Yıldıray Tanrıver Haberleri

Yıldıray Tanrıver haber, Yıldıray Tanrıver son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldıray Tanrıver - 20.04.2021
Beslenmek ile gıdalanmak arasındaki fark nedir?
Beslenmek ile gıdalanmak arasındaki farkı açıklayan Infinity Regenerative Clinic Başhekimi Dr. Yıldıray Tanrıver; beslenme yemek yemek/karın doyurmak olarak adlandırılan bir eylem iken, gıdalanma bir organizmanın besini özümsediği ve onu büyüme ve bakım için kullandığı organik bir süreçtir.
Yıldıray Tanrıver - 12.08.2019
"Kronik hastalığı olanlar et tüketiminde aşırıya kaçmamalı"
"Kırmızı etin pişirilme şekli önemli" Onkoloji ve Fonksiyonel Tıp Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver ise kırmızı etin pişirilme şeklinin sağlık açısından çok önemli olduğuna vurgu yaptı.
Yıldıray Tanrıver - 29.02.2016
Bedeninizin verdiği sinyalleri takip edin!
Nadir hastalıklar konusunda toplumsal farkındalığın düşük olduğunu belirten GSK Türkiye Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver, "Farkındalık düzeyinin düşük olması, bu hastalıklar ile mücadele edilmesini ve bilinçlenmeyi de olumsuz etkiliyor.
Yıldıray Tanrıver - 15.06.2015
Öne Çık, Hayat Kurtar!
Türk Kızılayı ve GSK işbirliği ile düzenlenen etkinlikte, Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, önümüzdeki 5 yılda 250 bin donöre ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. GSK Türkiye Medikal Direktörü ve Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yıldıray Tanrıver de GSK çalışanlarının gönüllü hareketi olan Kök Hücre Kardeşliği'ni anlattı.
Yıldıray Tanrıver - 15.06.2015
Türk Kızılayı'ndan Kök Hücre ve Kan Bağışı Çağrısı
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, kök hücre naklinin insandan insana yapılabilen, başka türlü çaresi olmayan özellikle kemik iliği ve diğer kanserojen hastalıklarla ilgili tedavilerde kullanılan bir yöntem olduğunu belirterek, "Bunun için tıpkı kan donörleri gibi kök hücre donörlerinin tespit edilip belirlenmesi lazım" dedi.  Akar, Kadıköy İskele Meydanı'nda kan ve kök hücre bağışının önemine dikkati çekmek için düzenlenen etkinlikte, GSK firmasıyla çözüm ortaklığı çerçevesinde bazı çalışmalar yaptıklarını ifade etti.  Türk Kızılayı'nın, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği TÜRKÖK projesi kapsamında ülkedeki kök hücre ihtiyacını karşılamak üzere harekete geçtiğini belirten Akar, şöyle devam etti: "Kök hücre nakli insandan insana yapılabilen başka türlü çaresi olmayan özellikle kemik iliği ve diğer kanserojen hastalıklarla ilgili tedavilerde kullanılan bir yöntemdir. Bunun için tıpkı kan donörleri gibi kök hücre donörlerinin tespit edilip belirlenmesi lazım. Bununla alakalı çalışmalara yılbaşı itibarıyla başladık. Bugün 47 bin donöre ulaşmış durumdayız. Amacımız bu yıl 50 bin idi. Ama görülüyorki hedefimizi gerçekleştirmeye 3 bin donör kaldı. Bu yıl hedeflerimizi kat ve kat aşıp üç yıl içerisinde de 250 bin donöre ulaşmayı planlıyoruz." Akar, 250 bin kemik iliği vericisinin bağışları neticesinde oluşacak kemik iliği bankası sayesinde artık hastaların yurt dışındaki bankalara gitmesine gerek kalmadığını anlatarak, "Kendi milli bankamızdan bunu temin edecekler. İnşallah önümüzdeki 3 yıl içerisinde 250 binin üzerinde donasyon sağlamak suretiyle bu milli bankamızı daha fazla sayıda insana dayalı bir şekle getireceğiz. Kemik iliği nakli ile alakalı donör bulma problemini de tarihe gömmüş olacağız" dedi.    GSK Türkiye Medikal Direktörü, Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yıldıray Tanrıver de "Türk Kızılayı'nın önderliğinde böyle bir sosyal projede yer almak bizim için gurur verici bir olay.
