Yunus Doğru Haberleri

Yunus Doğru haber, Yunus Doğru son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yunus Doğru - 28.6.2020
Kahramanmaraşlı 60 yaşındaki çiftçinin YKS heyecanı
Kahramanmaraş'ta, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren 60 yaşındaki çiftçi Yunus Doğru, "Hedefim tıp veya hukuk fakültesini kazanmak.
Yunus Doğru - 31.5.2016
Kahramanmaraş'ta Anadolu İmam Hatip Lisleri Arası Bilgi Yarışması
Mehmet Akif Kültür Merkezi'nde yapılan program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. KAMİMDER Başkanı Yunus Doğru, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin "Asımın nesli" olduklarını söyledi.
Yunus Doğru - 23.3.2016
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi
Burada konuşan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, böyle bir yarışma yapılması için kendisine gelindiğinde çok mutlu olduğunu anlattı. Akkurt, "Biz şimdiye kadar imam hatip liseleri arasında Kur'an kursları arasında bu tür yarışmaları yaptık yapmaya devam ediyoruz ama artık başka alanlara da açılmak gerekir" ifadelerini kullandı. KAMİMDER Başkanı Yunus Doğru da öğrencilerin içerisinde bir cevher barındırdığını, yapılan bu programın Türkiye'de bir ilk olarak gerçekleştirildiği söyledi.
Yunus Doğru - 15.2.2016
Okullarda Seçmeli Din Derslerinin Tercih Edilmesi Önerisi
Kahramanmaraş Önder İmam Hatipliler Derneği Kahramanmaraş Temsilcisi Yunus Doğru, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde 4.
Yunus Doğru - 8.12.2015
İnşaat Muhasebesi ve Asgari İşçilik Uygulamaları Semineri"
Yeminli Mali Müşavir Yunus Doğru da Türkiye'de inşaat sektörünün bir süre daha revaçta olmaya devam edeceğini ifade ederek, "Burada muhasebesel ve hukuksal sorunlar var.
Yunus Doğru - 31.5.2015
Kahramanmaraş'ta İmam Hatipler Günü
Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu bakiyesi üzerinde Müslümanların bir araya gelmemesi, özlerini hatırlamamaları ve İslam bilinciyle, tevhit ruhuyla ayağa kalkmamaları için bir düzen kurulduğunu vurgulayarak, "11 Eylül'den sonra dünya üzerinde Müslümanların bir daha başını kaldıracak hali de kalmamıştı ama Allah nasip etti, AK Parti iktidarıyla 2002 yılında Türkiye'den bir umut yeşerdi. Türkiye'den yeşeren umut, sadece Türk milletleri için, sadece Müslüman milletler için değil dünyadaki bütün mazlum milletler için bir umut oldu" dedi.  "Dimdik duruşumuz yeniden tehlike atılmak isteniyor" Türkiye'nin Mısır'daki demokrasinin ayaklar altına alınışına "hayır" diyebilen tek ülke olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "Her bir dönemde, her bir mevsimde karşımıza yeni bir mücadele yeni bir arena konuyor. İşte önümüzdeki seçimde bu mücadelelerin başka bir dönüm noktasıdır. Bu kazanımlarımız, bu dimdik duruşumuz yeniden tehlike atılmak isteniyor. Türkiye üzerinde kurulan oyunlar yeniden tahkim edilmek isteniyor. Allah'ın izniyle ferasetli milletimiz, bu dosdoğru sağlam duruşa yine sahip çıkacak. İnşallah bu seçimlerden sonra Türkiye'nin 2023 vizyonuna, 2053 vizyonuna, 2071 vizyonuna dosdoğru ilerleyişi çok güçlü bir şekilde devam edecek. Bu yürüyüşün merkezinde İmam Hatip nesli olacak." Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu ise 7 Haziran seçimlerinin, Ensar Vakfı olarak, imam hatip camiası olarak yıllardır imam hatip okullarının geleceğini kurtarmak adına yapılan mücadelelerle ilgili bir dönüm noktası olacağını vurguladı.  Parlamentoya girme ihtimali olan iki partinin açık açık seçim bildirgelerinde Diyanet İşleri Başkanlığının kaldırılacağını ve imam hatip okullarının kapatılacağını beyan ettiğini dile getiren Dilberoğlu, şöyle devam etti: "Bizler yıllardır tırnaklarıyla didinerek bu günlere gelmiş bazı kazanımları elde etmiş sivil toplum örgütleri ve imam hatip nesli olarak bu duruma sessiz kalamayız. Önümüzdeki 7 Haziran sürecinde bu doğrultuda çalışmamız gerektiğinin önemini vurgulamak istiyorum. Birkaç gün önce Şırnak, Hakkari, Siirt ve Batman'da imam hatip derdi olan insanlarla bir araya geldik. Gördük ki durum çok kötü. Orada Kürt gençleri dinsizlik ve sapkınlık kuyusuna düşmelerinden kurtarmak için çalışan bir avuç kardeşlerimiz var. Bizim onlara destek olmamız lazım. Orada da İmam Hatip neslinin yeşermesi için Kahramanmaraş'ın İstanbul'un Aydın'ın Muğla'nın buralardaki İmam Hatip mezunlarının da inisiyatif alması lazım. Çünkü sadece Kahramanmaraş'ın değil sadece Türkiye'nin değil dünyanın kurtuluşu belki de İmam Hatip neslinin yapacağı atraksiyonlara bağlı." KAMİMDER Başkanı Yunus Doğru'nun da günün önemini anlatan konuşmasının ardından, misafirlere pilav ikram edildi.
Yunus Doğru - 16.1.2015
Charlie Hebdo Karikatürlerinin Yayınlanmasına Tepki
KAMİMDER Başkanı Yunus Doğru, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, son dönemlerde, barış dini İslam'a ve İslam'ın mukaddes saydığı değerlere yönelik sistematik bir karalama kampanyası yürütüldüğünü söyledi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Yunus Doğru Haberleri | Yunus Doğru Kimdir - Haberler - Yunus Doğru haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yunus Doğru kimdir, hayatı ve biyografisi. 60 yaşındaki çiftçinin YKS heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 00:45:09. #1.15#
title