ZEKERİYA KURŞUN HABERLERİ

Zekeriya Kurşun Haberleri

Zekeriya Kurşun haber, Zekeriya Kurşun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zekeriya Kurşun - 22.10.2020
Fatih Sultan Mehmet Müzesi tasarım çalışmaları devam ediyor
Toplantıya, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Fatih Sultan Mehmet Müzesi Bilim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Feridun Emecen, Prof. Dr. İdris Bostan, Prof .Dr. Zekeriya Kurşun, Prof.
Zekeriya Kurşun - 29.8.2020
KASAM'dan "Tarihten Günümüze Lübnan ve Geleceği" paneli
Açılış konuşmasını KASAM Başkanı Yusuf Cevahir'in yaptığı panelde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.
Zekeriya Kurşun - 7.6.2020
Son dakika güncel: "Yemen Savaşı ve Uluslararası Toplum: Biz Nerede Duruyoruz?" paneli
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun'un moderatörlüğünde düzenlenen panele, Türkiye-Yemen Derneği Başkanı Dr.
Zekeriya Kurşun - 26.5.2020
KASAM'dan "Balkanlarda Ortak Miras" paneli
KASAM'ın YouTube kanalından düzenlenen, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun'un moderatörlüğünü yaptığı programa, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat katıldı.
Zekeriya Kurşun - 19.5.2020
Akademisyenler Evliya Çelebi'yi anlattı
Prof. Dr. Donna Landry, Prof. Dr. Gerald Maclean, Prof. Dr. Musa Duman, Prof. Dr. Hayati Develi ve Prof. Dr. Zekeriya Kurşun'un konuşmacı olarak yer aldığı panel, üniversitenin YouTube sayfasında canlı olarak yayınlandı.
Zekeriya Kurşun - 18.1.2020
Libya'nın Ankara Büyükelçisi'nden "iki ülkenin güçlü olması gerekliliği" vurgusu
Programın moderatörlüğünü yapan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun da Türkiye'nin Libya'da bulunmasının 3 ana gerekçesi olduğunu söyledi.
Zekeriya Kurşun - 27.12.2019
Prof. Dr. Kurşun: Irak, Osmanlı döneminin tecrübelerini hatırlamalı
Bağdat, Osmanlı dönemindeki kimliğiyle 'Uluslararası Osmanlı Bağdat'ı Sempozyumu'nda ele alındı. FSMVÜ Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, 'Osmanlı tecrübesi bugün bir kez daha hatırlanmalıdır.
Zekeriya Kurşun - 26.12.2019
"Uluslararası Osmanlı Bağdat'ı Sempozyumu"
Açılışta konuşan FSMVÜ Tarih Bölümü Başkanı Prof.Dr. Zekeriya Kurşun, modern Irak'ın kuruluşunun büyük ölçüde 1831-1917 yılları arasındaki Osmanlı düzenlemelerinden hareketle başladığını ifade etti.
Zekeriya Kurşun - 20.9.2019
"türkiye yeni dönemde uluslararası ilişkiler disiplinine aday"
Orta Doğu ve Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ORDAM) Müdürü Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Türkiye'nin batı ile doğu arasında köprü görevi gördüğünü belirterek, "Türkiye uluslararası ilişkiler disiplinine aday bir ülke.
Zekeriya Kurşun - 20.8.2019
Kızıldeniz'de uluslararası pazarlıklar
Berlin Duvarı'nın yıkılmasıyla son bulan Soğuk Savaş'ın hayaleti bugün hala Suriye, Basra Körfezi ve Kızıldeniz'de dolaşıyor.
