Yenilenen Stada, Nurettin Zafer'in Adı Verildi
Haberler » Yerel » Yenilenen Stada, Nurettin Zafer'in Adı Verildi - Haberler

Yenilenen Stada, Nurettin Zafer'in Adı Verildi

Düzce Belediyesi Tarafından Bir Süre Önce Yapımı Tamamlanan ve Amatör Müsabakaların Yapıldığı Sahaya Meclis Kararı ile "Düzce Belediyesi Nurettin Zafer Stadı" Adı Verildi.

Yenilenen Stada, Nurettin Zafer'in Adı Verildi

Düzce Belediyesi tarafından bir süre önce yapımı tamamlanan ve amatör müsabakaların yapıldığı sahaya meclis kararı ile "Düzce Belediyesi Nurettin Zafer Stadı" adı verildi.


Düzce Belediyesi tarafından, Kültür Mahallesi'nde 18 Temmuz Şehir Stadyumu'nun yanında bulunan ve amatör maçların oynandığı yan sahaya 1951 yılında Helsinki'de yapılan Dünya Güreş Şampiyonasında birinci olan Nurettin Zafer'in ismi meclis kararı ile verildi. Düzce Belediyesi tarafından zemini suni çimle kaplanan stat daha kullanışlı hale getirildi.


1951 yılında Helsinki'de yapılan Dünya Güreş Şampiyonası'nda birinci olan Nurettin Zafer, 1920 yılında Düzce'nin Aybaşı Köyü'nde dünyaya geldi. Zafer, 1949 yılında İstanbul'da yapılan Türkiye Serbest Stil Güreş Müsabakasında 62 kiloda Avrupa 3.'sü oldu ve 1951 yılında Helsinki'de yapılan Dünya Güreş Şampiyonası'nda birincilik kazandı. Kendine has güreş teknikleri ile dünya çapında üne kavuşan Nurettin Zafer, daha sonra antrenörlük yaptı. Zafer, 1952 yılında güreşi bıraktı. Düzce'nin en önemli isimleri arasında yerini alan Nurettin Zafer, 1992 yılında hayata gözlerini yumdu.


(AY-AK-MFS-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler