Yavuz Çizmeci Haberleri

Yavuz Çizmeci haber, Yavuz Çizmeci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yavuz Çizmeci 5.3.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2016- Yargıtay 12. Ceza Dairesi, Isparta'da 2007'de yaşanan ve 57 kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazasına ilişkin davada, Atlasjet tarafından uçağın kiralandığı Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık AŞ ortağı Yavuz Çizmeci, Genel Müdürü Aydın Kızıltan ve Teknik Müdürü İsmail Taşdelen'in 11 yıl 8'er ay, Bakım Müdürü Fikri Zafer Dinçer'in 5 yıl 10 ay hapis cezasının onanmasına karar verdi.
Yavuz Çizmeci: Haftanın Tarihine BakışYavuz Çizmeci 6.3.2017
Yavuz Çizmeci 16.1.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Bişkek Havalimanı'na iniş sırasında düşen ACT Havayolları'na ait Boeing 747-400F tipi (Jumbo jet) kargo uçağı ile ilgili olarak ACT Merkez ofisinden bir açıklama yapıldı.
Yavuz Çizmeci 22.12.2016
Türkiye'de 2016 Böyle Geçti (3)
Yargıtay 12. Ceza Dairesi, Isparta'da 2007'de yaşanan ve 57 kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazasına ilişkin davada, Atlasjet tarafından uçağın kiralandığı Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık AŞ ortağı Yavuz Çizmeci, Genel Müdürü Aydın Kızıltan ve Teknik Müdürü İsmail Taşdelen'in 11 yıl 8'er ay, Bakım Müdürü Fikri Zafer Dinçer'in 5 yıl 10 ay hapis cezasının onanmasına karar verdi.
Yavuz Çizmeci 29.5.2016
Uluslararası Sürdürülebilir Havacılık Sempozyumu 2016' İstanbul'da Düzenlenecek
SARES ödül komisyonunun bu yıl firma ödülünü Sürdürülebilir Havaalanı konusundaki çalışmaları nedeniyle TAV, "Uçaklarda Geri Dönüşüm Çalışmaları" nedeniyle MyTechnic, Yaşam Boyu Başarı Ödülüne TAV Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Dr. Sani Şener ile MyTechnic Kurucusu Yavuz Çizmeci'nin layık görüldüğü bildirildi.
Yavuz Çizmeci 11.3.2016
Yargıtayın Isparta'daki Uçak Kazası Davasına İlişkin Kararı
Eğer bir insan bir gün ceza alıyor, o cezanın etkisiyle bir daha hata yapmıyorsa iyidir. Burada insanların ders alması önemli." - Karar Yargıtay 12. Ceza Dairesi, Isparta'da 2007'de 57 kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazasına ilişkin davada, uçağın Atlasjet tarafından kiralandığı Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık AŞ ortağı Yavuz Çizmeci, Genel Müdürü Aydın Kızıltan ve Teknik Müdürü İsmail Taşdelen'in 11 yıl sekizer ay, Bakım Müdürü Fikri Zafer Dinçer'in 5 yıl 10 aylık hapis cezasının onanmasına karar vermişti.
Yavuz Çizmeci 22.1.2016
Isparta'daki Uçak Kazası Davası Yargıtayda
"Şirket yönetiminde değildi" Sanık Yavuz Çizmeci'nin avukatı Orhan Tepedelenlioğlu, müvekkilinin o zamanki adıyla Atlasjet tarafından uçağın kiralandığı Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık A.
Yavuz Çizmeci 6.1.2015
Uçak Kazası Davasında 8 Sanığa Hapis Cezası
Yavuz ÇİZMECİ: MAHKEME SÜRECİ HENÜZ TAMAMLANMADI Isparta'da 30 Kasım 2007'de meydana gelen ve 57 kişinin hayatını kaybettiği kazanın mahkemesi bugün sonuçlandı. Kazanın olduğu dönemde World Focus Havayolları'nın yönetim kurulu üyesi olan Yavuz Çizmeci, mahkeme kararının ardından bir açıklama yaptı.