Zekeriya Kurşun - 16.7.2019
"Yeni Türkiye'nin Dönüm Noktası: 15 Temmuz 2016" paneli
15 Temmuz 2016 gecesinin karanlık olarak tanımlanabilecek ancak sabahı aydınlık olan, zaferle sonuçlanmış bir gece olduğunu belirten Başar, şöyle konuştu: "O gece Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki hainler ve Türkiye düşmanları başta Ankara ve İstanbul olmak üzere ülkemizin her tarafını ele geçirmek istemişlerdir. Tekrar 3 yıl öncesine dönecek olursak, 15 Temmuz akşamı, ordumuz içindeki bir avuç hain grup, İstanbul köprülerini tutarken, bir başka grup Büyükşehir Belediyesini, Valiliği ve Emniyet Müdürlüğünü işgal etmek aynı zamanda TRT ve basın yayın kuruluşlarına hakim olmak istemiştir. TBMM, tarihinde ilk defa jet uçaklarla bombalandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ele geçirilmek istendi." Başar, 15 Temmuz'da Türkiye'nin bağımsızlığının ve istiklalinin elinden alınmak istendiğini ancak darbecilerin mağlup olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kahraman millet, silahlı kuvvetler ve emniyet mensupları içindeki sağduyulu kişiler sayesinde darbeciler mağlup oldu. 15 Temmuz önemli günümüz, unutmadık ve unutturmayacağız. Tarihimiz zaferler ve fetihlerle doludur. Malazgirt'ten alacak olursak Kosova, Otlukbeli Zaferi, yakın tarihte Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya... Bütün bu zaferler muharebeler aslında düşmanı belli olan kuvvetler ve güçlerle yapılan muharebeler ve kazanılan zaferlerdi. 15 Temmuz'da düşmanımız içimizdendi ve ordumuz içindeki hainlerdi. Bu bakımdan çok önemliydi. 16 Temmuz sabahı zaferle sonuçlandı. Bağımsızlık ve istiklalimiz zaferle taçlandı. Bugün 3 yıl önceki olayı sebepleri ve sonuçları konuşmak için buradayız. 15 Temmuz zaferi kolay kazanılmadı. 251 şehit ve çok sayıda gazimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum." "15 Temmuz 2016 Türkiye için bir dönüm noktasıydı" Açılışın ardından moderatörlüğünü FSMVÜ Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun'un yaptığı "Yeni Türkiye'nin Dönüm Noktası: 15 Temmuz 2016 adlı panel gerçekleştirildi.
Zekeriya Kurşun - 19.2.2019
Doha'da Türk-Katar İlişkilerinin Tarihi Anlatıldı
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Ortadoğu ve Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Osmanlı belgelerinde Katar adının ilk kez 1555'te görünmeye başlandığını söyledi.
Zekeriya Kurşun - 29.12.2018
İstanbul'dan Dünyaya "Kudüs'ün Yanındayız" Mesajı Verdiler
"İslam alemi büyük bir imtihandan geçiyor" Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise "Biz Müslümanlar için Kudüs büyük bir anlam ifade etmektedir. Mukaddes beldelerin her birinde ecdadımızın gerçekten büyük bir emeği, hasreti var. Oraların gerek kurtuluşunda gerek imarında gerçekten bugün yüzyıllar boyunca da bizleri onurlandıracak duruşları hep göstermişlerdir" şeklinde konuştu. Kudüs'teki İsrail zulmüne dikkat çeken Çağırıcı şöyle devam etti: "O mübarek beldenin bahçelerinin içerisine kadar zalim İsrail askerlerinin girmesi insanın kanına dokunuyor. İslam aleminin büyük bir imtihandan geçiyor. 21. yüzyıl dünyasında hala orada zulüm devam ediyorsa durup kendimize bir kaz deha bakmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın göstereceği yolda yapılacak mücadelenin maddi ve manevi olarak içinde olacağız" Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyet Başkanı Dr. Nevvaf Tekruri, "Kardeşlerim Kudüs bizim boynumuzda bir emanettir, Peygamber Efendimizin bir emanetidir. Tabi kötüler asla ve asla bu yükü kaldıramaz. Sadece mümin insanlar bu yükü taşıyabilir" diye konuştu. Ortadoğu ve Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Zekeriya Kurşun, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Gerçek ve rektörü Prof.
Zekeriya Kurşun - 29.12.2018
Kudüs'ün İsrail'in Başkenti Olamayacağını Dünyaya Anlatmalıyız"
'Osmanlı Dönemi'nde Kudüs'te İlmi Hayat ve Eğitim Sempozyumu'nda konuşan Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olamayacağının dünyaya anlatılması gerektiğini vurgulayarak, "Kudüs, dünya gündeminde tutulması gereken bir konudur.