Yıldıray Tanrıver - 12.06.2015
Kök Hücre ve Kan Bağışı ile Hayat Kurtarın
15 Haziran Pazartesi günü, Kadıköy Meydanı'nda yer alacak Kızılay Tırı'nda Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, GSK Türkiye Medikal Direktörü, Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yıldıray Tanrıver'in katılımıyla halkımız kök hücre ve kan bağışına davet edilecek.
Yıldıray Tanrıver - 05.05.2014
Damarlarınızdan Kalbinize Uzanan Gizli Tehlike
GSK Türkiye Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver, insanların daha aktif olmaları, kendilerini daha iyi hissetmeleri ve daha uzun yaşamaları vaadiyle yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla yenilikçi sağlık çözümleri sunduklarını belirterek, nadir hastalıklar alanında da hasta odaklı bir yaklaşım sergilediklerinin altını çizdi.
Yıldıray Tanrıver - 05.05.2014
Astım Tedavisinde Sürekliliğin Önemi Büyük
Dünyanın lider araştırmacı ve aşı şirketlerinden GSK, 6 Mayıs Dünya Astım Günü ile ilgili olarak, herkesi bu hastalıkla ilgili farkındalığa davet ediyor. Sık tekrarlayan hırıltılı solunum şikayetleriniz bulunuyorsa, merdiven çıkarken ya da egzersiz esnasında öksürüyorsanız, polen gibi alerjenlere veya hava kirliliğine maruz kaldığınızda göğsünüzde sıkışma hissi yaşıyorsanız, ailenizde astım geçmişi varsa siz de astım hastası olabilirsiniz.[1],[2],3 Hayat boyu4,5 süren bir hastalık olan astım, tekrarlayan nefes darlığı, öksürük, göğüste baskı hissi ve hırıltılı solunum şikayetlerine neden oluyor.1,[3] Bu şikayetlerin nedeni ise akciğerlerdeki hava yollarının kızarık ve şiş olması ayrıca hava yollarının düz kaslarındaki kasılma nedeniyle meydana gelen daralma.1,4 Astım hastalığının teşhisi için bir diğer ayırt edici özellik ise gece ve/veya sabaha karşı nöbetler halinde gelen nefes darlığı, hırıltılı soluk alıp verme, öksürük ve göğüste baskı hissi gibi şikayetlerin alerjen ya da sigara dumanı ile karşılaşıldığında nöbetler halinde meydana gelmesi. 3 Alerjik burun akıntısı, göz yaşarması, ağıza acı su gelmesi, sinüzit gibi ek bilgilerin de doktorla paylaşılması, teşhis ve tedavi sürecinin kalitesi açısından önem taşıyor.3 Astım hastasıysanız bunlara dikkat: Erişkinlerde işgücü, çocuklarda okul devamlılığında azalmaya neden olan bu hastalığın uygun bir tedavi ile kontrol altına alınması mümkün.2,5 Astımı tetikleyen faktörler arasında ise birçok iç ve dış ortam etkileri bulunuyor. Halı, örtü gibi tüylü eşyalarda bulunan gözle görülmeyecek kadar küçük canlılar (akarlar)[4] ve evcil hayvanların derileri, tükürükleri ve idrarları alerjen etkileri tetiklerken3, nemli ortamlarda üreyen küf mantarları da astımı tetikleyen iç ortam faktörleri arasında yer alıyor.3 Soğuk hava, besinler, katkı maddeleri ve bazı ilaçların da tetiklediği astım, duyarlı bireylerde polenlerin alerjen etkisiyle de görülebiliyor.1,[5] Hava kirliliğinin sadece dış ortamda değil iç mekanlarda da bir tehdit oluşturduğu astım atakları3, sigara dumanına maruz kalınması ile de ortaya çıkabiliyor.[6] Sadece pasif içiciliğin değil, sigara kullanımının da olumsuz etkilediği astım hastalığında, sigara kullanmayan hastaların tedaviye olumlu yanıt verme olasılığı sigara kullananlardan daha yüksek oluyor.[7] Dünyanın lider araştırmacı ilaç ve aşı firmalarından biri olan GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye Medikal Direktörü Yıldıray Tanrıver GSK olarak solunum hastalıkları alanındaki çalışmalar doğrultusunda, Dünya Astım Günü vesilesiyle astım hastalığı hakkında dikkat çekmek istediklerini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldıray Tanrıver Haberleri | Yıldıray Tanrıver Kimdir - Haberler - Yıldıray Tanrıver haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldıray Tanrıver kimdir, hayatı ve biyografisi. Yıldıray Tanrıver kimdir? Yıldıray Tanrıver kaç yaşında, nereli?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 11:32:41. #1.16#

title