Haberler

Azerbaycan'da Siber Savaş Yarışması Düzenlendi

Güncelleme:

Azerbaycan'da düzenlenen 'Kritik Altyapı Savunma Mücadelesi 2023 (CIDC-2023)' etkinliği kapsamında 'siber savaş' yarışması düzenlendi. Etkinlikte büyük şirket ve kurumların siber güvenlik ekipleri kıyasıya mücadele etti. Yarışmada Socar, Azercell ve Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Güvenlik Servisi ilk üç sırada yer aldı.

Azerbaycan'da düzenlenen "Kritik Altyapı Savunma Mücadelesi 2023 (CIDC-2023)" etkinliği kapsamında "siber savaş" yarışması düzenlendi. Azerbaycan'da düzenlenen siber savaş simülasyonunda büyük şirket ve kurumların siber güvenlik ekipleri kıyasıya mücadele etti. Etkinlikteki teknik eğitimleri ve Capture The Flag (CTF) yarışmalarının koordinasyonunu Siber Güvenlik Düşünce Kuruluşu "Blackbox Security" üstlendi.

Azerbaycan Devleti Özel İletişim ve Bilgi Güvenliği Servisi öncülüğünde Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisi iş birliği ile "Kritik Altyapı Savunma Mücadelesi 2023 (CIDC-2023)" etkinliği düzenlendi. 26-27 Ekim tarihlerinde Bakü Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe bilgi güvenliği ekosisteminden çok sayıda kurum, kuruluş ve şirketin temsilcisi katıldı.

CIDC-2023 etkinliği, bilgi güvenliği uygulamalarının geliştirilmesi; devlet kurumlarından, kritik altyapılarda, finansal sektör ve telekomünikasyon sektöründe çalışanların bilgi ve becerilerinin arttırılması; kamu ve özel sektör arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirildi. Bilgi güvenliği konularında sunumlar ve panellerin de yer aldığı etkinlikte, ücretsiz profesyonel gelişim eğitimleri de düzenlendi. Eğitimlerde katılımcılara iletişim ve bilgi güvenliği konularında bilgi ve becerilerini artırma fırsatı sunuldu. Yerel ve yabancı uzmanlar tarafından verilen eğitimlerde başarılı olan katılımcılara sertifika verildi.

SİBER EKİPLERİ "SİBER SAVAŞ" YARIŞMASINDA MÜCADELE ETTİ

"Kritik Altyapı Savunma Mücadelesi 2023" etkinliğinde "siber savaş" yarışması düzenlendi. Azerbaycan'da ilk kez düzenlenen yarışma, kritik bilgi sistemlerini siber saldırılara karşı savunma yeteneklerini geliştirmeyi amaçladı. Yarışmada simülasyonda siber saldırılar gerçekleştirildi. Yirmi ekibin finale kaldığı yarışmada ilk üç sırada Socar, Azercell ve Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Güvenlik Servisi yer aldı.

"ETKİNLİĞİN AMACI TÜRK CUMHURİYETLERİNİN KRİTİK ALTYAPISINI GÜVENCE ALTINA ALMAK"

Etkinlikteki teknik eğitimleri ve Capture The Flag (CTF) yarışmalarının koordinasyonunu Siber Güvenlik Düşünce Kuruluşu "Blackbox Security" üstlendi. Blackbox Security Başkanı ve Trendyol Uygulama Güvenliği Ekip Lideri Kürşat Oğuzhan Akıncı, yaptığı açıklamada, etkinliğin temel amacının "Türk cumhuriyetlerinin kritik altyapısını güvence altına almak" olduğunu vurguladı. Kürşat Oğuzhan Akıncı, "Etkinliğin başarılı bir şekilde düzenlenmesine ve katılımcılara değerli bilgiler sunmasına katkılarından dolayı emeği geçen herkese minnettarız. Bu konferans, siber güvenlik ve kritik altyapı savunması alanındaki en son gelişmeleri paylaşma ve iş birliği yapma fırsatı sunuyor. İki kardeş ülke Türkiye ve Azerbaycan olarak, ülkelerimizin siber güvenliğini daha da güçlendirmek için bu tür etkinliklerde yer almayı sürdüreceğiz" dedi.

Öte yandan, Azerbaycan Devlet Özel Haberleşme ve Bilgi Güvenliği Teşkilatı Başkan Yardımcısı Tümgeneral Allahveran İsmayilov ve Devlet Güvenlik Servisi Siber Güvenlik Merkezi Başkanı Davud Rustamov tarafından Kürşat Oğuzhan Akıncı'ya konferansın düzenlenmesindeki katkılarından dolayı plaket takdim edildi. Ayrıca, Azerbaycan Özel İletişim ve Bilgi Güvenliği Devlet Servisi CISO'su Tural Mammadov ile Türkiye Kamu Sertifikasyon Merkezi Yöneticisi Dr. Çağatay Karabat'a da konferansın koordinasyonundaki desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Teknoloji

Azerbaycan Socar Eğitim Teknoloji Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title