Tel Abyad'da 4 yıl sonra coşkuyla kılınan ilk cuma namazı!
Haberler » Güncel » Tel Abyad'da 4 yıl sonra coşkuyla kılınan ilk cuma namazı! - Haber

Tel Abyad'da 4 yıl sonra coşkuyla kılınan ilk cuma namazı!

Barış Pınarı operasyonunda terörden temizlenen Tel Abyad'da halk camilerine kavuştu. İlçede 4.5 yıl sonra ilk cuma namazı kılındı. İşte o görüntüler

Tel Abyad'da 4 yıl sonra coşkuyla kılınan ilk cuma namazı!

Suriye-Türkiye sınırındaki Tel Abyad'da ilçenin Barış Pınarı Harekatı'nda terörden temizlenmesinin ardından ilk cuma namazı kılındı. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Tel Abyad'da halk, 4,5 yıllık YPG/PKK işgalinin sona ermesinin ardından ilk cuma namazı için camilere geldi.

TEL ABYAD'DA ARTIK TERÖR YOK

Ezanın okunmasıyla aralarında çocukların da bulunduğu Tel Abyadlılar, cuma namazını kıldı. Tel Abyad, harekatın 5. gününde, 13 Ekim'de kurtarılmış, hemen ardından da geçici olarak ilçeyi terk eden sivillerin dönüşü başlamıştı. AA, ilçede günlük hayatın tüm unsurlarıyla normale döndüğünü, terörün izlerinin hızla silindiğini görüntülemişti.

HAYAT NORMALE DÖNDÜ

Terör örgütü YPG/PKK'nın baskı ve tehditleriyle Tel Abyad'ı terk etmek zorunda kalan halk, ilçenin terörden arındırılmasıyla topraklarına döndü. Marketler, fırınlar, berberler açıldı. Halk sokaklarda rahatça gezebiliyor.

İşte terörden temizlenen Tel Abyad'daki ilk cuma namazından kareler;

Kaynak: AA

Haber Videosu: Tel Abyad'da 4 yıl sonra coşkuyla kılınan ilk cuma namazı!