Yeşim Tekstil Haberleri

Yeşim Tekstil haber, Yeşim Tekstil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yeşim Tekstil - 08.07.2021
Hazır giyim sektörü, 2021 yılının ilk yarısında 690 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi
2021 yılında sürdürülebilirlikle ilgili URGE projesini yapan ilk Birlik olduk. 'Sürdürülebilir Rekabetin Geliştirilmesi Ur-Ge Projeleri' ile firmalarımızın kurumsal ve çevresel alanda dönüşüm sağlayabilmesi için öncelikli olarak profesyonel bir danışmanlık şirketi tarafından ihtiyaç analizi yaptık. Sonuçlara göre eğitimler ve teknik danışmanlık faaliyetleri kurguladık. Firmaların tabi olduğu yasal mevzuat çerçevesinde yükümlülüklerini tespit edip, alınması gereken aksiyonları raporladık. İlerleyen günlerde, firmaların faaliyet ve süreçlerinin çevresel etkilerinin belirlenmesi, emisyonlarının uluslararası standartlara göre raporlanması, enerji etüdü uygulamalarıyla enerji verimliliğinin artırılması gibi teknik faaliyetlerin yürütülmesi planlanıyor. Çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğimiz, 2020 yılında ilkini H&M iş birliğiyle başlattığımız ve 2021 yılının ilk yarısında devam ettiğimiz 'Sustaineibility Talks' serimizde, Yeşim Tekstil, Orta Anadolu ve Üniteks ile serilerimizi gerçekleştirdik.
Yeşim Tekstil - 17.06.2021
Döngüsel dönüşüm Türkiye'yi Avrupa'nın vazgeçilmez tedarikçisi konumuna getirecek
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), H&M ile başlayıp, Ekoten Tekstil, Yeşim Tekstil, Orta Anadolu Tekstil ve Uniteks ile devam ettiği "SUSTAINEIBILITY TALKS" webinar serisinin bu bölümünde "Team Finland" ve "Finnish Textile and Fashion" iş birliğiyle, dünya genelinde çevre politikalarında, sürdürülebilir kalkınmada öncü Fin firmalarını, Türk firmalarıyla bir araya getirdi.
Yeşim Tekstil - 13.04.2021
Hazırgiyim ve konfeksiyon sektöründe ihracatın yıldızları ödüllerine kavuştu
"Türk hazır giyim sektörünün yenilikçi, vizyoner tasarımcı ihtiyacını karşılamak amacıyla kurgulanan moda tasarım yarışmamızı sürdürülebilirlik ve dijitalleşme konularını içeren TECH-TILITY teması ile 17 Aralık 2020 tarihinde dijital olarak gerçekleştirdik. İlk üçe giren finalistlerimize sırasıyla 18.000, 13.000 ve 8.000 TL olmak üzere para ödülleri, ayrıca dünya çapında tanınan yurtdışındaki tasarım okullarında eğitim alma imkanı sağlanmaktadır. İlk 10 finalist ödül olarak hazır giyim fuarlarını ziyaret etme fırsatı yakalamaktadır. Ayrıca sektörümüzün uluslararası boyutta etkin tanıtımının yapılabilmesi amacıyla AHA (Aegean Has Apparel) isimli dijital tanıtım projesini başlattık." EHKİB firmalarını düşük karbonlu ekonomiye hazırlıyor Burak Sertbaş, "2020 yılında Birliğimiz ile İstanbul Moda Akademisi iş birliğinde üyelerimize yönelik EHKİB Moda Gelişim Akademisi Eğitim Programı başlığı altında trend ve stil, marka ve pazarlama, moda perakendesi ve ihracat odaklı konuları içeren 9 eğitim programını başarıyla tamamladık. Ayrıca, Covid'19 sürecinin sektör firmalarına etkilerini ele alan online eğitim programları düzenlendi. 2020 yılında, pandemi döneminde ortaya çıkan trendlerle alakalı konuları içeren 10 eğitimden oluşan program online olarak yapıldı. İlkini H&M iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz Sustainability Talks etkinliğimiz, Ekoten Tekstil, Yeşim Tekstil, Orta Anadolu Tekstil ve Uniteks ile Hazır Giyim ve İhracatının Rotası Sürdürülebilirlik başlığı ile devam etti.
Yeşim Tekstil - 05.03.2021
UTİB Başkanı Engin, "Döngüsel Ekonomi Haftası" panelinde tekstilde çevreci üretimi anlattı Açıklaması
Engin, UTİB'in çevreci üretime her geçen gün daha fazla adapte olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: "UTİB ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında kurduğumuz Bursa Teknoloji ve Koordinasyon Ar-Ge Merkezinde, özellikle çevreci üretim konusuna odaklanan eğitimler düzenliyoruz. Çevresel hassasiyet, doğal liflerin yetiştirilme süreçleri ve sentetik ürünlerin üretim emisyonları gibi birçok konuda firmaları bilinçlendiriyoruz. Ekolojik tekstil konusunda Ur-Ge projesi devam ediyor. Amacımız, ekolojik verimlilik ilkesiyle doğru kaynak ve enerji kullanımını sağlayarak, daha çevre dostu ve sürdürülebilir üretim sürecini en kısa sürede yakalayabilmek. Projede yer alan 22 firmanın bu alanlarındaki yeterlilik ve kapasitelerini ölçerek, sektörün genel ihtiyaçlarına olacak katkılarını analiz ediyoruz. Türk tekstil sektörü, hızla çevreci üretime odaklandı. Sürdürülebilir üretim süreciyle dünya pazarında fark oluşturacağız." Panelde, UTİB Yönetim Kurulu Üyesi İhsan İpeker, Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur ve Circle Economy Sürdürülebilir Tekstil Program Müdürü Jade Wilting de konuşma yaptı.
Yeşim Tekstil - 01.04.2020
Bursalı tekstil firmasından Milli Dayanışma Kampanyası'na destek
Bursa merkezli Yeşim Tekstil firması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon lira bağışta bulunacak.
Yeşim Tekstil - 27.03.2020
Yeşim Tekstil koronavirüs tedbirleri kapsamında üretime ara verdiğini duyurdu
Bursa merkezli Yeşim Tekstil Üst Yöneticisi Şenol Şankaya, şirket olarak 30 Mart'tan 12 Nisan'a kadar üretimi ve tüm faaliyetlerini durdurduklarını açıkladı.
Yeşim Tekstil - 14.01.2020
Ahmet Er, oy birliğiyle yeniden Başkan…
Her 3 yılda bir verilecek ödüllerde bu yıl, Cavit Çağlar, Yeşim Tekstil, Osmangazi Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Şahinler Mukavva, Sanpark Otomatik Parklanma Sistemleri, İbraş Kauçuk, TİAD, Al İpek, Has Asansör, Şem Lastik ödüle layık görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yeşim Tekstil Haberleri | Yeşim Tekstil Haber - Haberler - Yeşim Tekstil haberleri, son dakika yeşim tekstil haber ve gelişmeleri burada. Bursaspor'un eski başkanlarından Şükrü Şankaya dualarla anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 03:43:26. #1.14#

title