Yusuf Ata Arıak Haberleri

Yusuf Ata Arıak haber, Yusuf Ata Arıak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yusuf Ata Arıak - 21.04.2020
TELKODER'in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak'ın vefatının ardından Kasım ayında gerçekleştirilecek olağan genel kurul toplantısına kadar başkan ve başkan vekilliği görevlerini yürütecek isimleri belirledi.
Yusuf Ata Arıak - 07.04.2020
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak hayatını kaybetti
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Başkanı Yusuf Ata Arıak yaşamını yitirdi.
Yusuf Ata Arıak - 02.01.2020
TELKODER-Dört kişilik aile 2019'da haberleşmeye yaklaşık 3,225 lira harcadı
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, "TELKODER olarak her yıl açıkladığımız iletişim harcamaları raporumuza baktığımızda bu yıl döviz kurlarının ve sektörde yapılan zamların etkisiyle giderlerin arttığını görüyoruz.
Yusuf Ata Arıak - 01.01.2020
GÜNDEM / 1 Ocak 2020
(İstanbul/15.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- "Türkiye'nin Otomobili" marka lansmanından sonra vatandaşla buluşacak "Türkiye'nin Otomobili"nin ön gösterim aracı tanıtımı ve Bilişim Vadisi'nin açılış töreni organizasyonunu gerçekleştiren YRD İstanbul'un Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Karadeniz: "TOGG CEO'su Gürcan Karakaş ve Pazarlama Müdürü Çağ Günaçar, sonraki dönemlerde bu tip planlamalar (aracın vatandaşlara gösterilmesi) yapacaklarından bahsettiler. Ama bugün için erken" "Marka lansmanı daha sonraki bir aşama ve marka lansmanıyla birlikte bildiğim kadarıyla araçlar 7 bölgeyi dolaşacak ve vatandaşlarla buluşturulacak" "Farklı bir şey yapmak istedik. 2 otomobilimizi birden sunumlar ve konuşmalar bittikten sonra sahnenin altından çıkarmak gibi çılgın bir yöntem denedik" (Abdulselam Durdak/İstanbul) 2- Turizm merkezlerinde "kaçak yapıya" geçit yok Muğla'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da yakından takip ettiği çalışmalarda, villa, rezidans ve otel inşaatı gibi kaçak yapıların yıkımı aralıksız devam ediyor Karadan ve havadan denetimlerin aralıksız sürdüğü bölgede görevlendirilen 4 müfettiş ve çok sayıda ekip yapı kayıt belgelerini inceleyerek çalışma yürütüyor Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömür Özdil: "Muğla'da yaklaşık 200 bin yapı kayıt belgesi alınmış durumda. Bunların değerlendirilmeleri yapılıyor. Öncelikli olarak korunan alanların üzerinde yoğunlaşıyoruz" (Durmuş Genç/Muğla) 3- 4 kişilik bir aile haberleşmeye yaklaşık 3 bin 225 TL harcadı TELKODER'in araştırmasına göre, Türkiye'de 2019'da evlerinde bir sabit telefon ile genişbant internet aboneliği bulunan ve her bireyi cep telefonu hattı sahibi olan 4 kişilik bir ailenin aylık ortalama haberleşme gideri vergiler dahil ortalama 268,83 TL oldu 3 GSM operatörü abonesinin ortalama aylık ödemeleri vergiler dahil 42,4 TL'ye ulaşıyor TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak: "Özellikle 1999 Gölcük depremiyle hayatımıza geçici olarak giren Özel İletişim Vergisi'nin 20 yıldır alınması büyük bir sorun teşkil ediyor" (Musab Turan/İstanbul) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Yusuf Ata Arıak - 20.12.2019
Telekomünikasyon gelirlerinin yıl sonunda 15,4 milyar TL olması bekleniyor
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Sektör gelirlerinin, 2019 yılı sonunda 15,4 milyar TL olacağını öngörüyoruz.
Yusuf Ata Arıak - 28.11.2019
TELKODER'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fiber altyapı açıklamalarına destek
Serbest Telekomünikasyon İşletmeleri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, fiber hat konusunda çok yavaş ilerlendiğini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanının fiber altyapı konusunun farkında olduğunu bilmek ve düzeltilmesi için uyarılar yaptığını görmek bizi çok mutlu etti.
Yusuf Ata Arıak - 15.05.2019
Elektronik Haberleşme Sektörü, 2018'de 59 Milyar Lira Ciro Yaptı
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, elektronik haberleşme sektörünün 2018 yılı cirosunun 59 milyar lira olduğunu bildirdi.
Yusuf Ata Arıak - 29.11.2018
Telkoder 10. Olağan Genel Kurulu
"Veriler ülke içinde saklanmalı" TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak da 2003 yılında 15 milyar lira olan sektörün toplam gelirlerinin, enflasyondan arındırınca hala aynı seviyede bulunduğunu söyledi.
