Ulaş Bardakçı Haberleri

Ulaş Bardakçı haber, Ulaş Bardakçı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulaş Bardakçı - 11.8.2020
Son dakika haber: THKP-C'li teröristin adının Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bir sokağa verilmesi
Son dakika haberi... Nevşehir Valiliği, Hacıbektaş Belediye Meclisinin terör örgütü THKP-C üyesi Ulaş Bardakçı'nın isminin bir sokağa verilmesine ilişkin aldığı kararın mülki idare amirinin onayı ile yürürlüğe girebileceğini bildirdi.
Ulaş Bardakçı - 10.8.2020
THKP-C'li teröristin adı Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bir sokağa verildi
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde belediye meclisinin aldığı kararla, 1972'de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen terör örgütü THKP-C üyesi Ulaş Bardakçı'nın ismi bir sokağa verildi.
Ulaş Bardakçı - 5.9.2017
Dha Yurt Bülteni-10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------------------- Kaza yapan araçlar Araç yanındaki ceset Cenaze aracı Genel ve detay görüntüler Haber: Metin Faruk TMER-Kamera: Mustafa KANLI-GAZİANTEP-DHA) =============================================== Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının avukatı Sadık Akıncılar vefat etti (2) DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARININ AVUKATI SADIK AKINCILAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Türk siyasi tarihinin en önemli dönemlerine yakından tanıklık eden Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan ve arkadaşlarının avukatlığını yapan 73 yaşındaki Sadık Akıncılar son yolculuğuna uğurlandı.
Ulaş Bardakçı - 5.9.2017
Arşiv Görüntü) Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarının Avukatı Sadık Akıncılar Vefat Etti
TÜRK siyasi tarihinin en önemli dönemlerine yakından tanıklık eden Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan ve arkadaşlarının avukatlığını yapan Sadık Akıncılar, 73 yaşında hayatını kaybetti.
Ulaş Bardakçı - 5.9.2017
Dha Yurt Bülteni-4
Haber: Coşkun MENEK / ERZİNCAN, -  =================================================== Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının avukatı Sadık Akıncılar vefat etti TÜRK siyasi tarihinin en önemli dönemlerine yakından tanıklık eden, Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan ve arkadaşlarının avukatlığını yapan Sadık Akıncılar 73 yaşında hayatını kaybetti.
Ulaş Bardakçı - 11.11.2014
Ziya Yılmaz Kitabı
Ziya Yılmaz'ın öyküsü, aslında birazda Türkiye'nin yakın dönem siyasal hayatının öyküsüdür. Memleketi Fatsa'dan başladığı yolculukla pek çok tarihsel olaya şahitlik etmiş, pek çoğuna da birincil dereceden müdahil olmuş bir devrimcinin öyküsüdür. Ziya Yılmaz, hayata gözlerini yumduğu 2011 yılına kadar, bir dönem Türkiye'yi kasıp kavuran olay ve olgulara ilişkin konuşmamayı tercih etti. Saklayacakları olduğu için değil, henüz zamanının gelmediğini düşündüğü ve geçmişin mirasını konuşarak tüketmek istemeyen birisi olduğu için... Peki, Ziya Yılmaz kimdir? Fatsa'da Zeki Şahin'le kurduğu Türkiye İşçi Partisi ilçe teşkilatıyla başladığı siyasal serüveni, kısa bir zaman sonra tüm Karadeniz'i kapsayan, devrimci bir süreç haline geldi. O süreçte sahibi ve sorumlu yönetmeni olarak yayınlanmaya başlayan Yeşil Fatsa isimli yerel gazete bölgenin en çok okunan ve takip edilen yayını oldu. TİP'te çeşitli ayrılıklar baş göstermeden kısa süre önce Karadeniz'de ilk kez gerçekleşen çeşitli köylü yürüyüşleri ve dönemin en kitlesel eylemlerinden olan "Fındık Mitingleri" gibi eylemlerin doğrudan örgütleyicisiydi. 1970'lerin sonunda Fatsa başta olmak üzere Karadeniz'in pek çok bölgesinde atılıma geçen devrimci hareketin temellerini atan insanlardandı; Kızıldere'de katledilen akrabaları, çocukluk arkadaşları ve yoldaşları olan Nihat Yılmaz, Ahmet Atasoy, Ertan Saruhan ile birlikte. Ziya Yılmaz, TİP sonrası dönemde THKP-C'nin kuruluş sürecinde yer aldı, Genel Komite ve Merkez Komite üyesi oldu. Aynı zamanda THKP-C'nin Karadeniz bölge sorumlusu ve örgütün muhasebe sorumluluğu görevlerinde bulundu. Kuruluş sürecinde, THKP-C'nin gerçekleştirdiği banka soygunlarında görev aldı. İsrail Başkonsolosu Ephaim Elrom'un kaçırılması ve öldürülmesi eylemlerinde bulundu. 29 Kasım 1971'de Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı, Cihan Alptekin ve Ömer Ayna ile birlikte Maltepe Askeri Cezaevi'nden tünel kazarak firar edenlerden birisiydi.
