Vahap Coşkun Haberleri

Vahap Coşkun haber, Vahap Coşkun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vahap Coşkun - 29.03.2017
Avrupa, Türkiye Düşmanlığını İç Siyaset Argümanına Dönüştürdü"
Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, "Avrupa mülteci düşmanlığını, Müslüman düşmanlığını, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden sembolize ediyor.
Vahap Coşkun - 07.12.2016
Muş'ta "15 Temmuz" Sempozyumu Düzenlenecek
Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem'in konuk olduğu konferansta başkanlık sistemi ve parlamenter sistem tartışmalarına açıklık getirildiğini anlatan Polat, "Başkanlık sisteminin ne demek olduğu ve neleri ihtiva ettiği üzerinde duruldu. Konferansın ikincisi ise Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun'un konuşmacı olarak katıldığı anayasa sorunu ile ilgiliydi.
Vahap Coşkun - 14.06.2016
Altan Tan: Kürt Siyaseti Bir Tercih Yapmak Zorunda
"Bugün yapılması gereken derhal ve behemehal, hak, adalet, hürriyetleri öne çıkaran yeni adil bir demokratik Türkiye perspektifi ortaya koymak ve bu çerçevede bir birliktelik ve hukuk oluşturmaktır" diyen Tan, silahların susması, fikirler ve siyasi projelerin konuşulması gerektiğini belirtti. Altan Tan şöyle konuştu: "Son günlerde başta Sayın Rıza Türmen, Tarık Ziya Ekinci, Mehmet Altan, Mücahid Bilici, Ali Bulaç, Vahap Coşkun, Mesut Yeğen, Tarhan Erdem, Levent Gültekin ve Taha Akyol olmak üzere her kesimden çok sayıda aydın ve siyasetçinin demokrasi bloğu oluşturma ve sorunları 'sakin, bilgece ve rafine' bir şekilde çözme çağrıları hayati derecede önemlidir.
Vahap Coşkun - 06.11.2015
Bölge İnsanı 'Sorun Siyasetle Çözülsün' Dedi"
SÜLEYMAN UMUT GÜRHAN - Çatışma ortamından rahatsızlık duyan Doğu ve Güneydoğu Anadolu seçmeninin, sorunların siyasetle çözülmesi mesajı verdiği, şiddeti engellemede yetersiz kaldığı düşünülen HDP'nin oy kaybına uğradığı belirtildi.   Dicle Üniversitesi (DÜ) öğretim üyeleri Prof. Dr. Rüstem Erkan ve Doç. Dr. Vahap Coşkun, 26.
Vahap Coşkun - 14.10.2015
Gençlere "Ydg-H" Tuzağı
"Silahlı yapı haline getirildiler" Dicle Üniversitesi (DÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, terör örgütünün 2 yıl önce YDG-H'yi devreye soktuğunu söyledi.
Vahap Coşkun - 10.10.2015
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Dicle Üniversitesi (DÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, AA muhabirine, Türkiye'nin çok vahşi bir katliamla karşı karşıya olduğunu, bu saldırıda ülkenin tamamının hedef alındığını söyledi.
Vahap Coşkun - 05.10.2015
Vahap Coşkun: Hükümete Yakın, Sağı Solu Tehdit Eden Yazarlar Türedi
Akademiysen-Hukukçu Vahap Coşkun, Serbestiyet.com sitesinde kaleme aldığı yazısında, hükümete yakın medyada görev yapan gazetecilerin kullandığı şiddet dilini, kendilerini devletin yerine koyma reflekslerini eleştirdi.
Vahap Coşkun - 30.09.2015
PKK'nın 5 Yıldır Tutmayan Planı, "Eğitim Boykotu"
Dicle Üniversitesi (DÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, AA muhabirine, anadilde eğitim talebinin doğal bir talep ve önemli bir hak olduğunu, sivil toplum kuruluşlarının demokratik yöntemlerle bu tür hak taleplerinde bulunabileceğini anlattı.
