sivil kıyafetlerle yakalanıp, gözaltına alınan Karakaş, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  Tutuklu sanık Murat Karakaş, Ankara 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava kapsamında savunmasını yaptı. Karakaş, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda günlük mesaisine başladığını, akşam saatlerinde dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak'ın Genel Sekreteri Kurmay Albay Uğur Karaca'nın emriyle Kara Havacılık Komutanlığı'na gittiğini söyledi.
Zeki Çolak - 21.12.2018
Duruşmayı Uzatma" Taktiği Tutmadı
Ardından 33 kişilik Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) personeliyle dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak ve yanındakileri derdest eden grupta yer alan sanık eski kurmay yarbay Halit Kazancı söz aldı.
Zeki Çolak - 14.12.2018
Derdest Ettiği Komutanın Ellerini Emniyet Gerekçesiyle Bağlamış
Karargaha girerken, kapıda dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın da giriş yaptığını ifade eden Kazancı, savunmasına şöyle devam etti: "Nizamiyeden silah sesleri gelince komutanlar yere yatıp hedef küçülttü.
Zeki Çolak - 09.12.2018
Lösemili Selin İçin İlik Kampanyası
Evreşe beldesinde yaşayan Zeki Çolak (52) ve Mehtap Çolak (46) çiftçinin lösemi hastası kızları Selin Çolak'a uygun ilik bulunması için başlatılan kampanyaya destek gittikçe büyüyor.
Zeki Çolak - 09.12.2018
Gelibolulular, Selin'e Donör Olmak İçin Koştu
Gelibolu'nun Evreşe beldesinde Zeki Çolak (52) ve Mehtap Çolak (46) çiftçinin, Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 2,5 ay önce lösemi teşhisi konulan kızları, Gelibolu Fen Lisesi 3'üncü sınıf öğrencisi Selin Çolak'a destek çığ gibi büyüyor.
Zeki Çolak - 30.11.2018
Gelibolu'da Selin İçin İlik Aranıyor
Baba Zeki Çolak, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının yaşayabilmesi için ilik nakli yapılması gerektiğini söyledi.
Zeki Çolak - 30.11.2018
Selin'in Yaşaması İlik Nakline Bağlı
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe beldesinde yaşayan Mehtap Çolak (46) ve Zeki Çolak'ın (52) iki kızından küçüğü olan Selin Çolak (17), 2.
Zeki Çolak - 29.11.2018
Genelkurmay Çatı Davası
Olay günü dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak'ın karargaha dönmesini beklediğinden mesaiyi terk etmediğini ileri süren Eroğlu, komutanı beklediği sırada Genelkurmay nizamiyesinde çatışma olduğunu öğrendiğini kaydetti.
Zeki Çolak - 30.10.2018
Kara Havacılık Komutanlığı Darbe Girişimi Davası
Olay günü CH47 helikopterin envantere katılımı dolayısıyla yapılacak tören için çalıştıklarını anlatan Okan, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve beraberindeki heyetin kışlaya gelmesi nedeniyle kışlada kalıp arz yaptığını belirtti.
Zeki Çolak - 10.10.2018
Orgeneralin Alıkonulduğunu Anlayamamış
Söz konusu kişinin, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak'ın koruma subayı Burak Akın olduğunu öğrendiğini dile getiren Felekoğlu, sağlık ekibi gelene kadar Akın'a turnike yaptığını söyledi.
Zeki Çolak - 09.08.2018
Kara Havacılık Darbe Davası
Darbe girişiminin yaşandığı gün Skorsky helikopterlerinin bakım ambarında nöbetçi olduğunu ifade eden Selamoğlu, 16 Temmuz 2016'da dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak'ın birliği ziyaret edeceğinin söylendiğini, kendisinin buna yönelik hazırlıklar yaptığını dile getirdi.
Zeki Çolak - 31.07.2018
Kara Havacılık Komutanlığı Davası
Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak ve beraberindeki askeri heyetin saat 19.
Zeki Çolak - 26.07.2018
Genelkurmay Çatı Davasında Sözde Konsey Üyesi Caha Savunma Yaptı
Genelkurmay Başkanlığından bir personelin 20.40 civarı askeri hattan aradığını belirten Caha, bu personelin terör tehditlerine yönelik kuvvet karargahlarının emniyet tedbirlerinin uygunluğunun denenmesi maksadıyla bir tatbikat icra edileceğini, Kara Kuvvetleri Karargahı için bu maksatla kendisinin görevlendirildiğini söylediğini öne sürdü. Ayrıca bu kişinin, konu hakkındaki mesajların çekilmekte olduğunu, mesajların alınır alınmaz gereğinin yapılmasının beklendiğini bildirdiğini de iddia eden Caha, şöyle devam etti: "Bu görüşmeye müteakip, hemen konu hakkında kendisini bilgilendirmek ve emrini almak maksadıyla İhsan Uyar'ın müsait olup olmadığını öğrenmek için telefon ettiğim zaman, emir astsubayından kurmay başkanının Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Genelkurmay'da olduklarını öğrendim.
Zeki Çolak - 24.07.2018
Akıncı'da Yakalanan Sat'çılar Hakim Karşısında
Bu konuşma neticesinde Genelkurmay Başkanı'nın üsste olduğu sonucuna vardık. Sabah saatlerinde bu iki kişi gidince binaya girdik. Rehinelerin başında bekleyen havacı subay, bize içerideki insanların tuvalet ihtiyacı olduğunu söyledi ve yardım istedi. Ben de istenen yardıma kayıtsız kalamadım. Bu personele içerideki kişilerin kim olduğunu sorduğumda bilmediğini söyledi. Biz oradakilerin ihtiyaçlarını giderdik. Daha sonra gözüme sehpanın üzerinde kimlik kartı çarptı. Üzerinde Orgeneral Zeki Çolak'ın ismi yazıyordu.
Zeki Çolak - 24.07.2018
Akıncı'da Yakalanan Sat'çılar Hakim Karşısında
Binanın güvenliği için çevre emniyeti aldığını öne süren Albayrak, şunları belirtti: "Mustafa Avşar üsteğmenle dış koruma görevi icra ediyorduk. Binanın çevresinde havacı tulumlu iki kişi daha vardı. Bazen binaya birileri gelip gidiyordu. Bazen yemek getiriyorlardı. Biz oradayken elleri bağlı olarak kimse girip çıkmadı. Sabah gün aydınlandığında içeri girdim. Rütbeli birileri elleri gözleri bağlı içeride oturuyordu. Mustafa üsteğmene bunların kim olduğunu sordum. İçlerinden birisinin Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak olduğunu öğrendim.
Zeki Çolak - 17.07.2018
Emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Çolak ABD'de 15 Temmuz'u Anlattı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbecilerce derdest edilen Emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak, Kara Havacılık Komutanlığında yaptığı denetimin, darbecileri panikleten ve darbenin öne alınmasına neden olan etkenlerden biri olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zeki Çolak Haberleri | Zeki Çolak Kimdir - Haberler - Zeki Çolak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zeki Çolak kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski yüzbaşı Burak Akın hakkındaki hüküm kesinleşti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 15:29:48. #1.14#

title