Wisconsin Üniversitesi Haberleri

Wisconsin Üniversitesi haber, Wisconsin Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Wisconsin Üniversitesi - 28.10.2020
ABD'deki araştırma, sosyal mesafenin Kovid-19'u engellediğini doğruladı
Wisconsin Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, "Sosyal mesafe kuralı New York metropolitan bölgesinde bir hafta önce başlamış olsaydı, mayıs sonundaki vaka rakamları 203 bin 261 yerine 41 bin 366'da kalabilirdi.
Wisconsin Üniversitesi - 24.05.2020
Araştırma: Kasırga, tayfun ve hortumlar daha güçlü hale geliyor
Wisconsin Üniversitesi ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi'nden (NOAA) araştırmacılar, dünya çapındaki fırtınaların yaklaşık 40 yıllık uydu verilerini inceledi.
Wisconsin Üniversitesi - 21.02.2020
Beyoğlu'nda tarihçi-yazar Kemal Karpat paneli
Beyoğlu Belediyesi, ünlü tarihçi-yazar Kemal Karpat'ın vefatının birinci yıldönümüne özel, 'Dağı Delen Irmak' isimli panel düzenledi. Grand Pera Emek Sahnesi'nde düzenlenen panele Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Alkan ve çok sayıda davetli katıldı. Selman Kayabaş'ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Kemal Karpat'ın iki öğrencisi Wisconsin Üniversitesi Türk Etüdleri Merkezi Başkanı Deniz Balgamış ve Tarihçi Yazar Kaan Durukan katıldı.
Wisconsin Üniversitesi - 20.02.2020
Prof. Dr. Kemal Karpat vefatının birinci yılında anıldı
Tarihçi Prof. Dr. Kemal Karpat, vefatının birinci yılında, öğrencileri Wisconsin Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı ve Tarih Profesörü Deniz Balgamış ve tarihçi-yazar Kaan Durukan'ın katılımıyla düzenlenen "Dağı Delen Irmak" isimli panelde yad edildi.
Wisconsin Üniversitesi - 20.02.2020
Tarihçi Prof. Dr. Kemal Karpat ölüm yıl dönümünde anıldı
Wisconsin Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı ve Tarih Profesörü Deniz Balgamış da hocasını anmak için ABD'den geldiğini belirterek, master ve doktor derecelerini Karpat'ın liderliği altında yaptığını anlattı.
Wisconsin Üniversitesi - 06.10.2019
21 yıldır bir çocuğun akciğerleri ile nefes alıyor
  '16 YAŞIMDA AKCİĞERLERİMİN YARISINI KAYBETTİM' Nuran Sağlam (49), lise 1'inci sınıfta öğrenim görürken solunum problemleri nedeniyle doktora başvurdu. Akciğer enfeksiyonu olduğu düşünüldü, ama hiçbir tedaviden sonuç alınamadı. Daha sonra bağışıklık sisteminin anormal çalışmasıyla ortaya çıkan sarkoidoz hastası olduğu anlaşıldı. Hastalığı nedeniyle akciğerlerinde fibroz (doku sertleşmesi) oluyordu. Teşhisinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde konduğunu anlatan Sağlam, hastalığını öğrenme sürecini şöyle anlattı: "Akciğerde gerçekleşen fibroz (doku sertleşmesi) nedeniyle akciğer kapasitemin yüzde 57'sini kaybetmiştim. Hastalığımı öğrendiğimde 16 yaşımda ve akciğerlerimin yarısını kaybetmiş durumdaydım. Sağlık meslek lisesinde öğrenciydim. 1990'da okulu bitirip tedavi gördüğüm klinikte hemşire olarak çalışmaya başladım. İdame tedavilerle 10 yıl devam ettirdik, ama artık son raddeye gelmişti, 24 saat oksijen kullanır haldeydim. Tek seçenek organ nakliydi ve Türkiye'de de yapılmıyordu."   ZAFER BAYRAMI'NDA İKİNCİ HAYAT O yıllarda internete ulaşmak zor olsa da Boğaziçi Üniversitesi'nin kütüphanesinden internete girip araştırma yapan ve Amerika'da 85 merkezin akciğer nakli yaptığını öğrenen Sağlam, "17 tanesiyle yazıştık ve Wisconsin Üniversitesi beni hasta olarak kabul etti.