Vahap Coşkun - 01.08.2015
Akil Adamlar " Silahlar Susmalı ve Mutlak Çatışmasızlık Haline Dönülmelidir"
TOPLANTIYA KATILAN İSİMLER Toplantıya 10 isim katıldı. Bu isimler şöyle: Kadir İnanır, Ali Bayramoğlu, Öztürk Türkdoğan, Tarık Çelenk, Kezban Hatemi, Oral Çalışlar, Zübeyde Teker, Vahap Coşkun, Lami Özgen ve Celalettin Can İMZA KOYANLAR Toplantıya katılmadıkları halde açıklamaya imza koyan isimler de şu şekilde: Beril Dedeoğlu, Fuat Keyman, Levent Korkut, Ahmet Faruk Ünsal, Cemal Uşşak, Emin Ekmen, Tarhan Erdem, Fehmi Koru, Abdurrahman Kurt, Yılmaz Ensaroğlu KATILIM NEDEN DÜŞÜK OLDU Yaptıkları toplantının akiller heyetinin genel bir toplantısı değil, akiller heyetinden bir grup insanın bir araya gelerek, aldıkları bir inisiyatif olarak nitelenmesi gerektiğini söyleyen Gazeteci Ali Bayramoğlu, katılımın düşük olmasının nedenini de hızlı hareket etmek olarak açıkladı.
Vahap Coşkun - 24.07.2015
Aydın ve Sanatçılardan Teröre Karşı Ortak Bildiri Açıklaması
Açıklamada yer verilen bildiride, Türkiye'nin zor zamanlar geçirdiği ifade edilerek, gözünü kırpmadan gençlerin hayatlarına kıyanların, şiddeti normalleştirenlerin, ölümü kutsallaştıranların, teröre gerekçe arayanların, intikam duygularına empatiyle yaklaşanların ve aklına en son barış gelenlerin hayretle izlendiğini vurgulandı.   Hangi amaçla, kim için, kime karşı uygulanırsa uygulansın şiddete herkesin karşı çıkması gerektiğinin altı çizilen bildiride, "Bölgesinde, barış konuşulan yegane ülke olan Türkiye'de, barışın kıymetini yeterince bilemiyoruz belki ama bugünden sonra barıştan kolay vazgeçmeyeceğiz. Barışın tarafında duracağız. Barış, insana öldüğü zaman değil, yaşadığı zaman lazım" denildi.  Bildiride, şu önerilere yer verildi: "Siyasiler, son yaşanan şiddet ve terör saldırılarına karşı ortak bir bildiriye imza atmalı, barış için irade beyan etmeli. PKK, Türkiye'de silah bıraktıklarını ilan etmeli, sınır dışına çekilmeler süratle devam etmeli ve bunun altyapısı devlet tarafından sağlanmalı. Barış süreci ivedilikle kaldığı yerden devam etmeli. Abdullah Öcalan ile görüşmelere başlanmalı ve PKK'ya 'silah bırak' çağrısı yapan Öcalan'ın bu çağrının karşılık bulması için örgütle iletişimi sağlanmalı. Kürt meselesinin çözümü için siyasal, sosyal, ekonomik ve psikolojik her türlü önlemler alınmalı, yasal altyapı süratle hazırlanmalı, devlet kurumları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları bu yönde çalışmalarını yoğunlaştırmalı. Medya, sorumlu davranmalı ve şiddeti teşvik eden yayınlardan uzak durulmalı." Bildiriye, Ali Bayramoğlu, Atilla Yayla, Bekir Berat Özipek, Cahit Koytak, Cengiz Algan, Ceren Kenar, Demiray Oral, Etyen Mahçupyan, Fadime Özkan, Fırat Erez, Gülçin Avşar, Halil Berktay, Hidayet Tuksal, İdris Kardaş, İlhami Işık, Kutluğ Ataman, Leyla İpekçi, Mahmut Övür, Mehmet Ali Güveli, Özcan Tikit, Ufuk Coşkun, Vahap Coşkun, Yaprak Zihnioğlu ve Yıldıray Oğur imza attı.
Vahap Coşkun - 30.05.2015
Akademisyen Vahap Coşkun: Erdoğan'ın Hal ve Tavırlarında Bir Doz Aşımı Var
Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, Recep Tayyip Erdoğan’ın diğer cumhurbaşkanlarına göre siyasi süreçlere daha fazla müdahil olduğunu ifade ederek; “Bu durum anlaşılabilir.
