TÜRKİYE ZİRAATÇILAR DERNEĞİ HABERLERİ

Türkiye Ziraatçılar Derneği Haberleri

Türkiye Ziraatçılar Derneği haber, Türkiye Ziraatçılar Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Ziraatçılar Derneği - 28.10.2021
TZD Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkan Hüseyin Demirtaş, dernek mensupları olarak "birinci vazifelerinin, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek" olduğunu bildirdi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 05.08.2021
TZD Başkanı Demirtaş, orman yangınları için acil müdahale planı hazırlanmasını istedi
Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, orman yangınlarıyla mücadele için acil müdahale planı hazırlanması çağrısında bulundu.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 16.06.2021
TZD Genel Başkanı Demirtaş'tan "çiftçi borçları faizsiz yapılandırılsın" talebi
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş çiftçinin, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) ve Ziraat Bankasına olan borçlarının faizinin silinip ana paranın beş eşit parçaya bölünmesini içeren bir yapılandırma talep ettiklerini bildirdi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 02.02.2021
TZD Genel Başkanı Demirtaş, tarım sektörü "yardım paketi" talebinde bulundu
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, Kovid-19'a yönelik destek paketlerinden çiftçilerin yararlanamadığını savunarak tarım sektörü için acil bir "yardım paketi" hazırlanmasını istedi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 17.12.2020
TZD Başkanı Demirtaş: "Tarım sektörünün kaynak ve finansman sorunu sürüyor"
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, tarım sektörünün bu yıl tüm zorluklara rağmen ekonominin genelinden daha iyi büyüme performansı gösterdiğini belirterek, "Bu olumlu gelişmelere karşın tarım sektörünün kaynak ve finansman sorunu bütün şiddetiyle sürmektedir.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 10.10.2020
TZD'den "pamuk alım fiyatları belirlensin" çağrısı
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, pamuk alım fiyatının bir an önce ilan edilmesinin çiftçinin önünü görebilmesi için zorunlu olduğunu belirtti.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 24.07.2020
Ziraatçılardan kurban kesimi için Kovid-19 uyarısı
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, kurban kesim sürecine ilişkin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını uyarısında bulunarak, "Kurban kesiminin bağış ve vekalet yoluyla yapılması, kayıt dışı alım satım ve kesim işlemlerinin kesinlikle yasaklanması, kesim...
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 13.05.2020
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, Türkiye'nin, üretimi aksatmadan sürdüren çiftçiler sayesinde tarımsal ürünlerde yeterlilik düzeyi açısından birçok ülkeye göre daha şanslı durumda olduğunu bildirdi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 09.01.2020
Rize'de erik ve karayemiş ağaçları kış ortasında meyve verdi
"Aşırı sıcaklar bitkileri strese sokuyor" Türkiye Ziraatçılar Derneği Rize Şube Başkanı Müfit Akman, hava sıcaklıklarının normallerin üzerinde seyretmesi nedeniyle, bitkilerde mevsimsel olarak görülmemesi gereken çiçeklenme, meyve verme gibi olaylar yaşandığını söyledi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 24.12.2019
TZD Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş: "Tarımda girdi maliyetleri düzenlenmeli"
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, "Mazot, gübre, yem ve elektrik gibi tarımsal girdilerin maliyetleri düzenlenerek olması gereken rakamlara indirilmeli." dedi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 20.06.2019
"Yağışlar azalırken verdiği zarar artıyor"
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, tarım, mera ve orman alanlarının korunmasının iklim değişikliğiyle uyum açısından büyük önem taşıdığını belirterek, "Yağışlar aslında artmayıp azalmakta ancak verdikleri zarar artmaktadır.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 26.12.2018
Aile Çiftçiliği Korunmalı"
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, "Tarım ve hayvancılığın gelişmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yok edilerek plantasyon tipi işletmelerin kurulmasından değil, aile çiftçiliğinin korunmasından geçmektedir.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 26.12.2018
Gündem / 26 Aralık 2018
(Ankara/10.00) 5- Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, tarım sektörünün 2018 yılını değerlendirecek.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 26.12.2018
Gündem Özeti / 26 Aralık 2018
(Ankara/10.00) 5- Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, tarım sektörünün 2018 yılını değerlendirecek.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 14.11.2018
Tzd'den "Pamuk Üreticisine Destek" Talebi
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, 1,5 milyon ton olan Türkiye'nin yıllık pamuk ihtiyacının ancak 800-850 bin tonunun ülkeden karşılanabildiğini belirterek, "Üreticinin maddi olarak desteklenmesi ve fiyat istikrarını sağlayacak önlemlerin alınması gerekiyor.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 28.10.2018
Enflasyona Karşı Tarımsal Üretime Destek Talebi
Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, artan gıda fiyatları ve enflasyonla mücadele için ülke içinde tarımsal üretimin teşvik edilmesi, kooperatiflerin desteklenmesi, tarımsal girdilerde ve ürünlerde ithalatı kısıtlayacak önlemler alınması gerektiğini belirtti.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 11.10.2018
Hal Yasası Düzenlemesiyle Fırsatçılığa Son Verilecek
Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş ise ürünlerin tarladan sofraya gelene kadarki zincirde fiyatlarının ciddi oranda yükseldiğine dikkati çekerek, bu konuda denetimlerin artırılması gerektiğini kaydetti.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 15.08.2018
Tzd'den Kurbanlık Hayvan Uyarısı
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, kurbanlık hayvan alacak vatandaşlara uyarıda bulunarak, "En başta dikkat edilmesi gereken husus, kesilecek hayvanların damızlık dişi hayvanlar olmamasıdır.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 31.05.2018
Tzd'den Tarım Sektörü Değerlendirmesi
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, yılın 5 aylık dönemi itibarıyla üretici fiyatlarındaki artışın olması gerekenden az gerçekleştiğini belirtti.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 14.04.2018
Tzd 41. Olağan Genel Kurulu
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, tarımsal finansman kaynaklarının azaldığını belirterek, "Tarım Yasası'nın çıktığı 2006'dan bu yana ülkemizde tarıma verilen desteğin toplam tutarı 70 milyar lira.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 28.02.2018
300 Koyun Projesinin Kapsamı Genişletilmeli"
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, "300 koyun projesi"ni desteklediklerini belirterek, "Tarımın omurgasını oluşturan kırsal bölgelerde yaşayan, bu işi bilen küçük ve orta ölçekli aile işletmeleri de proje kapsamına alınmalı." dedi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 28.02.2018
İş ve Ekonomi Dünyasının Gündemi
Yerli kripto para NeXpara, 1 Mart'ta halka arz edilecekYer: Çırağan Palace Kempinkski, Bosphorus SalonuTarih: 28 Şubat ÇarşambaSaat: 09: 00Gyoder–Akademetre 'Konutun Geleceği, Geleceğin Konutu' İstanbul raporuYer: Grand Pera / Emek SalonuTarih: 28 Şubat ÇarşambaSaat: 09: 30Deutche Messe AG...
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 28.12.2017
Tzd Genel Başkanı Demirtaş'tan Yıllık Değerlendirme
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, dolar kurundaki artışlardan sonra mazota yapılan zamlar göz önüne alındığında, tarımsal faaliyetlerde kullanılan mazotun yarısının devlet tarafından karşılanmasına ilişkin vaadin büyük önem kazandığını belirterek, "Beklentimiz...
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 14.11.2017
Tzd Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, Antalya'da aşrı yağış ve hortum nedeniyle zarar gören üreticilerin yaralarının bir an önce sarılmasının, sebze ve meyve fiyatlarının istikrarı açısından da büyük önem taşıdığını ifade etti.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 16.10.2017
Dünya Gıda Günü
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, kırsal nüfusun tarımı terk edip büyük şehirlerde toplandığını belirterek, "Bunun en büyük nedeni, küçük tarım işletmelerinin kaynak tahsisinde dezavantajlı konumda olmasıdır.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 17.09.2017
Tarım Satış Kooperatifleri Yeniden Canlandırılmalı"
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, örgütlenmenin sağlanmaması nedeniyle üretici ve tüketici fiyatları arasındaki makasın giderek açıldığını belirterek, "Üreticinin örgütlenmesi ve ürünlerini değerlendirebilmesini sağlamak amacıyla kurulmuş tarım satış...
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 01.08.2017
Hububat ve Kırmızı Et İthalatı Kararı
Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, Bakanlar Kurulunun bazı hububat ürünleri, canlı hayvan ile kırmızı et ithalatına ilişin kararlarına yönelik, "Bu kararlar geçici olarak fiyatları baskı altında tutabilir ancak bundan en büyük zararı iddia edildiği gibi spekülasyon...
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 15.06.2017
Tzd'nin 68. Kuruluş Yıl Dönümü ve Ödül Töreni
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı Hüseyin Demirtaş, "Üretim Reformu Kanun Tasarısı adı altında, zeytinciliğimizi tahrip etme potansiyeli taşıyan bir üretim reformu olamaz. Tarım kaynaklarını yok ederek kalkınma olamaz. Umarım bu konu 8. kez Meclis'e gelmez." dedi.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 13.05.2017
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkan Hüseyin Demirtaş, Dünya Çiftçiler Günü'nün, Ankara Anadolu Meydanı'nda Türkiye'nin her köşesinden gelecek çiftçilerle birlikte kutlanacağını bildirerek, "TZD olarak üretim sürecinden tüketime kadar çiftçilerin haklı taleplerini destekleyeceğiz.
Türkiye Ziraatçılar Derneği - 24.03.2017
Yaş Meyve ve Sebzede İhracat Arttı Ama Gelir Değişmedi"
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, yaş meyve ve sebze ihracatında kaybedilen pazarlara tekrar girmek için fiyatların önemli ölçüde düşürüldüğünü belirterek, bu çerçevede ihracatta görülen artışa rağmen sağlanan gelirin değişmediğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkiye Ziraatçılar Derneği Haberleri | Türkiye Ziraatçılar Derneği Haber - Haberler - Türkiye Ziraatçılar Derneği haberleri, son dakika türkiye ziraatçılar derneği haber ve gelişmeleri burada. Didim'de Temiz Deniz Tabanı etkinliği gerçekleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 08:08:14. #1.15#

title