Yavuz Çizmeci 6.1.2015
Uçak Kazası Davasında 8 Sanığa Hapis Cezası
Sayın Yazı işleri müdürlerinin dikkatine; 'UÇAK KAZASI DAVASINDA 8 SANIĞA HAPİS CEZASI (1)' başlığıyla geçtiğimiz haberde World Focus Havayolları ortağı Yavuz Çizmeci, şehven Atlasjet yöneticisi olarak yazılmıştır, düzeltir özür dileriz.
Yavuz Çizmeci 6.1.2015
Isparta'daki Uçak Kazası Davasında Karar
Sanıklardan Zeynel Gündoğ ve Aydın Kızıltan, müdafi Ali İrfan Ataş'ın verdiği ek savunmada müdafiler hakkında öne sürülen suçları kabul  etmediklerini belirterek, kazanın pilotaj hatasından kaynaklandığını savundu. Bu sırada müşteki yakınlarından biri, "Bunları 7 yıldır dinliyoruz" diyerek Ataş'a tepki gösterdi.   Arıduru'nun avukatı Selçuk Aşçı, uçağın bilinen bir arızasının bulunmadığını, bu nedenle Arıduru'ya ceza verilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Kazanın pilotaj hatasından kaynaklandığını öne süren Aşçı, soyut iddialar üzerinden müvekkilinin suçlandığını iddia etti.  Duruşmada söz alan müşteki avukatı Şehnaz Yüzer de sanık avukatlarının savunmalarının, pilotların intihar için uçağı seçtiği anlamına geldiğini, bunun doğru olmadığını kaydetti.  Mahkemece son sözleri sorulan Arıduru, uçağın uçmaya engel olacak bir bulguya rastlamadıklarını, böyle olunca da uçağı durdurma gibi bir yetkilerinin olmadığını belirtti.  Kendilerinin yapılması gereken denetimleri yaptıklarını anlatan Arıduru, "Teknik sorun yok. Kaza, pilotların yanlış koordinat izlemeleri yüzünden olmuştur" dedi.  Sanık Erdağı ise kaza kırım raporlarında kazanın pilotaj hatasından kaynaklandığının belirlendiğini, kendilerinin bu süreçte yıpratılmak istendiğini ifade etti.  Sanık Dinçer de suçsuz olduğunu savunarak, beraatini istedi.  8 sanığa ceza Savunmalarının ardından duruşmaya yaklaşık 2 saat ara veren mahkeme heyeti, değerlendirmelerin ardından kararını açıkladı.  Buna göre, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan Dünyaya Bakış Hava Taşımacılığı AŞ ortağı Yavuz Çizmeci, firmanın genel müdürü Aydın Kızıltan ve firmanın eğitim müdürü İsmail Taşdelen 14'er yıl, firmanın bakım müdürü Fikri Zafer Dinçer de 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Yavuz Çizmeci 6.1.2015
Isparta'daki Uçak Kazası Davasında Karar
Duruşmada sanıkların son savunmalarını aldıktan sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan Dünyaya Bakış Hava Taşımacılığı AŞ ortağı Yavuz Çizmeci, firmanın genel müdürü Aydın Kızıltan ve firmanın eğitim müdürü İsmail Taşdelen'i 11 yıl 8'er ay; firmanın bakım müdürü Fikri Zafer Dinçer'i de 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı.
Yavuz Çizmeci 3.7.2014
Uçak Kazası Davasında Şok İfade: Merhum Pilotlar da Suçlu, Hayatta Olanlar Da
Mahkeme salonuna yaklaşık 1 metre uzunluğundaki bir pano ile gelen Ersoy, kazanın oluş nedeninin kesinlikle pilotaj hatası olduğunu belirtti. Murat Ali Ersoy, şunları söyledi: "Uçağın ana kaza nedeni pilotaj hatası. Çünkü kodlamalar yanlış girilmiş. Uçak olmaması gereken bir yerde. İkinci bir konu, yere yaklaşım cihazı arızalı. ve bu cihaz Hannover'in raporunda da yazılı, 15 gündür arızalıymış. Tüm pilotlar bunu bilerek uçmuşlar. Çünkü alet bu uçağa takıldığında arıza kaydı vermiş. Bunu teknisyen ve pilotlar bilerek teslim almışlar. Uçakların sahibi konumundaki Yavuz Çizmeci'nin bu konulardan bi haber olma olasılığı sıfır.