Ulaş Bardakçı - 6.5.2013
Bdp: Barış Köprüsünün İlk Temellerini Onlar Attı
Halkların kardeşliğinin yıkılmasına izin verilmediğine işaret edilen açıklamada, "Aralarında Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan, Ömer Ayna, Sebahattin Kurt, Deniz Gezmiş ve Hüseyin Cevahir'in bulunduğu bir grup Dev-Genç'li, 1968'de Hakkari'ye kadar giderek, Zap Suyu'nun üzerine bir köprü yaptılar.
Ulaş Bardakçı - 30.3.2013
Maltepe'de 'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı' Açıldı
Maltepe Belediyesi tarafından yaptırılan Mahir Çayan, Hüseyin Cevahir ve Ulaş Bardakçı'nın isimlerinin verildiği 'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı' nın açılışı yapıldı.
Ulaş Bardakçı - 30.3.2013
"Mahir Hüseyin Ulaş" Parkı Açıldı
Maltepe Belediyesi, Deniz Gezmiş'in arkadaşları Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı ve Hüseyin Cevahir'in adının verildiği Maltepe Gülensu Mahallesi Emek Caddesi Sonbahar Sokak'taki "Mahir Hüseyin Ulaş Parkı"nı hizmete açtı.
Ulaş Bardakçı - 28.3.2013
Başkan Zengin'den "Mahir Hüseyin Ulaş" Parkı Açıklaması
Maltepe Belediyesi, Deniz Gezmiş'in arkadaşları Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı ve Hüseyin Cevahir'in adına Maltepe Gülensu Mahallesi Emek Caddesi Sonbahar Sokak'ta "Mahir Hüseyin Ulaş Parkı" açacak.
Ulaş Bardakçı - 28.3.2013
DHKP-C Kurucularının İsmi Parka Verildi
Maltepe Belediyesi, ilçede yapılan parka Mahir Çayan, Hüseyin Cevahir ve Ulaş Bardakçı'nın ismini verdi.
Ulaş Bardakçı - 4.9.2012
Başkent Darbelerin Utancı ile Yüzleşiyor
Çağdaş Sanatlar Merkezi ziyaretçilerini girişte darbe dönemlerinde katledien devrimcilerin posterleri ve bir darağacı ile karşılıyor. "Sıra Neferleri Uyuyor" uyarısı ile hazırlanan saygı salonundan üst kata çıkıldığında ise, Kenan Bilgin'in gömleği, Ali Aktaş ve Özgüç Tuncay'ın ilk kez sergilenen eşyaları, Deniz Gezmiş ve Ulaş Bardakçı'nın kazakları, Hayata Dönüş operasyonundan geriye kalan saat benzeri kişisel eşyalar ve Uğur Kaymaz ve babasının kanlı gömlekleri karşılıyor.
Ulaş Bardakçı - 3.9.2012
"Utanç Müzesi" Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde
Çankaya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Çağdaş Sanatlar Merkezi, Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından oluşturulan Utanç Müzesi'ne bu yıl üçüncü kez ev sahipliği yapacak. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin izlerinin sergilendiği müzede, 21 Kasım 2004 tarihinde Mardin Kızıltepe'deki evlerinin önünde 13 kurşunla öldürülen 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın kanlı giysileri ilk kez sergilenecek. Ulaş Bardakçı'nın kazağı ve Hıdır Aslan'ın eşyalarının da yer alacağı müzede, Diyarbakır Cezaevi'ndeki kötü uygulamaları protesto etmek için kendilerini yakan Mazlum Doğan'ın ve Ferhat Kutay'ın evlilik yüzüğü de ilk kez sergilenecek.