Zekeriya Kurşun - 29.12.2018
Kudüs'ün İsrail'in Başkenti Olamayacağını Dünyaya Anlatmalıyız"
"Kudüs'ün İsrail'in başkenti olamayacağını dünyaya anlatmalıyız" İSTANBUL, (DHA)- Osmanlı Dönemi'nde Kudüs'te İlmi Hayat ve Eğitim Sempozyumu'nda konuşan Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olamayacağının dünyaya anlatılması gerektiğini vurgulayarak, " Kudüs, dünya gündeminde tutulması gereken bir konudur.
Zekeriya Kurşun - 29.12.2018
Uluslararası Osmanlı Dönemi'nde Kudüs'te İlmi Hayat ve Eğitim" Sempozyumu
"Kudüs bugün işgal altındadır" Ortadoğu ve Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Zekeriya Kurşun ise, sempozyumun amacının dört asır Osmanlı idaresinde kalan Kudüs'te ilmi hayatın her yönünü konuşmaya ve belgelemek olduğunu söyledi.
Zekeriya Kurşun - 9.12.2018
Osmanlı Bilgi Üreten Bir Devletti"
İstanbul'da düzenlenen 'Osmanlı Dünyasında Bilgi ve Tecrübenin İntikali' çalıştayında konuşan Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, "Osmanlı bilgi üreten bir devletti.
Zekeriya Kurşun - 6.12.2018
Yorum: Katar'ın Opec'ten Çekilmesi Ne İfade Ediyor?
Zekeriya Kurşun / Yeni Şafak The post Yorum: Katar'ın OPEC'ten çekilmesi ne ifade ediyor? appeared first on Enerji Enstitüsü .
Zekeriya Kurşun - 28.10.2018
Tarihten Günümüze Türkiye-Dağıstan İlişkileri
2 oturumdan oluşan sempozyuma FSMVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahameddin Başar, FSMVÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, FSMVÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Zekeriya Kurşun - 7.8.2018
İslam Dünyasında Birliktelik Hukuku"
Korkusuz, şunları kaydetti: "İslam ülkeleri arasındaki nefret dilinin behemehal kaldırılması gerekiyor. İslam dünyasında korkunç bir nefret dili var. Nefret dilinin azalması için tüccarlara ve sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. Hukukta İslam aleminin birlikteliğinin tek yolu, fıkıh eliyle günümüz hukukçularının bir araya gelerek kararlara orijinal hükümler vermesidir. Hukuk sistemleri ikiye ayrılır. İctihadi hukuk, kanun sistemi. İslam ülkeleri arasında yirmi yıl savaşları, yüz yıl savaşları yok. Nefret dilini kaldırıp fıkıh ehliyle hukuk ehlini bir araya getirmek gerekiyor. İslam ülkeleri bir hedef ortaya koymalı, temel yasalar ortaya koymalı. Her ülkenin kültürel değerleri dikkate alınarak bu normlar düzenlenmelidir. Hukuk birlikteliğinde çok çalışmaya ihtiyaç var. Bu alanda çalışma yok." Korkusuz'un konuşmasının ardından Prof. Zekeriya Kurşun da "İslam coğrafyasındaki durum ve İslam dünyasının zayıflıkları, imkan ve potansiyeller" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.
Zekeriya Kurşun - 10.5.2018
Gaziosmanpaşa'da 'Bosna Hersek ve Aliya İzzetbegoviç Uluslararası Sempozyumu'
"Amacımız kültür mirasını gelecek nesillere taşımak" Sempozyuma ev sahipliği yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da, iki ülke arasındaki ilişkilerden bahsetti. Kültürel köprüleri güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Usta şöyle konuştu: "Bu sempozyuma 14 ayrı akademisyen, yurtdışı ve Bosna-Hersek'ten misafirlerimiz iştirak ediyor. Amacımız, bugüne kadar tam anlamıyla kavrayamadığımız bir kültürel köprüyü güçlendirmek. İçimizdeki bu eksiklikleri gidererek bunları bilimsel anlamda güçlenmesini sağlamak. Buradaki akademisyenlerimizle birlikte Bosna-Hersek kültürünü, Aliya İzzetbegoviç'in kültür mirasını anlamak ve gelecek nesillere taşımaya çalışmak en büyük hedefimiz." Açılış konuşmalarının ardından panel başladı. Akademisyenler Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Prof.
