TÜBİNGEN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Tübingen Üniversitesi Haberleri

Tübingen Üniversitesi haber, Tübingen Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tübingen Üniversitesi - 22.8.2019
Limyra Antik Kenti'nde 50. yıl kazıları
Saklısu Mahallesi Zengeder Mevkii'ndeki Limyra Antik Kenti'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avusturya Arkeoloji Enstitüsü işbirliğinde gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmaları başladı. 1969 yılından bu yana devam eden kazı çalışmaları bu yıl 50'nci yılını tamamlıyor. Kazılar, Avusturya Arkeoloji Enstitüsü uzmanlarından Dr. Martin Seyer başkanlığında yürütülecek. Kazının ikinci başkanlığını İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kuban yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi olarak arkeolog Esengül Yıldız Öztekin'in yer aldığı kazı çalışmalarına bu yıl ayrıca Almanya Tübingen Üniversitesi'nden arkeobotanik uzmanı Dr.
Tübingen Üniversitesi - 22.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Saklısu Mahallesi Zengeder mevkisindeki Limyra Antik Kenti'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avusturya Arkeoloji Enstitüsü işbirliğinde gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmaları başladı. 1969 yılından bu yana devam eden kazı çalışmaları bu yıl 50'nci yılını tamamlıyor. Kazılar, Avusturya Arkeoloji Enstitüsü uzmanlarından Dr. Martin Seyer başkanlığında yürütülecek. Kazının ikinci başkanlığını İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kuban yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi olarak arkeolog Esengül Yıldız Öztekin'in yer aldığı kazı çalışmalarına bu yıl ayrıca Almanya Tübingen Üniversitesi'nden arkeobotanik uzmanı Dr.
Tübingen Üniversitesi - 15.9.2018
Binlerce Yıllık Savaşın İzlerine "Çift Duvarlı Sur"Da Ulaşıldı
Kazı Başkanı Prof. Dr. Mikro Novak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sirkeli Höyüğü'nde ilk kazı çalışmalarının 2006 yılında Almanya Tübingen Üniversitesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) iş birliğiyle başladığını kaydetti.
Tübingen Üniversitesi - 21.12.2015
Mültecilere Yardım Hem İnsani Hem de Dini Bir Görev"
Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti’nde Hz. İbrahim Sempozyumu’nun dördüncüsü Tübingen Üniversitesi’nde yapıldı.
Tübingen Üniversitesi - 10.11.2015
Analiz - Sporun İtibarı Lekelendi
Habere göre, Almanya'daki Tübingen Üniversitesi tarafından yürütülen araştırma kapsamında, Güney Kore'nin Daegu kentinin ev sahipliği yaptığı 2011 Dünya Atletizm Şampiyonası sırasında 1800 sporcuyla özel mülakat gerçekleştirildi.
Tübingen Üniversitesi - 4.9.2015
Ulucak Höyük Kazılarında Tü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çevik de Yer Alıyor
Orta Doğu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Tübingen Üniversitesi, Melbourne Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden uzman ve arkeologların yer aldığı 1995 yılında başlanan kazılara 2009 yılından beri Doç Dr.
Tübingen Üniversitesi - 16.8.2015
Iaaf, Doping Araştırmasını Gizlediği İddiasını Reddetti
İngiliz The Sunday Times gazetesi, Tübingen Üniversitesi'nde araştırmayı gerçekleştirenlerin, IAAF tarafından 4 yıldır susturuldukları ve çalışmanın yayımlanmasının engellendiği iddiasını sayfalarına taşımıştı.
Tübingen Üniversitesi - 16.8.2015
Iaaf'nin, Doping Araştırmasının Sonuçlarını Gizlediği İddiası
İngiliz The Sunday Times gazetesinin iddiasına göre, Almanya'daki Tübingen Üniversitesi tarafından yürütülen araştırma kapsamında, Güney Kore'nin Daegu kentinin ev sahipliği yaptığı 2011 Dünya Atletizm Şampiyonası sırasında 1800 sporcuyla özel mülakat gerçekleştirildi.
