Thomas De Maiziere Haberleri

Thomas De Maiziere haber, Thomas De Maiziere son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Thomas De Maiziere - 11.12.2020
NATO 2030 projeksiyonu ve Asya-Avrupa dengesizliği
Buna müteakip Aralık 2019'da Londra'da düzenlenen NATO zirvesinde ittifakın nasıl daha güçlü hale gelebileceği" konusunda bir "tefekkür süreci" başlatılması kararlaştırıldı ve bunun sonucunda Nisan 2020'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından özel olarak seçilen bir grup uzman, ittifakın yeniden canlandırılması konusunda bir rapor hazırlamakla görevlendirildi. Almanya'nın eski Savunma ve İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere (CDU) ve ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden sorumlu eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Aaron Wess Mitchell, 10 kişilik uzman grubuna başkanlık ettiler.
Thomas De Maiziere - 01.12.2020
NATO'ya uzmanlardan tavsiyeler
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından görevlendirilen Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere ve eski ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell eş başkanlığındaki bağımsız grup, "NATO'nun nasıl daha güçlü hale gelebileceği" hakkında hazırladıkları 138 tavsiye içeren 67 sayfalık raporu sundu.
Thomas De Maiziere - 30.11.2020
Son dakika haber: NATO Dışişleri Bakanları video konferansla toplanacak
Bakanların ayrıca eski Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere ve eski ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell eş başkanlığındaki bağımsız bir grup tarafından "NATO'nun nasıl daha güçlü hale gelebileceği" hakkında hazırlanan raporu da ele alması bekleniyor.
Thomas De Maiziere - 13.03.2018
Almanya'da "Osmanen Germania Bc" Derneğine Soruşturma
Açıklamada, dernek üyelerine yönelik aramaların Kuzey Ren-Vestfalya, Hessen ve Baden-Württemberg eyaletlerinde yapıldığı kaydedildi. Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de yapılan önlemlerle suç faaliyetlerine göz yummayacaklarını gösterdiklerini savundu.
Thomas De Maiziere - 08.03.2018
Almanya'da İki Şirkete PKK Soruşturması
İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Hukuk devletimiz, tüm aşırı uçlar karşısında bir savunma demokrasisidir.
Thomas De Maiziere - 25.02.2018
Almanya'da Cdu/csu ile Spd'nin Koalisyon İçin Anlaşması
Başbakan ve CDU Genel Başkanı Angela Merkel, bugün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, olası hükümette görev alacak bakanların isimlerini açıkladı. Ülkede yeni hükümetin oluşmasının yarın CDU'nun yapacağı kurultaydaki delegelerin kararına ve gelecek hafta sonucu açıklanacak SPD üyelerinin oylamasına bağlı olduğuna dikkati çeken Merkel, CDU'da olası yeni hükümette hangi isimlerin bakan olacağının önceden bilinmesinin anlaşılır bir talep olduğunu kaydetti. İsimlerin belirlenmesinin kolay olmadığını ifade eden Merkel, bir önceki kabinede İçişleri Bakanlığı görevinde bulunan Thomas de Maiziere ve Sağlık Bakanlığını yürüten Hermann Gröhe'ye bakanlık görevi verilmemesini kendileri için "acı verici karar" olarak nitelendirdi.
Thomas De Maiziere - 17.02.2018
54. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Türkiye'yi terörle mücadele de çok önemli bir partner olarak niteledi.
Thomas De Maiziere - 06.02.2018
Camiye Saldıran Alman Suçunu İtiraf Etti
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, o dönemde yaptığı açıklamada saldırıyı kınayarak, "Ülkemizde böyle şeyler görmek istemiyoruz.
Thomas De Maiziere - 16.01.2018
Almanya'da Sığınmacıların Sayısı Azaldı
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, geçen yıl ülkede sığınmacı olarak kaydı alınanların sayısının 2016'ya göre azaldığını söyledi.
Thomas De Maiziere - 17.12.2017
Almanya'da Güvenlik Operasyonları
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, güvenlik güçlerinin sadece bu yıl üç terör saldırısını engellediğini belirtti.
Thomas De Maiziere - 11.12.2017
Alman Hükumeti Bayrak Yakılmasını Kınadı
Almanya'nın farklı kentlerinde düzenlenen İsrail'i protesto mitingleri Alman hükumetini rahatsız etti. Berlin'de düzenlenen Kudüs protestoları sırasında İsrail bayrağının yakılmasına Alman hükumeti sert tepki gösterdi. İçişleri bakanı Thomas de Maiziere, "Almanya ile İsrail devleti ve Yahudiler arasında özel bağlılık olduğunu ve Yahudilerle İsrail devletinin bu şekilde hakarete uğratılmasının kabul edilemeyeceğini" söyledi.
Thomas De Maiziere - 03.12.2017
Almanya'da Sığınmacılara Ülkelerine Dönmeleri İçin Ek Teşvik
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, iltica başvuru reddedilen sığınmacıların Alman hükümetinin sunduğu bu tekliften yaralanmasını isteyerek "Ülkelerinizde perspektifler var.