Yusuf Ata Arıak - 06.09.2018
Telefonla Müşteri Tacizi" Azaldı
Komisyonun 6 ayda yürüttüğü faaliyetler kapsamında yapılan süreç analizine göre, müşterileri rahatsız eden aramalar yüzde 80'e varan oranda azaldı. Türkiye'de yaşayan ve internet abonesi olan herkesin en az bir kere bu tür aramalara maruz kaldığını dikkate alan komisyonun çalışmaları sadece aramalarla sınırlı kalmıyor; işletmeci değişikliği için gönderilen aldatıcı kısa mesajların ve aldatıcı internet sitelerinin önlenmesine yönelik de faaliyetler yürütülüyor. "Komisyonun meyvelerini toplamaya başladık" Açıklamada görüşlerine yer verilen TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, komisyonun meyvelerini toplamaya başladıklarını ve daha önemli sonuçlar elde edeceklerini belirterek, "TELKODER'in çabaları, sektörde yer alan şirketlerin tüm sektöre zarar veren bu uygulamaları önleme yönündeki kararlılığı ve bayilerin, alt bayilerin sıkı takibi ile bu büyük başarıyı elde edebildik.
Yusuf Ata Arıak - 24.05.2018
Sabit Elektronik Haberleşme Altyapısının Kiralanması Protokolü İmza Töreni
"Mükerrer yatırımı önleyecek" Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, protokolün amacının altyapıyı paylaşarak fiber altyapısını geliştirmek olduğunu belirtti.
Yusuf Ata Arıak - 19.09.2017
Türk Uydu Sektörü 10 Kat Büyümeli"
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Başkanı Yusuf Ata Arıak, elektronik haberleşme hizmetlerinin uydu haberleşme hizmetleri içindeki yerinin dünyada yüzde 10,2, Türkiye'de ise yüzde 1 olduğunu belirterek, Türkiye'nin uydu haberleşme hizmetlerinde dünyayla rekabet...
Yusuf Ata Arıak - 19.09.2017
TELKODER Uydu Haberleşme Hizmetleri Raporunu Yayımladı
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Ülkemizde bazı bölgelere coğrafi nedenlerden dolayı fiber altyapısının ulaşması mümkün değil.
Yusuf Ata Arıak - 29.08.2017
Adalet Kurultayı'nda "Altyapı ve Telekomünikasyonda Adalet" Tartışıldı
ÇANAKKALE/DHA CHP tarafından 26-29 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de düzenlenen Adalet Kurultayı panel ve çalıştaylar ile dördüncü gününde de devam etti. CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin'in moderatörlüğünü ve CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel'in raportörlüğünü yaptığı, Füsun Sarp Nebil, Yusuf Ata Arıak, Prof.
Yusuf Ata Arıak - 29.08.2017
Dha Yurt Bülteni-11
Görüntü DÖkümü -------------------- -Yaralı teröristin fotosu geçildi KAHRAMANMARAŞ/DHA ========================================================   6 YAŞINDAKİ YİĞİT ATAKAN, 5 YILDIZLI OTELİN HAVUZUNDA BOĞULDU (HABERİNE EK GÖRÜNTÜLER  Görüntü Dökümü ----------------------- RÖP 1: Ersin Arı RÖP 2: Hatice Arı Ölen çocuğun havuzda yüzerken görüntüsü Babası ile havuz içinde görüntü RÖP 3: Prof Dr Yıldıray Çete Çocuğun cenazesinin morg çıkışı Cenaze aracına konması Babanın ağlaması Cenaze aracının morg dan ayrılması Detaylar 1 gb 11 dakika  Haber: Bülent TATOĞULLARI-Erol AKKIR-Kamera: Mehmet KILIÇASLAN/ANTALYA, =================================================== 3)ADALET KURULTAYI'NDA "ALTYAPI VE TELEKOMÜNİKASYONDA ADALET" TARTIŞILDI CHP tarafından 26-29 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de düzenlenen Adalet Kurultayı panel ve çalıştaylar ile dördüncü gününde de devam etti. CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin'in moderatörlüğünü ve CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel'in raportörlüğünü yaptığı, Füsun Sarp Nebil, Yusuf Ata Arıak, Prof.
Yusuf Ata Arıak - 10.05.2017
Mahkemeden Fiber İnternet İçin Belediyelere Önemli Uyarı
Arıak: "Yargı kararları sadece İBB için değil Türkiye'deki tüm belediyeler için bir uyarı" TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak "İBB tarafından bir belediye şirketi olan İSTTELKOM'u İstanbul'da tekel haline getirmek amacıyla yapılan bu olumsuz hamleler Türkiye için çok kritik olan haberleşme sektörüneönemli zararlar verecek ve yatırımı engelleyecekti.
Yusuf Ata Arıak - 07.12.2016
TELKODER 9. Olağan Genel Kurulu...
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak: "Türkiye'nin altyapıdaki kaderini değiştireceğiz"
Yusuf Ata Arıak - 07.12.2016
TELKODER 9. Olağan Genel Kurulu...
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak: "Türkiye'nin altyapıdaki kaderini değiştireceğiz"
Yusuf Ata Arıak - 07.12.2016
Telkoder 9. Olağan Genel Kurulu
"4,5G'ye geçişle ortak altyapı önemsenmeye başlandı" TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak ise derneğin 15 yıl önce kurulduğunu belirterek, 15 yıl önce sektörde 3 büyük grubun bulunduğunu, bugün ise 3 grubun yanında alternatif işletmecilerin de kurulduğunu söyledi.