Wisconsin Üniversitesi - 06.10.2019
21 yıldır bir çocuğun akciğerleri ile nefes alıyor
'16 YAŞIMDA AKCİĞERLERİMİN YARISINI KAYBETTİM' Nuran Sağlam (49), lise 1'inci sınıfta öğrenim görürken solunum problemleri nedeniyle doktora başvurdu. Akciğer enfeksiyonu olduğu düşünüldü, ama hiçbir tedaviden sonuç alınamadı. Daha sonra bağışıklık sisteminin anormal çalışmasıyla ortaya çıkan sarkoidoz hastası olduğu anlaşıldı. Hastalığı nedeniyle akciğerlerinde fibroz (doku sertleşmesi) oluyordu. Teşhisinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde konduğunu anlatan Sağlam, hastalığını öğrenme sürecini şöyle anlattı: "Akciğerde gerçekleşen fibroz (doku sertleşmesi) nedeniyle akciğer kapasitemin yüzde 57'sini kaybetmiştim. Hastalığımı öğrendiğimde 16 yaşımda ve akciğerlerimin yarısını kaybetmiş durumdaydım. Sağlık meslek lisesinde öğrenciydim. 1990'da okulu bitirip tedavi gördüğüm klinikte hemşire olarak çalışmaya başladım. İdame tedavilerle 10 yıl devam ettirdik, ama artık son raddeye gelmişti, 24 saat oksijen kullanır haldeydim. Tek seçenek organ nakliydi ve Türkiye'de de yapılmıyordu." ZAFER BAYRAMI'NDA İKİNCİ HAYAT O yıllarda internete ulaşmak zor olsa da Boğaziçi Üniversitesi'nin kütüphanesinden internete girip araştırma yapan ve Amerika'da 85 merkezin akciğer nakli yaptığını öğrenen Sağlam, "17 tanesiyle yazıştık ve Wisconsin Üniversitesi beni hasta olarak kabul etti.
Wisconsin Üniversitesi - 14.09.2019
Malatya'da "Radyoembolizasyon" eğitimi verildi
Eğitim konusunda kendilerine yardımcı olmak için yurt içi ve dışından akademisyenlerin geldiğini anlatan Kutlu, şunları kaydetti: "ABD Chicago Rush Üniversitesi Girişimsel Radyoloji Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Bülent Arslan, ABD Wisconsin Üniversitesi Girişim Radyoloji Bilim Dalı'ndan Prof.
Wisconsin Üniversitesi - 06.09.2019
Tarihçi Kemal Karpat'ın ismi kütüphanede yaşatılacak
Ünlü tarihçinin ismini taşıyan plaka, düzenlenen törenle Wisconsin Üniversitesi Memorial Kütüphanesi'ndeki bağışta bulunanlar duvarına yerleştirildi.
Wisconsin Üniversitesi - 14.07.2019
Chicago'da 15 Temmuz programı ve AA fotoğraf sergisi
Darbe girişiminde sınıf arkadaşı şehit düşen eski emniyet mensubu ve Wisconsin Üniversitesi öğretim üyelerinden Alper Çamlıbel'in yanı sıra, Türk toplumunu temsilcisi Şeyda Calderwood, Arap-Amerikan İş Adamları Birliği Başkanı Talat Otman ve İstanbul'da yaşayan Amerikalı Neil Fleckman'in de birer konuşma yaptığı programda genç Türk besteci Umut Deniz Topçuoğlu da ney ile Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi.
Wisconsin Üniversitesi - 21.02.2019
Tarihçi Kemal Karpat ABD'de Vefat Etti
Wisconsin Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları Bölüm Başkanlığını ve The Turkish Studies Association ile Türk Araştırmaları Kurumunun direktörlüklerini yürüten Karpat, Orta Asya Çalışmaları Derneğinin kurucu başkanlığından sonra Wisconsin Üniversitesi Orta Asya Çalışmaları Programı'nın da koordinatörlüğünü yaptı.