Ulaş Bardakçı - 31.8.2012
'Utanç Müzesi' Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından oluşturulan Utanç Müzesi'ne bu yıl üçüncü kez ev sahipliği yapacak. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin izlerinin sergilendiği müzede, 21 Kasım 2004 tarihinde Mardin Kızıltepe'deki evlerinin önünde 13 kurşunla öldürülen 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın kanlı giysileri ilk kez sergilenecek. Devrimci Ulaş Bardakçı'nın kazağı ve Hıdır Aslan'ın eşyalarının da yer alacağı müzede, Diyarbakır Cezaevi'ndeki kötü uygulamaları protesto etmek için kendilerini yakan Mazlum Doğan'ın ve Ferhat Kutay'ın evlilik yüzüğü de ilk kez sergilenecek.
Ulaş Bardakçı - 6.10.2011
Thkp-C'nin Kurucularından Ziya Yılmaz, Fatsa'da Toprağa Verildi
1971-72 yıllarında THKP-C'nin simge eylemlerinde yer alan ve 15 yıl hapis yatan Ziya Yılmaz, 1938 yılı Fatsa ilçesi Bozdağ Köyü'nde doğdu. Ankara Yüksek Ticari ve İktisadi İlimler Akademisi'nden mezun olan Ziya Yılmaz, Fatsa'da matbaa kurdu ve Yeşil Fatsa gazetesini çıkardı. 65-66 yıllarında Türkiye İşçi Partisi ilçe başkanlığını yaptı. Büyük fındık mitinglerinin öncüsü oldu. Fındık üreticisinin haklarını savundu. Ziya Yılmaz, Mahir Çayan ve bir grup Dev-Genç'li, 1970 Mart'ının başında Karadeniz Bölgesine gitmesi ve Fatsa'da yaptığı toplantılar sonucunda THKP-C kuruluş sürecine katıldı. Ziya Yılmaz'ın ve Fikri Sönmez'in de aralarında bulunduğu bir grubun da aralarında olduğu o dönemin TİP içinde yer alan kadroları THKP-C'den yana tavır aldı. İsrail İstanbul Başkonsolosu Ephrain Elrom'un kaçırılması olayında yer aldı. THKP-C hareketine katılan ve 12 Mart darbesi sonrasında Balyoz operasyonunda tutuklanan THKP-C Genel Komite üyesi Ziya Yılmaz, 29 Kasım 1971'de Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı ve THKO'dan Cihan Alptekin ve Ömer Ayna ile tünel kazarak firar etti.
Ulaş Bardakçı - 6.10.2011
68 Kuşağının Öncü İsimlerinden Ziya Yılmaz Toprağa Verildi
1938'de Ordu Fatsa'ya bağlı Bozdağ köyünde dünyaya gelen Ziya Yılmaz, yüksek öğrenimini Ankara Yüksek Ticari ve İktisadi İlimler Akademesi'nde yaptıktan sonra Fatsa'da matbaa kurarak 'Yeşil Fatsa' gazetesini çıkarmaya başladı. 1965-66 yıllarında TİP ilçe başkanlığını yapan Yılmaz, 1970 yılında THKP-C hareketine katıldı. 12 Mart darbesi sonrasında tutuklandı. 29 Kasım 1971'de Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı ve THKO'dan Cihan Alptekin ve Ömer Ayna ile birlikte tünel kazarak firar etti.
