YUSUF ZİYA ÖZTABAK Biyografisi, YUSUF ZİYA ÖZTABAK kimdir?

Yusuf Ziya Öztabak Biyografisi

Doğum Yeri : Rize/ Türkiye
Doğum Tarihi : 1.1.1963 -

 Yusuf Ziya Öztabak

Rize'de 1963 yılında doğan Yusuf Ziya Öztabak, Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Eğitiminin ardından Yalova'da iş hayatına atılan Öztabak, serbest muhasebeci, mali müşavir ve bağımsız denetçi olarak mesleğini icra etti.

Yalova Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında denetim, disiplin ve yönetim kurulu üyeliği ile başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Öztabak, UÜ Yalova Meslek Yüksek Okulunda da misafir öğretim görevlisi olarak meslek dersleri verdi.

Öztabak, Yalova Yardım Derneği Başkanlığı, Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Siyasi hayatına 2001'de başlayan Öztabak, Yalova'da AK Parti kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı, mali ve idari işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı, teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcılığı ve siyasi, hukuki işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu ve 2004-2009 döneminde Yalova Belediyesinde meclis üyesi olarak görev yaptı.

AK Parti meclis grup başkanlığı ve belediye başkan vekilliği görevlerinde de bulunan Öztabak, 23. Dönem Genel Seçimleri'nde milletvekili aday adayı oldu. Öztabak, 28 Nisan 2014'te il başkanlığı görevine başladı ve bu görevini halen sürdürüyor.

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı olan Yusuf Ziya Öztabak, evli ve 3 çocuk babası.

Yusuf Ziya Öztabak haberleri için tıklayın