Wisconsin Üniversitesi - 15.01.2018
Antarktika'da 280 Milyon Yıllık Ağaç Fosilleri Bulundu
Wisconsin Üniversitesi'nden Erik Gulbranson ve John Isbell, Transantarktik Dağları'ndaki kayalık bölgelerde bir zamanlar bir ormanın var olduğunu kanıtlayan fosiller buldu.
Wisconsin Üniversitesi - 08.10.2017
Uluslararası İslam Dünyası Sempozyumu
Söz konusu panellerde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın "İslam Ümmeti: Problemler ve Cevaplar" başlıklı bir sunum gerçekleştirmesi beklenirken, sempozyumun yabancı katılımcıları arasında Georgetown Üniversitesi'nden Dr. Jonathan Brown ve Dr. John Esposito, Toledo Üniversitesi'den Dr. Ovamir Anjum, Long Island Üniversitesi'nden Dr. Dalia Fahmy, California Üniversitesi'nden Dr. Richard Falk, Wisconsin Üniversitesi'nden Dr.
Wisconsin Üniversitesi - 14.07.2017
15 Temmuz'dan Bilinmeyen Hikayeler" Paneli
Darbe girişimine ABD'nin yaklaşımı ABD'deki Wisconsin Üniversitesi'nden emekli Prof.
Wisconsin Üniversitesi - 27.05.2016
Bilim İnsanları İyte'de Buluştu
İsviçre Paul Scherrer Enstitüsü'nden Gabriel Aappli, Wisconsin Üniversitesi'nden Baha Balantekin, Johannes Kepler Üniversitesi'nden N.
Wisconsin Üniversitesi - 20.04.2016
Türkiye'nin Göç Tarihi Sempozyumu
Yaşamını ABD'de sürdüren 93 yaşındaki Wisconsin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Wisconsin Üniversitesi - 20.04.2016
Tarihçi Prof. Dr. Karpat'tan Suriye Değerlendirmesi
Yaşamını ABD'de sürdüren 93 yaşındaki, Wisconsin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Wisconsin Üniversitesi - 03.11.2015
Uyku Apnesi Olanlar Kanser İçin Daha Fazla Risk Altında"
İtil, uyku apne sendromunun uyku ile ilişkili hastalıklar arasında en çok dikkat edilmesi gereken ve tedavi edilmezse vücutta birçok bozukluğa yol açabilecek hastalıklardan olduğunu belirterek, şunları anlattı: "İlk kez, iki ayrı çalışmada insanlarda uyku apnesi ve kanser arasında bir bağlantı bulundu. Çalışmalardan biri Wisconsin Üniversitesi'nde yapıldı.
Wisconsin Üniversitesi - 03.06.2015
Prof. Crawford H. Greenewalt Jr.'ın Bilim Hazinesi Ege'de
Açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Amerika - Wisconsin Üniversitesi'nden Dr.
Wisconsin Üniversitesi - 16.03.2015
Foundatıon Cartıer, Amerikalı Sanatçı Bruce Nauman'ı Ağırlıyor
Kavramsal ya da minimalist bir sanatçı olarak tanımlanan Bruce Nauman, kariyerinin başından bu yana sınıflandırmaya her zaman karşı oldu. 1941 yılında Indiana'da doğan Nauman, Wisconsin Üniversitesi'nde matematik ve fizik dersleri aldıktan sonra, California Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı'nı tamamladı.
Wisconsin Üniversitesi - 16.10.2014
Uaü, Öğrencilerini Wisconsin ve São Paulo Üniversitelerine Gönderecek
Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde (UAÜ) Uluslararası Programlar Ofisi (IPO) öğrencileri dünyanın önde gelen üniversitelerine eğitime gönderecek. Dr. Mesut Akdere, Wisconsin Üniversitesi ve São Paulo üniversitelerinin başlangıç olduğunu ifade etti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Wisconsin Üniversitesi Haberleri | Wisconsin Üniversitesi Haber - Haberler - Wisconsin Üniversitesi haberleri, son dakika wisconsin üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Altın çağ yaşatan imparator Ekber Şah.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 22:50:40. #1.14#

title