Zekeriya Kurşun - 25.4.2018
Öğrenciler Fatih Sultan Mehmet Dönemini Anlatacak
Prof. Dr. Abdülkadir Özcan, Prof. Dr. Fahameddin Başar, Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Prof.
Zekeriya Kurşun - 9.4.2018
Yeniden) Maltepe Üniversitesi'nde Kudüs Etkinliği
PROF DR. ZEKERİYA KURŞUN TARİHSEL ARKA PLANI ANLATACAK Konunun uzmanı olan, Ortadoğu çalışmaları yapan ve Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneği (ORDAF)'nin Kurucusu Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, bu sürecin tarihsel arka planını aktaracaktır.
Zekeriya Kurşun - 9.4.2018
Marmara Üniversitesi'nde Kudüs Etkinliği
PROF DR. ZEKERİYA KURŞUN TARİHSEL ARKA PLANI ANLATACAK Konunun uzmanı olan, Ortadoğu çalışmaları yapan ve Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneği (ORDAF)'nin Kurucusu Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, bu sürecin tarihsel arka planını aktaracaktır.
Zekeriya Kurşun - 23.3.2018
1. Dünya Savaşında İki Cephe: Çanakkale ve Filistin" Paneli
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, "Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yılını kutladığımız zamanda başta ABD olmak üzere bizimle 60 yıldır müttefik olan bütün güçlere karşı Türk Silahlı Kuvvetleri aynı gün Afrin'de bir başarıyı ortaya koydu.
Zekeriya Kurşun - 17.3.2018
19. Yüzyılın En Geniş Fotoğraf Koleksiyonu Belgesel Oldu
Belgeselde, Prof. Dr. Nurhan Atasoy, Prof. Dr. Vahdettin Engin, Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Prof.
Zekeriya Kurşun - 18.1.2018
Neelain Üniversitesi'nden Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'ne Ziyaret
FSMVÜ ile bünyesinde 100 binden fazla öğrenciyi barındıran Neelain Üniversitesi arasında öğrenci ve akademisyen değişimi, yaz okulu ve uluslararası akademik çalışmaların yapılması gibi konularda iş birliğinin daha da artırılarak son dönemde artan Türkiye-Sudan ilişkilerine eğitim ve kültür alanında katkı sunulması hedefleniyor. 2015 yılında Sudan'da imzalanan iş birliği anlaşmasının çerçevesinin genişletildiği görüşmede, Neelain Üniversitesi Lisansüstü Fakültesi Dekanı Prof. Dr. El-Rasheed El Tahir Al-Bili ve Matematik Bilimleri Fakültesi Dekanı Dr. Yassir Daoud, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Arslan, Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Genel Sekreter Alim Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Müdürlüğü temsilcisi Suliman Abdallah'ın yanı sıra Sudan-Türkiye Dostluk Derneği Başkanı Mehmet Kamil Berse ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Kansu da yer aldı.
Zekeriya Kurşun - 21.12.2017
İftiranın Asıl Maksadı Türkiye ve Erdoğan'dır"
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed'in, Medine müdafisi Fahreddin Paşa'nın "yerel halka karşı suç işlediğini" iddia eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...
Zekeriya Kurşun - 17.12.2017
Zekeriya Kurşun - 10.12.2017
2. Uluslararası Stk Fuarı
Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneği (ORDAF) Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Filistin meselesinin tarihe intikal etmiş mekanlar ile bunların hukuki statüsünün tartışılmadan çözülemeyeceğini belirterek, "Çünkü orada işgalci, hatta bir ileri seviyede kolonyalist bir yapı ve akıl var.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zekeriya Kurşun Haberleri | Zekeriya Kurşun Kimdir - Haberler - Zekeriya Kurşun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zekeriya Kurşun kimdir, hayatı ve biyografisi. Fatih Sultan Mehmet Müzesi tasarım çalışmaları devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 14:00:13. #1.15#
title