Vahap Coşkun - 15.05.2015
Stk'lardan Seçim Öncesi Sağduyu Çağrısı
DÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun ise siyasetçilerin provokatif eylemlere sessiz kalmaması gerektiğini belirterek, "Bu kuşkusuz siyasi partilere zarar verir.
Vahap Coşkun - 24.04.2015
Ortadoğu'da Kürtler ve Barış Sempozyumu"
 İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın yanı sıra aralarında AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, yazarlar Müfid Yüksel ve Ali Kaçar, Prof.
Vahap Coşkun - 21.04.2015
Ortadoğu'da Kürtler ve Barış Sempozyumu" Diyarbakır'da Yapılacak
Sempozyuma, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın yanı sıra, aralarında AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, yazarlar Müfid Yüksel ve Ali Kaçar, Prof.
Vahap Coşkun - 20.03.2015
Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamaları
"Daha somut bir iradenin ortaya konulacağına inanıyorum" Dicle Üniversitesi (DÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun da çözüm sürecindeki en büyük ilerlemeyi 28 Şubat'taki silahların bırakılması çağrısı olarak gördüğünü belirtti.
Vahap Coşkun - 18.03.2015
Çözüm Sürecinin Neresindeyiz" Paneli
Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, özellikle nevruzda ve nevruzdan sonraki süreçte PKK'dan beklenen mesajın, Türkiye'ye karşı artık silahlı mücadele vermeyeceklerini ilan etmeleri olduğunu söyledi.
Vahap Coşkun - 17.03.2015
Barış Treni Yarın Malatya'da Olacak
Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları ile vakıf, oda ve dernek temsilcilerinin katılımı ile 18 Mart Çarşamba günü saat 10.00'da Tren Garı'nda bir karşılama töreni yapılacak. "Batı'dan Doğu'ya Doğu'dan Batı'ya Kardeşlik Mesajları" taşıyan Barış Gönüllülerini karşılama töreninden sonra yeni Cami Meydanında stand açılışı yapılacak. Ardından saat 14.00'de "Çözüm Sürecinde Neredeyiz?" konulu panel düzenlenecek. Moderatörlüğünü Cengiz Algan'ın yapacağı panelde Leyla İpekçi ve Vahap Coşkun konuşmacı olarak yer alacak.
Vahap Coşkun - 28.02.2015
PKK'ya Silah Bırakma Çağrısı
"Sorunun çözümünü demokratik siyaset belirleyecektir" Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, çözüm sürecinin en önemli eşiklerinden birinin silah bırakma olduğunu, çözüm sürecinin temel amacının PKK'nın silahsızlanması, sorunların demokratik siyasetle çözülmesinin imkanlarının yaratılması olduğunu belirtti.
Vahap Coşkun - 26.01.2015
Erbil'de "Türkiye, Kürtler ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Paneli"
 Ete, şöyle devam etti: "Ben PKK, HDP hattı özerklik fikrinden vazgeçti demiyorum. Ancak bu, Çözüm Süreci'nde konuşulan meselelerin bir ön şartı değil. Biz Türkiye'de silahsızlanmayla ilgili bir süreç yürütüyoruz. Silahsızlanma özerklik talebine çarpacaksa eğer Oslo gibi bir süreçle karşı karşıya kalırız. Zaten Oslo'dan alınan dersle Çözüm Süreci başladı dememin sebebi de budur. Silvan saldırısının gerçekleştiği gün Aysel Tuğluk, Diyarbakır'da DTK toplantısında demokratik özerklik beyannamesini açıkladı. Şimdi oradan bugüne gelirsek bu, şunu kabul etmekle ilgili bir şey:  