Yusuf Ata Arıak - 27.07.2016
Telekomünikasyon Sektörü Ortak Altyapı Şirketi Kuracak
TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, ortak altyapı şirketinin duyurulması amacıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, telekomünikasyon sektörünün ayağındaki en önemli pranganın altyapı sorunu olduğuna dikkati çekerek, altyapı konusunda yetersizlik, dengesizlik ve rekabetsizlik bulunduğunu, bu sorunların da gelişimi engellediğini söyledi.
Yusuf Ata Arıak - 31.05.2016
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2015'te Yüzde 18 Büyüdü
Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), 2015 yılı "Bilgi ve İletişim Teknoloji Sektörü Pazar Verileri"ni açıkladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, TÜBİSAD Başkanı Kübra Erman Karaca,  Context CEO'su Howard Davies ve TOBB Telekomünikasyon Meclisi Başkanı Yusuf Ata Arıak'ın  açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği toplantıda proje danışmanı Deloitte Türkiye'nin Ortağı Tolga Yaveroğlu bir konuşma yaptı.
Yusuf Ata Arıak - 30.03.2016
Türkiye'nin İletişimde İkinci Baharı-Kablotv Şebekesi Raporu"
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, 4,5G'ye geçiş sürecinde ulusal fiber altyapının yetersiz olduğunu belirterek, "Mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacak" dedi.
Yusuf Ata Arıak - 30.12.2015
İletişime Ayda 224,6 Lira Harcıyoruz"
Açıklamada görüşlerine yer verilen TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, haberleşme hizmetlerinin günlük hayatın vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri haline geldiğini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Akıllı telefonların yaygınlaşması ve İnternet hızlarının artması gibi gelişmeler haberleşme hizmetlerinin çok yönlü bir şekilde kullanılabilmesini sağlıyor.
Yusuf Ata Arıak - 08.12.2015
Aym, İnternet Kanunu Davasında Son Kararını Verecek
Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) görüşülen ve hem internet kullanıcıları, hem de haberleşme sektörü için kritik önem taşıyan 5651 sayılı İnternet Kanunu’na ilişkin dava kapsamında son kararın bu hafta açıklanması bekleniyor. Anayasa Mahkemesi, nadir görülen bir yaklaşımla alınacak karar öncesi bir sivil toplum kuruluşu olan Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’ni (TELKODER) davet ederek görüşlerini dinledi. Görüşme sonrası açıklama yapan TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, her zaman sektör ve ülkenin geleceği için doğru olanları ifade ettiklerini belirterek, “Bugün geldiğimiz noktada da Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’nın elektronik haberleşme sektörü ve ülkemiz için kritik bir konuda görüşlerimizi alması bizleri ümitlendirdi.
Yusuf Ata Arıak - 04.08.2015
TELKODER'den BTK'ya Önemli Ziyaret
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak liderliğinde, BTK Başkan Vekili Ömer Fatih Sayan ile BTK Kurul üyeliklerine atanan Celalettin Dinçer, Hidayet Yıldız, Musa Şahin ve Figen Kılıç'ı ayrı ayrı ziyaret eden TELKODER yöneticileri, Türkiye'de son 5 yıldır büyümeyerek 16-17 milyar dolar seviyesinde kalan elektronik haberleşme alanı hakkındaki görüşlerini paylaştılar.
Yusuf Ata Arıak - 12.05.2015
Telkoder'den Sektör Raporu
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Türkiye'de telekomünikasyon sektör büyüklüğü 16 milyar dolar, ödenen yıllık vergi 14 milyar dolar" dedi.
Yusuf Ata Arıak - 12.05.2015
Bu Hız, Telekomünikasyon Sektörünün Büyümesini Zorlaştırıyor
TELKODER, 2014 Yılı Telekomünikasyon Sektörü Düzenlemelerine Yönelik Değerlendirmeler Raporu'nu yayınladı
Yusuf Ata Arıak - 14.04.2015
Telkoder'den İntermet Tabanlı Hizmet Sunan Şirketler Raporu
  "İnternet tabanlı hizmetler bir an önce düzenlenmeli"   Açıklamada görüşlerine yer verilen TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, tüm görsel veya işitsel medya hizmetlerinin internet ile birleştiğini belirterek,  "İnternet teknolojisi ile artık tüm medya hizmetlerini bir arada ve aynı anda alabiliyoruz.
Yusuf Ata Arıak - 14.04.2015
TELKODER: "Skype'a ve YouTube'a Yok, Yerli Platformlara Vergi Çok"
TELKODER, Türkiye'de İnternet tabanlı hizmet sunan yerli şirketlerin yaşadığı sorunları açığa çıkaran bir rapor yayınladı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yusuf Ata Arıak Haberleri | Yusuf Ata Arıak Kimdir - Haberler - Yusuf Ata Arıak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yusuf Ata Arıak kimdir, hayatı ve biyografisi. TELKODER'in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.09.2021 03:28:58. #1.13#

title