Haberler

Yılmaz Şimşek Biyografisi

Yılmaz Şimşek
Doğum YeriAntalya / Türkiye
Doğum Tarihi7.12.1971

Yılmaz Şimşek Kimdir ?

07.12.1971 yılında Antalya-Gazipaşa'da doğdu.

İlk-orta ve lise tahsilini Gazipaşa'da tamamladı. 1989 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1993 yılında bitirdi.

Aynı yıl girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak 1994' te Niğde Kaymakam Adayı olarak 'Mülki İdare' mesleğine intisap etti.

Kaymakam Adaylığı süresi içerisinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri yaptı. Bu süre içerisinde ayrıca dil eğitimi ve uygulamaları yerinde görmek için İçişleri Bakanlığı tarafından 8 ay süreyle İngiltere'ye gönderildi.

Adaylık süresinin bitiminden sonra Konya-Halkapınar Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Hamur, Şiran, Aydın-Yenipazar Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcısı görevinde bulundu.

En son Dalaman Kaymakamı olarak görev yapmakta iken İçişleri Bakanlığının 30/11/2016 tarih ve 2016/861 sayılı kararnamesi ile Pendik Kaymakamlığına atandı.

Ayrıca, 1995 yılında TODAİE (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) de 'Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik' üzerine yüksek lisans programını bitiren Sayın ŞİMŞEK, 2007 yılında ise İngiltere'de Portsmouth Üniversitesinde 'European Studies' (Avrupa Çalışmaları) bölümünde 'Türkiye'nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi' adlı teziyle mastırını tamamladı.

Halen Muğla Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Doktora yapmaktadır.

Sayın ŞİMŞEK, evli olup, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Niğde Valisi olarak atandı

title