Kürt hareketi, eğer özerklik olmazsa Çözüm Süreci de olmaz düşüncesine kapılıyorsa o zaman ben de karamsar olabilirim. Masada özerklik verilmedikçe Çözüm Süreci nihayete ermeyecek düşüncesindeysek o zaman hepimiz beraber karamsarlığa kapılabiliriz. Çünkü böyle bir şey gerçekleşmeyecek. Devletin net olarak ortaya koyduğu bir süreç olarak bu var. Bir aktörle konuşarak bir bölgenin kararını veremezsiniz. Kişisel görüşüm:  PKK, silah bırakmaya karar verdiği için zaten Çözüm Süreci'nde bu tür mekanizmaya dair gerekçeler öne sürüyor. Eninde sonunda PKK silahı bırakacak. Çözüm Süreci onurlu bir çıkış fırsatıdır." Hatem Ete, "PKK'ya yakın" nitelendirdiği medyanın dilini eleştirdiği konuşmasında şu değerlendirmede bulundu: "Soykırım imha, katliam dilini yadırgıyorum. Çözüm Süreci boyunca devlet ve kamuoyunun fikrini şekillendiren ideolojik enstrüman olan medya, kanaat önderleri ve televizyon yayıncıları dillerini çok radikal bir dönüşüme tabi tuttular. Medya artık bebek katili Öcalan söylemi kullanmıyor. İnsanlar gayet somut, gerçekçi bir dil kullanıyor. Fakat aynı şey PKK tabanında hayata geçmiyor. PKK tabanı 90'larda yaşıyormuşuz gibi her gün imha, katliam, soykırım haberleri yapıyor. Bu söylemi dillendiriyor. Alın Özgür Gündem gazetesini seçin, 20 yıl önceki, 10 yıl önceki gazete ile bugünkü arasında bir fark yok. 'Büyük bir düşman var ve Kürtleri imha ediyor.' Oysaki Türkiye'de çok şey değişti. Şimdi Çözüm Süreci'ni yürütüyorsanız eğer tabanınızı da buna alıştıracaksınız. Tabanınızın psikolojisini de dilini de buna uyarlayacaksınız. Devletin böyle bir tasfiye, soykırım gibi bir niyeti yok. AK Parti döneminde güvenlik perspektifinin yerini daha siyasi bir perspektif aldı. Cizre'de olan biteni görmüyor mu devlet. Devlet isterse Cizre'yi 90'lardaki devletin aşina olduğu enstrümanlarla çözemez mi? Sizce burada bir kararlılık yok mu? Devlet ısrarla ve inatla meseleyi demokratik mekanizmalarla çözmek için Cizre'de süreci uzatmıyor mu?" Ortadoğu Araştırma Enstitüsü'nün (MERİ) Erbil'de düzenlediği "Türkiye, Kürtler ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Paneli"nin ilk oturumu SETA Siyaset Araştırmacısı Galip Dalay'ın başkanlığında başladı. Oturumlarda Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Başkanlık Divanı Başkanı Fuat Hüseyin, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Üyesi Sadi Ahmet Pire; Türkiye'den ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı Etyen Mahçupyan ve Danışmanı Mesut Özcan, İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Yeğen, Dicle Üniversitesinden Prof. Dr. Vahap Coşkun, SETA Araştırmacısı Yılmaz Ensaroğlu, Siyasetçi Haşim Haşimi ve diğer önemli isimler katıldı.
Vahap Coşkun - 05.12.2014
Diyarbakır'da 5. İnsan Hakları Okulu Programı Başlıyor
Yarın (6 Aralık Cumartesi) başlayacak olan program Ahmet Faruk Ünsal, Annyssa Bellal, Ayşe Bilgen, Eren Keskin, Hidayet Şefkatli Tuksal, İnan Keser, Mehmedi Aktoprak, Mithat Sancar, Muharrem Erbey, Vahap Coşkun, Xazal Bayram Koluman, Yılmaz Ensaroğlu gibi alanında yetkin isimlerin katılımı ile düzenlenecek.
