YILDIZ SEFERİNOĞLU HABERLERİ

Yıldız Seferinoğlu haber, Yıldız Seferinoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldız Seferinoğlu

Yıldız Seferinoğlu

Doğum Yeri Rize / Türkiye
Doğum Tarihi 24.7.1969

Yıldız Seferinoğlu Kimdir ?

1969 yılında Rize Ardeşen’de doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 23 yıldır serbest avukatlık görevini yürütmektedir. AK Parti Bayrampaşa ilçe kurucusu, 2 dönem ilçe seçim işleri başkanlığı, 2009 yılından itibaren AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yıldız Seferinoğlu - 24.11.2020
Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin savunmalarının alınmasına başlandı
Hasan Tahsin Gökcan başkanlığındaki heyette, üyeler Basri Bağcı, Yıldız Seferinoğlu, Recai Akyel, Emin Kuz, Rıdvan Güleç, Yusuf Şevki Hakyemez, Selahattin Menteş, Celal Mümtaz Akıncı, Engin Yıldırım, Kadir Özkaya, Burhan Üstün, Hicabi Dursun ve Muammer Topal yer alıyor.
Yıldız Seferinoğlu - 18.11.2020
AYM'nin, şehirler arası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanun hükmünün iptaline ilişkin kararı
Karara katılmayan üyeler Serdar Özgüldür, Burhan Üstün, Muammer Topal, Rıdvan Güleç, Recai Akyel, Yıldız Seferinoğlu, Selahattin Menteş ve Basri Bağcı'nın karşı oy gerekçelerinde, şehirler arası yolların yayalarca gösteri yürüyüşü sahası olarak kullanılmasının can ve mal güvenliği, kara yolu ulaşımı ve trafiğini büyük risk ve tehlike altına getireceği savunularak, düzenlemenin demokratik toplum düzeninin gereklerine uygun ve ölçülü bir sınırlama olduğu belirtildi.
Yıldız Seferinoğlu - 30.07.2019
AYM: Bu tür açıklamalara yargısal tepkide hassas davranılmalı
'YARGISAL TEPKİ NOKTASINDA HASSAS DAVRANILMALI' Yaklaşık 10 ay boyunca, 11 şehirde terör örgütüne karşı yürütülen ve milyonlarca insanın hayatını etkileyen operasyonların kamuoyu tarafından takip edilmesi ve operasyonlar hakkında değerlendirmeler yapılmasının normal karşılanması gerektiği vurgulanarak şu ifadelere yer verildi: "Başvurucuların imzaladığı bildirideki düşüncelerin toplumun büyük çoğunluğundan açıkça farklı olduğu ortadadır. Ancak tam da bu sebeple bu tür açıklamalara karşı yargısal tepki verilmesi noktasında daha hassas davranılması gerekir. Çünkü bu tür müdahaleler kamuoyunun ülkede meydana gelen son derece önemli olayların farklı bir bakış açısından-onların büyük çoğunluğu için bu bakış açısının kabul edilmesi ne kadar zor olursa olsun- öğrenme hakkına ağır bir sınırlama getirmektedir. Bildirinin imzalanmasına neden olan operasyonları yürüten kamu gücüne karşı ağır eleştirilerde bulunulabileceğinin öngörülmesi ve demokratik çoğulculuk açısından bunlara daha fazla tahammül edilmesi gerekir. Tüm bu bilgiler dikkate alındığında başvurucuların mahkümiyetlerinin zorunlu toplumsal bir ihtiyaca karşılık gelmediği sonucuna ulaşılmıştır." 'CEZA KOVUŞTURMASINA BAŞVURULMAMALI' Öte yandan başvurucuların hürriyeti bağlayıcı ceza ile cezalandırıldığına işaret edilerek, "Bir başvurucu dışındaki başvurucuların mahkümiyet kararlarının açıklanması ise ertelenmiş ve başvurucular denetimli serbestlik tedbiri altına alınmışlardır. Somut olayın koşullarında başvurucular hakkında -bazıları ertelenmiş olsa da- zorunlu toplumsal bir ihtiyaca karşılık gelmediği kabul edilen müdahalenin hedeflenen terör örgütü ve terörizmle mücadele kapsamında kamu düzeninin korunması amacıyla orantılı olduğunun gösterilemediği sonucuna ulaşılmıştır. Kamu gücünü kullanan organlar, devlet politikalarına yönelik eleştirilere cevap verilmesi hususunda ülkedeki herkesten daha fazla imkana sahiptir. Özellikle son derece saçma ve ilgisiz bile görünse muhaliflerin haksız saldırı ve eleştirilerine farklı yollardan cevap verme imkanının olduğu durumlarda ceza kovuşturmasına başvurulmamalıdır. Anayasa Mahkemesi açıklanan gerekçelerle Anayasa'nın 26. maddesinde güvence altına alınan ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar vermiştir" denildi.  KARŞI OY GEREKÇESİ Anayasa Mahkemesi, ihlal kararını oyçokluğuyla alırken Serdar Özgüldür, Burhan Üstün, Muammer Topal, Kadir Özkaya, Rıdvan Güleç, Recai Akyel, Yıldız Seferinoğlu ve Selahaddin Menteş karşı oy kullandı.
