VAHİT KİLER Biyografisi, VAHİT KİLER kimdir?

Vahit Kiler Biyografisi

Vahit Kiler
Doğum Yeri Bitlis/ Türkiye
Doğum Tarihi 24.12.1966 -
Vahit Kiler (d.24 Aralık 1966) AKP Bitlis Milletvekili.

24 Aralık 1966'da Bitlis'te doğan Vahit Kiler, liseden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Kiler Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin yanı sıra, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV), Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı (BETAV) üyesi oldu.

2002 yılında Bitlis’ten milletvekili seçilerek parlamentoya giren Kiler,2007 ve 2011 yıllarında aynı ilden tekrar milletvekili seçilmiş olup Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Borsaya açılan şirketlerinin halka arzda yatırımcılarına vadedilmiş olan beklentilerin oldukça aşağısında kaldığı görülmüştür. Kiler Gayrimenkul Ortaklığı hisseleri Deniz Yatırım aracılığı ile %36-53 iskontolu olarak arz edilme iddiası ile 5.1-6.1 YTL arasında satılmıştır.

Holding yönetiminden kardeşi ve ortağı Nahit Kiler halka arz basın toplantısında 'İskonto ile yatırımcının kazanmasını, en önemlisi yatırımın tabana yayılmasını istiyoruz' ve 'beddua almak istemiyoruz' söylemleri ile iskontolu hisse iddiasında bulunmuştur.

Hisselere halka arzdan ortak olan yatırımcılar son 2 yılda yaklaşık %60-70 zarar etmiştir. Ağustos 2013 itibarı ile KLGYO hisseleri 1.5-1.6 YTL civarında seyir göstermektedir ve istikrarlı düşüşüne devam etmektedir.

Pierre Loti Tepesinin isim değişikliği ile ilgili talebi Haziran 2012'de gündeme oturmuş, Pierre Loti hakkındaki eşcinsel iddialarına yönelik söylemleri dikkat çekmiştir. Tarihi ve kültürel değerler açısından 'İdris-i Bitlis Tepesi' isim talebi olsa da Kiler Holding'in en iddialı yatırımlarından olan İstanbul Levent'teki binanın ismi Sapphire'dir.

Kiler, AK Parti 27.dönem Bitlis milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

Kiler, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Vahit Kiler haberleri için tıklayın

title