Turan Karadeniz Haberleri

Turan Karadeniz haber, Turan Karadeniz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turan Karadeniz - 25.08.2020
AK Parti'li Turan: "Akdeniz'de de müjde alacağımızı düşünüyoruz"
AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Karadeniz'deki tarihin en büyük doğal gaz rezervi müjdesinden sonra bir müjde de Akdeniz'de alacağımızı düşünüyoruz.
Turan Karadeniz - 22.08.2020
AK Parti'li Turan: "Tüm dünya, adeta her alanda şahlanan bir Türkiye'yi seyrediyor"
AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Karadeniz'de doğal gaz rezervi keşfedilmesine ilişkin, "Dengeleri değiştirecek, ülke ve millet adına yeni bir dönem başlıyor.
Turan Karadeniz - 03.10.2019
700 yıllık ceviz ağacı koruma altına alınacak
KARAMAN'da, ceviz ağaçlarının değerlendirilmesiyle ilgili yapılan çalışmada fark edilen ve 700 yıllık olduğu belirlenen 7 metre çapındaki ceviz ağacı, Ermenek Belediyesi tarafından koruma altına alınacak.  Ermenek'te, bölgedeki ceviz ağaçlarının değerlendirilmesi için düzenlenen çalıştaya katılan heyet, kentteki ceviz ağaçlarına incelemede bulundu. Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu'nun eşliğinde yapılan incelemede, Osman Mazlum'un bahçesinde bulunan 7 metre çapındaki ağaç dikkat çekti. Heyet tarafından 700 yıllık olduğu belirlenen ağacın, Ermenek Belediyesi tarafından koruma altına alınmasına karar verildi.  Heyette bulunan  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, yurdun dört bir köşesinde ceviz ağaçlarına rastladıklarını belirterek Anadolu'nun bir ceviz bahçesi olduğunu belirtti.
Turan Karadeniz - 03.10.2019
Dha yurt bülteni - 3
Ermenek'te bölgedeki ceviz ağaçlarının değerlendirilmesi için düzenlenen çalıştaya katılan heyet, kentteki ceviz ağaçlarını incelemede bulundu. Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu'nun eşliğinde yapılan incelemede Osman Mazlum'un bahçesindeki yaklaşık 7 metre çapındaki ağaç dikkat çekti. Heyet. bu ağacın yaklaşık 700 yıllık olduğunu belirtti. Bunun üzerine ağacın Ermenek Belediyesi tarafından koruma altına alınmasına karar verildi. Heyette bulunan  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, yurdun dört bir köşesinde ceviz ağaçlarına rastladıklarını belirterek Anadolu'nun bir ceviz bahçesi olduğunu belirtti.
Turan Karadeniz - 01.10.2019
Yeni keşfedilen elma "Ertuğrul Gazi" ismiyle tescil edilecek
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz ve beraberindekiler, geçen yıl eğitim için geldikleri Ereğli ilçesi Güldere Mahallesi'nde bir bahçede bulunan elma ağacını inceledi.
Turan Karadeniz - 18.09.2019
"Fındıkta Eğitimle Daha Çok Üretiyoruz" toplantısı
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, Alaplı Belediyesi Kültür Sitesi'nde düzenlenen etkinlikte katılımcılara bilgilendirdi.
Turan Karadeniz - 08.05.2018
Hamburg Fındık Borsası Diye Bir Şey Yok"
Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen çalıştayda, fındık alanında çalışmalar yapan Prof. Dr. Turan Karadeniz, Prof.
Turan Karadeniz - 26.04.2018
Tonya'da Yeni Gelir Kapısı Ceviz Üretimi
Tonya İlçe Belediye Başkanlığı, ilçeye ve Büyük Liman bölgesindeki vatandaşlara ek gelir sağlamak amacıyla Büyükliman Bölgesi'nde Yeni Gelir Kapısı projesini hazırladı. Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi'nin (DOKAP) de desteğiyle uygulamaya konulan proje kapsamında ilçedeki mahallelerinden alınan toprak örnekleri uzmanlarca analiz edildi, uygun görülen alanlarda da ceviz bahçeleri oluşturuldu. Projeyle ilgili yöre sakinleri, Kastamonu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz'in de katılımıyla düzenlenen panelle bilgilendirildi.