Ulaş Bardakçı - 5.10.2011
Thkp-C Kurucularından Ziya Yılmaz Yaşamını Yitirdi
Ziya Yılmaz, Mahir Çayan ve bir grup DEV-GENÇ'li, 1970 Mart'ının başında Karadeniz Bölgesine gitmesi ve Fatsa'da yaptığı toplantılar sonucunda THKP-C kuruluş sürecine katıldı. Ziya Yılmaz'ın ve Fikri Sönmez'in de aralarında bulunduğu bir grubun da aralarında olduğu o dönemin TİP içinde yer alan kadroları THKP-C'den yana tavır aldı. İsrail İstanbul Başkonsolosu Ephrain Elrom'un kaçırılması olayında yer aldı. THKP-C hareketine katılan ve 12 Mart darbesi sonrasında Balyoz operasyonunda tutuklanan THKP-C Genel Komite üyesi Ziya Yılmaz, 29 Kasım 1971'de Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı ve THKO'dan Cihan Alptekin ve Ömer Ayna ile tünel kazarak firar etti.
Ulaş Bardakçı - 16.9.2011
CHP'liler Başbakan'a Demokrasi Kitabı Gönderip Utanç Müzesini Gezdi (2)
Müzedeki Cemil Kırbayır'ın fotoğrafını da işaret eden Tekin, Kırbayır'ı yakından tanıdığını belirterek, Kırbayır'ın 12 Eylül'de bir gece yarısı gözaltına alındığını ve 31 yıldır kendisinden haber alınamadığını söyledi. Gürsel Tekin, Kırbayır'ın kendisine verdiği Ulaş Bardakçı'nın hayatını anlatan kitap nedeniyle oğlunun adını Ulaş koyduğunu açıkladı.
Ulaş Bardakçı - 16.9.2011
CHP'li Tekin, Başbakan Erdoğan'a İki "Demokrasi" Kitabı Gönderdi ve Utanç Müzesi'ni Gezdi
Müzedeki Cemil Kırbayır'ın fotoğrafını da işaret eden Tekin, Kırbayır'ı yakından tanıdığını belirterek, Kırbayır'ın 12 Eylül'de bir gece yarısı gözaltına alındığını ve 31 yıldır kendisinden haber alınamadığını söyledi. Gürsel Tekin, Kırbayır'ın kendisine verdiği Ulaş Bardakçı'nın hayatını anlatan kitap nedeniyle oğlunun adını Ulaş koyduğunu açıkladı Müzeyi hazırlayanlara teşekkür eden Tekin, "Hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.
Ulaş Bardakçı - 16.9.2011
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Başbakan'a Kitap Gönderdi
Müzedeki Cemil Kırbayır'ın fotoğrafına işaret eden Tekin, Kırbayır'ı yakından tanıdığını anlattı. Kırbayır'ın 12 Eylül'de bir gece yarısı gözaltına alındığını ve 31 yıldır kendisinden haber alınamadığını ifade eden Tekin, Kırbayır'ın kendisine verdiği Ulaş Bardakçı'nın hayatını anlatan bir kitap nedeniyle de oğlunun adını Ulaş koyduğunu kaydetti.
Ulaş Bardakçı - 4.9.2011
Bdp Kongresinden Notlar: Kongrede "Demokratik Özerklik" Vurgusu
Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) 2 Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) 2. olağan kongresi sürüyor. Konuk temsilcilerinin konuşmalarının ardından kongrede eşbaşkanlık seçimiyle Parti Meclisi seçimleri yapılacak. "Demokratik özerklikle demokratik cumhuriyeti selamlıyoruz" sloganıyla gerçekleştirilen kongrede konuşmaların hemen hemen tümünde "demokratik özerklik" vurgusu yapıldı. BDP 2. olağan kongresi Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapılan kongre, Hakkari Çukurca'da canlı kalkan yürüyüşü sırasında ölen BDP'li Van İl Genel Meclisi Üyesi Yıldırım Ayhan'a adandı. Kongre salonuna Ayhan'ın yanı sıra 1993 yılında öldürülen DEP milletvekili Mehmet Sincar, 1982 yılında cezaevinde kendini yakan PKK'lı Mazlum Doğan ve 1996'da Çanakkale cezaevinde aynı eylemi gerçekleştiren Sema Yüce ile 1968 kuşağının devrimci önderleri Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, İbrahim Kaypakkaya ve Ulaş Bardakçı'nın posterleri asıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulaş Bardakçı Haberleri | Ulaş Bardakçı Kimdir - Haberler - Ulaş Bardakçı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ulaş Bardakçı kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri | AK Parti Nevşehir Milletvekili Açıkgöz: Terör sevici CHP'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 08:16:19. #1.14#
title