Yavuz Çizmeci 27.5.2014
Uçak Kazası Sanıkları Yargılanacak
'SOMA'DA YAŞANANLAR DA AYNI' Duruşma çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukat Şehnaz Doğan Yüzer, davanın bilinçli taksir ve olası kast dahilinde ele alınmasının olumlu bir gelişme olduğunu söyledi. Yüzer, şöyle konuştu: "Cezaların caydırıcı, ibret verici olması lazım. Bu Türkiye'de ilk defa sorgulanan bir uçak kazası. Sorumlular cezalandırılsın ki bu tür olaylar bir daha yaşanmasın. Soma'da yaşananlar da aynı. Orada da denetimler var, eksik ve yanlış. Burada da denetimler var, eksik ve yanlış. Biz başından beri söylüyorduk. Yüce mahkeme bu talebi bugün kabul etti ve davayı bu yönüyle de ele aldı. Bugünkü duruşmada, sanıklar hakkında istenen cezaya 'bilinçli taksir' ve 'olası kast' da dahil edildi. Böylece daha önce TCK'nın 85-2 maddesi gereği taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme suçundan 2 ile 15 yıl arasında ceza istemiyle yargılanan sanıklar, şimdi TCK'nın 21 ve 22'nci maddeleri halinden de 3 ile 20 yıl arasında ceza istemiyle yargılanacak." 18 SANIK YARGILANIYOR Uçak kazası davasında dönemin Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, kaza tarihinde genel müdür yardımcısı olan Oktay Erdağı, World Focus Havayolları Genel Müdürü Aydın Kızıltan, firma çalışanları Yavuz Yaşar, İsmail Taşdelen, Fikri Zafer Dinçer, Faruk Çağımnı, Şahin Tufan, Necati Küçük, Sinan Sevinç, Fevzi Yavuz ve Reşat Atalay ile Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ali Ersoy, firma yöneticileri Tuncay Doğaner, Mehmet Şerif Erbilgin, Yavuz Çizmeci, Zeynel Gündoğ ve kazanın olduğu tarihte havalimanında hava trafik kontrolörü olarak görev yapan Hilmi Tülemen sanık olarak yargılanıyor.
Yavuz Çizmeci: Isparta'daki Uçak Kazası DavasıYavuz Çizmeci 27.5.2014
Yavuz Çizmeci: Uçak Kazası Davası ErtelendiYavuz Çizmeci 25.3.2014
Yavuz Çizmeci 25.3.2014
Uçak Kazası Davası Ertelendi
SAVCI MÜTALAA VERMİŞTİ Isparta'da 5 yıldır süren uçak kazası davasında Cumhuriyet Savcısı Murat Kılıç, geçen duruşmada ilk kez mütalaada bulunmuştu. Sanıklar Aydın Kızıltan, İsmail Taşdelen, Fikri Zafer Dinçer, Faruk Çağımnı, Oktay Erdağı, Ali Arıduru ve Yavuz Çizmeci'nin cezalandırılmalarını, diğer sanıklarınsa beraatini istemişti.
Yavuz Çizmeci: Yedi Sanık İçin Ceza TalebiYavuz Çizmeci 21.1.2014
Yavuz Çizmeci: Uçak kazası davası -Yavuz Çizmeci 21.1.2014
Yavuz Çizmeci: Isparta'daki Uçak Kazası DavasıYavuz Çizmeci 21.1.2014
12
Şu an buradasınız: Yavuz Çizmeci Haberleri | Yavuz Çizmeci Kimdir - Haberler - Yavuz Çizmeci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yavuz Çizmeci kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın Tarihine Bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 21:49:25. #1.15#
title