Yıldız Seferinoğlu - 30.07.2019
AYM: Bu tür açıklamalara yargısal tepkide hassas davranılmalı (2)
KARŞI OY GEREKÇESİAnayasa Mahkemesi, ihlal kararını oyçokluğuyla alırken Serdar Özgüldür, Burhan Üstün, Muammer Topal, Kadir Özkaya, Rıdvan Güleç, Recai Akyel, Yıldız Seferinoğlu ve Selahaddin Menteş karşı oy kullandı.
Yıldız Seferinoğlu - 15.06.2019
20. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali başladı
Törene Anayasa Mahkemesi Üyesi Yıldız Seferinoğlu da katılırken konuşmaların ardından Şentop, Seferinoğlu ve Arısoy, platformdan halka mesir macunu dağıttı.
Yıldız Seferinoğlu - 20.02.2019
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan Bireysel Başvuru Rakamlarını Açıkladı
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan bireysel başvuru rakamlarını açıkladı Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan: "23 Eylül 2012'den bugüne kadar toplam 216 bin civarındaki başvurudan 176 binini sonuçlandırmış bulunmaktayız" "2018 yılında mahkememize 38 bin civarında başvuru yapıldı. Mahkememiz, 2018 yılı içerisinde 35 bin başvuruyu sonuçlandırdı" ANKARA - Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, "23 Eylül 2012'den bugüne kadar toplam 216 bin civarındaki başvurudan 176 binini sonuçlandırmış bulunmaktayız" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Yıldız Seferinoğlu için Yüce Divan Salonu'nda yemin töreni düzenlendi.
Yıldız Seferinoğlu - 20.02.2019
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan: 2012'den Bugüne 176 Bin Bireysel Başvuru Sonuçlandırıldı (Aktüel)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Yıldız Seferinoğlu için, Anayasa Mahkemesi'nde yemin töreni düzenlendi.
Yıldız Seferinoğlu - 29.01.2019
Kerç Boğazı'ndaki Yangında Ölen Ağabeyini Üniformasıyla Uğurladı
Adalet Bakan Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törende acılı baba Orhan Karabulut, basın mensuplarına olayın takipçisi olacaklarını söyledi.
Yıldız Seferinoğlu - 13.11.2018
Adalet Bakanı Gül'ün Kabulü
Bakanlıktaki görüşmede, Adalet Bakan yardımcıları Yıldız Seferinoğlu, Cengiz Öner ile Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin de yer aldı.
Yıldız Seferinoğlu - 08.10.2018
Terörle Mücadelede Türk Yargı Sisteminin Başarısı Takdire Şayan"
Şırnak'ta temaslarını sürdüren Bakan Gül, beraberinde bakan yardımcıları Cengiz Öner ve Yıldız Seferinoğlu, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya ve AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ile Şırnak Adalet Sarayını ziyaret etti.
Yıldız Seferinoğlu - 08.10.2018
Adalet Bakanı Gül Cizre'de Esnafı Ziyaret Etti
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a gelen Bakan Gül, beraberinde Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Bakan yardımcıları Cengiz Öner ve Yıldız Seferinoğlu, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya ve AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ile Cizre Adalet Sarayını ziyaret etti.
Yıldız Seferinoğlu - 21.07.2018
Gül, Yeni Bakan Yardımcılarıyla Görüştü
Gül, Adalet Bakan Yardımcılığına atanan eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş, eski Müsteşar Yardımcısı Cengiz Öner, 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Yıldız Seferinoğlu ve 26.
Yıldız Seferinoğlu - 21.07.2018
Bakan Yardımcılıklarına Atama Kararları
Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş ve Yıldız Seferinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına ise Prof.
Yıldız Seferinoğlu - 21.07.2018
Bakan Yardımcıları Belli Oldu
Bugünkü sayıda yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre, Adalet Bakanlığı Bakan yardımcılıklarına Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş, Yıldız Seferinoğlu atandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yıldız Seferinoğlu Haberleri | Yıldız Seferinoğlu Kimdir - Haberler - Yıldız Seferinoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldız Seferinoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin savunmalarının alınmasına
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 03:57:06. #1.14#

title