Thomas De Maiziere - 07.11.2017
Fransa - Almanya'dan Vize Dağıtımı Açıklaması
Almanya ve Fransa, sınır dışı ettikleri insanların geldiği ülkelerin kendileri ile işbirliği yapmamaları durumunda vize dağıtımını sıkılaştırmayı planlıyor. Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, bugün başkent Berlin'de Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb ile bir araya gelerek, göç politikası konusunda görüştü.
Thomas De Maiziere - 31.10.2017
Almanya'da Saldırı Planladığı İddia Edilen Suriyelinin Yakalanması
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, ülkede saldırı planladığı iddia edilen Suriyelinin yakalanmasına ilişkin, "Alman güvenlik makamları ağır bir terör saldırısını önledi" dedi.
Thomas De Maiziere - 12.10.2017
Almanya'da Müslümanlar İçi Tatil Günü Tartışması
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, bazı bölgelerde Müslümanlar için tatil günü uygulaması başlatılması konusunda görüşmeye hazır olduğunu söyledi.
Thomas De Maiziere - 12.10.2017
Almanya Sınır Kontrollerini 6 Ay Uzattı
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere'nin 12 Kasım 2017 tarihinden itibaren 6 ay süreyle ulusal sınırlarda kontrollerin yapılması kararını verdiği belirtildi.
Thomas De Maiziere - 23.09.2017
Milli Görüş Davası Köln'de Başladı
Öte yandan, Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere 2016 yılı raporuyla ilgili değerlendirmesinde, "Milli Görüş hareketi gibi şiddete başvurmayan İslamcı gruplarda radikal eğilimlerin ve destek verenlerin sayısının zayıfladığını" belirtmişti.
Thomas De Maiziere - 11.09.2017
Almanya'ya 615 Türk Memuru İltica Etti
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden bu yana 250’si diplomatik, 365’i ise hizmet pasaportu sahibi 615 Türk vatandaşının Almanya’ya iltica ettiğini açıkladı.
Thomas De Maiziere - 11.09.2017
Fetö'cülerin Almanya'ya İltica Etmesi
BERLİN (AA) – Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Türkiye'den toplam 615 diplomatik ve hizmet pasaportu taşıyan kişinin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Almanya'ya iltica talebinde bulunduğunu açıkladı.
Thomas De Maiziere - 25.08.2017
Almanya'da Aşırı Solcu İnternet Sitesine Yasak
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, başkent Berlin'de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "linksunten.
Thomas De Maiziere - 18.08.2017
İspanya'daki Terör Saldırıları
Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de bu sabah İspanya Başbakanı Mariano Rajoy'u telefonla arayarak, üzüntülerini kendisine bizzat ilettiğini kaydetti. Basın toplantısına katılan Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer ise terör saldırılarında 13 Alman vatandaşının yaralandığını, bazılarının hala hayati tehlikeyi atlatamadığını söyledi. Saldırılarda 3 Alman vatandaşının öldüğü şeklindeki haberleri ise henüz doğrulayamayacağını ifade eden Schaefer, bunun tüm incelemelerin sona erdirilmesinden sonra açıklık kazanacağını belirtti. Schaefer ayrıca Türkiye'de tutuklu bulunan Alman vatandaşlarının durumuna ilişkin bir soru üzerine de Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann'a, bu hafta içinde Deniz Yücel ve Peter Steudtner'in yanı sıra gazeteci Meşale Tolu'yu da ziyaret etmesine izin verildiğini söyledi. Basın toplantısında hazır bulunan Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth da Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere'in İspanya'daki saldırılardan dolayı bakanlıkta bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdiğini açıkladı.
Thomas De Maiziere - 17.08.2017
Merkel, Saksonya Eyaletinde Protesto Edildi
Merkel'in katıldığı mitingde İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ve Eyalet Başbakanı Stanislaw Tillich de hazır bulundu.
Thomas De Maiziere - 24.07.2017
Bakan Soylu Alman Mevkidaşı Maiziere ile Görüştü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ile yaptığı görüşmede Türkiye'deki hiçbir Alman şirketine soruşturma açılmadığını ifade etti.
Thomas De Maiziere - 24.07.2017
Bakan Soylu  'alman Şirketlerine Soruşturma İddiası'yla İlgili Alman Mevkidaşıyla Görüştü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman mevkidaşı Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ile 40 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptı.
Thomas De Maiziere - 24.07.2017
Dha Ankara- Bakan Soylu 'alman Şirketlerine Soruşturma İddiası'yla İlgili Alman Mevkidaşıyla...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman mevkidaşı Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ile 40 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptı.
Thomas De Maiziere - 24.07.2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman Mevkidaşı Thomas de Maiziere ile Bugün 40 Dakikalık Telefon...
IHAAW154929-SIY/24-07-2017 - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman mevkidaşı Thomas De Maiziere ile bugün 40 dakikalık telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Thomas De Maiziere - 09.07.2017
Hamburg'daki Şiddet Olayları
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de aynı gazeteye verdiği röportajda, bu tür bir göreve en iyi bir şekilde hazırlanılması durumunda bile şiddetin hemen engellenemeyeceğini belirterek polisin uygulamalarını savundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Thomas De Maiziere Haberleri | Thomas De Maiziere Kimdir - Haberler - Thomas De Maiziere haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Thomas De Maiziere kimdir, hayatı ve biyografisi. NATO 2030 projeksiyonu ve Asya-Avrupa dengesizliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 08:07:11. #1.14#

title