Vahap Coşkun - 30.10.2014
Aydınlardan, Çözüm Sürecine Destek Kampanyası
Basın duyurusu 4 Kasım'da Taksim Hill Otel'de gerçekleştirilecek kampanyanın çağrıcıları şöyle: "Abdurrahim Boynukalın, Ahmet Uzun, Ali Bayramoğlu, Atilla Yayla, Bayram Zilan, Bengül Güngörmez, Berat Özipek, Cahit Koytak, Cemile Bayraktar, Cengiz Alğan, Cennet Uslu, Ceren Kenar, Demiray Oral, Elif Çakır, Enver Alper Güvel, Erol Göka, Etyen Mahçupyan, Fadime Özkan, Fırat Erez, Gülay Göktürk, Gülçin Avşar, Gürbüz Özaltınlı, Halil Berktay, Halime Kökçe, Haşmet Babaoğlu, Hidayet Ş. Tuksal, Hilal Kaplan, Hüseyin Hatemi, İdris Kardaş, İhsan Bilgin, İlhami Işık, İzzet Yaşar, Kezban Hatemi, Kurtuluş Tayiz, Kutluğ Ataman, Mahmut Övür, Markar Esayan, Merve Şebnem Oruç, Meryem Gayberi, Nurhayat Kızılkan, Oral Çalışlar, Orhan Miroğlu, Osman Can, Ömer Çaha, Özlem Çağlar Yılmaz, Serdar Kaya, Süheyb Öğüt, Tuncer Köseoğlu, Ufuk Coşkun, Ümit Kurt, Üstün Bol, Vahap Coşkun, Yalçın Arı, Yaprak Zihnioğlu, Yasemin Yıldırım, Yıldıray Oğur, Yıldız Ramazanoğlu, Yusuf Şahin.
Vahap Coşkun - 20.10.2014
Başbakan Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Toplantısı
"Toplantı çözüm sürecini sonuna kadar desteklediğinin göstergesidir" Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun, toplantının son derece verimli geçtiğini söyledi.
Vahap Coşkun - 19.10.2014
İşte Toplantıya Katılan İsimler
HEYET ÜYELERİ Akil İnsanlar Heyeti İstişare Toplantısına Katılan ve katılmayan İsimlerle Görev Aldıkları Komisyonlar da şöyle: AKDENİZ BÖLGESİ KOMİSYONU 1-Rifat HİSARCIKLIOĞLU 2-Lale MANSUR (Katılmadı) 3-Tarık ÇELENK 4- Nihal BENGİSU KARACA 5- Şükrü KARATEPE 6- Muhsin KIZILKAYA 7- Öztürk TÜRKDOĞAN 8- Hüseyin YAYMAN 9- Kadir İnanır DOĞU ANADOLU BÖLGESİ KOMİSYONU 1- Nafiz Can PAKER 2- Sibel ERASLAN 3- Ayhan OĞAN 4- Mahmut ARSLAN 5- Abdurrahman DİLİPAK 6- İzzettin DOĞAN 7- Abdurrahman KURT 8- Zübeyde TEKER 9- Mehmet UCUM EGE BÖLGESİ KOMİSYONU 1-Tarhan ERDEM 2-Avni ÖZGÜREL 3-Fadime ÖZKAN 4- Erol Ekici (katılmadı ) 5-Hasan KARAKAYA 6- Fehmi KORU 7- Baskın Oran ( Katılmadı) 8 -Hilal Kaplan ( Oturma düzeninde İç Anadolu Heyetinde yer aldı ) 9 - Fuat Keyman GÜNEYDOĞU ANADOLU KOMİSYONU 1-Yılmaz ENSAROĞLU 2- Kezban HATEMİ 3- Mehmet Emin EKMEN 4- Fazıl Hüsnü ERDEM 5- Etyen MAHÇUPYAN 6-Ahmet Faruk ÜNSAL 7- Lami ÖZGEN 8-Murat Belge ( Katılmadı) 9- Yılmaz Erdoğan ( Katılmadı ) İÇ ANADOLU BÖLGESİ KOMİSYONU 1- Ahmet TAŞGETİREN 2- Beril DEDEOĞLU 3- Celalettin CAN 4- Vahap COŞKUN 5- Doğu ERGİL 6- Erol GÖKA 7- Fadime Özkan 8- Cemal Uşşak 9- Mustafa Kumlu.
Vahap Coşkun - 19.10.2014
İşte Kritik Toplantıya Katılanlar
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Akil İnsanlar heyeti ile yaptığı toplantıya hükümet neredeyse tam kadro katıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Vahap Coşkun Haberleri | Vahap Coşkun Kimdir - Haberler - Vahap Coşkun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Vahap Coşkun kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP önünde evlat nöbetindeki aile sayısı 152 oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.06.2021 10:04:57. #1.13#

title