Tübingen Üniversitesi - 19.3.2015
İslam Din Dersi Eğitim Kadrosu İçin Önemli Adım
Baden Württemberg (BW) Eyaleti’nde pilot uygulaması 2017-2018 eğitim yılına kadar uzatılan İslam Din Dersi projesi ile ilgili yeterli eğitim kadrosu oluşturulmasını hükümet destekliyor. Eyalette İslam din dersi öğretmenliği eğitimi verilen Freiburg, Karlsruhe, Ludwigsburg ve Weingarten Eğitim Bilimleri Yüksekokullarından Karlsruhe ve Ludwigsburg’a iki yeni genç profesör atandı. Ayrıca yüksekokullar için dört akademik kadro tahsis edildi. Önceki gün meclisteki kabine toplantısında Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann ve Bilim Bakanı Theresia Bauer konuyla ilgili bilgi verdi. Eyaletteki çocukların ve gençlerin büyük bir bölümün Müslüman olduğuna dikkat çeken Başbakan Kretschmann, "Okullarımızda yüksek seviyede İslam din dersleri vermek zorundayız. Bunun için yüksekokullarımızda kaliteli, nitelikli eğitim kadrosunu yetiştirmeliyiz." dedi. İslam Din derslerinin bilimsel tabana oturtulmasını güçlendirmek istediklerini vurgulayan Eyalet Bilim Bakanı Theresia Bauer ise yeni atanan iki genç profesörün yüksekokullar ve ayrıca Tübingen Üniversitesi İslam İlahiyat Merkezi arasındaki koordinasyonu güçlendireceğine işaret etti.
Tübingen Üniversitesi - 20.2.2015
Alman Siyasetçiler Arasında Saç Boyama Polemiği
Baden-Württemberg (BW) Eyalet Meclisi CDU Grup Başkanı Guido Wolf’un saçları tartışma konusu oldu. BW Eyalet Meclisi SPD Grup Başkanı Claus Schmiedel, partisinin bir toplantısında Wolf’a ait eski resimleri kürsüden gösterdi ve Wolf’un saçlarını boyadığını iddia etti. Schmiedel, “Sayın Wolf siyasi pozisyonunu sürekli değiştirdiği gibi saçlarını da değiştiriyor. Resimlerde görüldüğü gibi kendisi bir oyuncu, ancak iyi bir oyuncu değil. Çünkü saçları gibi kendisi de gerçek değil.” dedi. Schmiedel’in bu sözlerini yaklaşık 450 partili kahkaha ile alkışladı. Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Guido Wolf ise saçlarını boyamadığını, saç beyazlarını düzenleyici saç kremi kullandığını açıkladı. Wolf, “Ben ekolojik duyarlılığı yüksek olan biriyim, dolayısıyla boya kullanmıyorum. Sayın Schmiedel kendini güzellik uzmanı ilan ettiyse, bu kulvarda kendisiyle yarışamayacağımı belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı. Siyasilerin kişisel saldırılarına alışık olmayan Alman medyası ise konuyu uzmanlara sordu. Tübingen Üniversitesi Siyaset Bilimi Profesörü Dr.
Tübingen Üniversitesi - 13.1.2015
Baden-Württemberg'de İslam Din Dersi Pilot Proje Uygulaması Genişletiliyor
Tübingen Üniversitesi İslam İlahiyat Merkezi, Osnabrück Üniversitesi İslam İlahiyat Merkezi tarafından Tübingen Üniversitesi’nde düzenlenen programda Türkiye’den katılan uzmanlarla Türkiye ve Almanya’da din eğitim karşılaştırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tübingen Üniversitesi Haberleri | Tübingen Üniversitesi Haber - Haberler - Tübingen Üniversitesi haberleri, son dakika tübingen üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Almanya'da koronavirüs aşı testine gönüllü denek akını.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 12:34:13. #1.14#
title