Turan Karadeniz - 26.04.2018
Dha Yurt Bülteni-9
Tonya İlçe Belediye Başkanlığı,  ilçeye ve Büyük Liman bölgesindeki vatandaşlara ek gelir sağlamak amacıyla  'Büyükliman Bölgesi'nde Yeni Gelir Kapısı'  projesini hazırladı. Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi'nin (DOKAP)  de desteğiyle uygulamaya konulan proje kapsamında ilçedeki mahallelerinden alınan toprak örnekleri uzmanlarca analiz edildi, uygun görülen alanlarda da ceviz bahçeleri oluşturuldu. Projeyle ilgili yöre sakinleri, Kastamonu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz'in de katılımıyla düzenlenen panelle bilgilendirildi.
Turan Karadeniz - 24.10.2017
Vezirköprü'de Ceviz Fidanı Üretim Tesisi Açıldı
Vezirköprü ilçesinde sertifikalı ceviz fidanı üretim tesisi hizmete açıldı.
Turan Karadeniz - 14.05.2017
Toki, Ayder İçin Arama Konferansı Yapacak
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, Ayder Yaylası için yaklaşık bir yıl sürecek bir model çalışması yapacaklarını belirterek, bu kapsamda Karadeniz'in tüm dernek ve vakıfları ile vatandaşların katılacağı arama konferansları düzenleneceğini bildirdi.
Turan Karadeniz - 21.02.2017
Giresun) "Amasya Elması"Na Rakip Çıktı
(GİRESUN) "Amasya elması"na rakip çıktı Giresun'un Piraziz ilçesinde yetişen 'Piraziz Elması' tescillenerek 'Coğrafi İşaret Tescil Belgesi' almaya hak kazandı GİRESUN (İHA) - Amasya'nın meşhur elmasına rakip çıktı. Giresun'un Piraziz ilçesinde yetişen ve adını yetiştiği ilçeden alan 'Piraziz Elması' Coğrafi İşaret Tescil Belgesi almayı hak kazanarak Giresun'un ikinci Türkiye'nin 204'üncü tescilli ürünü oldu. Piraziz Kaymakamlığı ve Piraziz Ziraat Odası tarafından düzenlene basın toplantısı ile 'Piraziz Elması' tanıtıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Piraziz Ziraat Odası Başkanı Ünal Aşık, "Piraziz Elması 1940'lı yıllarda Mısır ve Suriye'ye ihraç edilen yerel bir üründür" dedi. Piraziz Elmasının yöreye has bir ürün olduğunu ve kendisine has özellikleri olduğunu belirten Aşık, " İlçemizde yüzyıllardır yetişen, 1940'lı yıllarda Mısır ve Suriye'ye ihraç edilen yerel ürünümüz olan 'Piraziz Elması'nın son yıllarda çeşitli sebeplerden dolayı üretimi kaybolmaya başlaması üzerine Piraziz Kaymakamlığı öncülüğünde 2011 yılında başlatılan 'Piraziz Elması Örnek Bahçe Tesisi' projesi sonrasında Piraziz Ziraat Odası olarak bu ürünümüzü koruma altına alma ve tescilini yaptırmak üzere Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, başkanlığında oluşan bir ekiple oluşan bir çalışmaya başladık" ifadelerini kullandı.
Turan Karadeniz - 09.06.2016
Siirt'te "Doğanın En Güzel Keşfi, Mucizevi Şifa Ceviz" Paneli
Panele konuşmacı olarak emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Turan Karadeniz katıldı.
Turan Karadeniz - 14.04.2016
Ümmetin Renkleri" Türkiye'de Buluşuyor
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen "Ümmetin Renkleri Buluşması" kapsamında 26 ülkeden 30 öğrenci Rize'ye geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Turan Karadeniz Haberleri | Turan Karadeniz Kimdir - Haberler - Turan Karadeniz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Turan Karadeniz kimdir, hayatı ve biyografisi. SPOR 66 yaşındaki yüzücüden, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için rekor denemesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 11:41:11. #1.16#

title